Pozna niekto chudnutie podla Mačingovej?

elliza

ksl no tak mame to tazke, si zober o kolko viac usilia musime vynalozit ti čo mame nejake brzdy chudnutia a ako často bojujeme s veternymi mlynmi:(.
Mačingova neobjavila ameriku, tento sposob stravovania som praktizovala uz pred 20 rokmi podla manzelov Diamondovcov a knihy Ako si ovladat telo. nebola tu velmi znama, a mam pocit ze dost okopčene veci su odtial. princip je znamy: vela zeleniny, menej masa, cukry v prvej časti dna, delena strava, vela tekutin... ale čo jej neberiem je,ze stanovi jedalniček a je mi preto pohodlnejsie ist podla určeneho zoznamu jedal ako sama vymyslat a niekedy pre nedostatok fantazie a času sklznut k treske:)takto to ma rezim a preto to lepsie funguje ako len disponovat s principmi chudnutia bez konkretnych jedal.

kikia

je to pravda , aj ja mám pocit že AM sa v knihou snaží skôr len priblížiť k tomu, aby baby pochopili čo ako variť, jesť.. ja som tiež poznala delenú stravu už veľmi dávno, ale tato kniha mi ukazala aj to, že nemusím jesť len zeleninu surovú (čo samozrejme nikomu dlhodobo nechutí) ale dá sa to všelijako pekne upraviť , a teplé jedlo oveľa viac zasýti ked je pripravené na oleji, ako keď niekto chrúme studenú surovú mrkvu - telu to nestačí proste.
Ale ked je to spravené ako mrkvový perkelt, tak ja osobne sa z toho najem aj na obed a nemám pocit že by som sa trápila. takže neľutujem kúpu knihy aj keď môj úbytok na váhe sa moc neprejavuje zatiaľ - a to už končím 3. týždeň detoxu

ksl

Eliza - u mňa niečo podobné - ja som brala glukokortikoidový spray na astmu, ktorý má vedľajší účinok priberanie na váhe, narúša vstrebávanie vápnika a tým spôsobuje spomalenie štítnej žľazy a teda priberanie a tiež spôsobuje osteoporózu, čo mimochodom je bežné u starých ľudí ale ja ju v 36 rokoch tiež mám!!! A ešte som mala aj veľmi prekyslený organizmus až 3,5 pH, ktoré sa po detoxe upravilo na 6. Najprv som vysadila astm.spray a vyliečila astmu pomocou výživových doplnkov a teraz riešim obezitu. Ku knižke AM som sa dostala náhodou, ale zásadným spôsobom mi zmenila život ku 300% lepšiemu. Napr. moja mama nedokázala vzdržať viac ako 2 týždne detoxu, pretože jej tá strava extrémne zvyšovala tlak. Určite by to AM vedela skorigovať, ale mama už tento spôsob zavrhla. A inak aj ja som zistila veľké nezrovnalosti v jedálničkoch medzi českým vydaním knihy a slovenským + jej vlastné články na nete - výsledok - treba si to upraviť podľa seba - ona sa viac menej snaží vysvetliť ten systém stravovania ako celok, t.j. nemiešať bielkoviny so sacharidmi a pod, správne piť a do toho aj to stravovanie podľa krvných skupín. Ja som o delenej strave vedela aj pred tým, avšak až pri nej som to nejako pochopila lepšie. Ja osobne som veľmi spokojná, ale beriem, že niekomu to proste nevyhovuje, stále platí tisíc ľudí - tisíc chutí...

ksl

Ja sa snažím držať delenú podľa semaforu, ale je to celkom už otrava, začínam 4 týždeň, avšak minulý som bola na školení, kde sa večer trochu pilo a vytiahli sa klobásy, slaninka, domáce pečeňové paštéty, fašírky a pod. Moja pevná vôľa šla do riti,dala som si všetko, celé tie dva dni som jedla normálne obedy a viete čo? Po návrate domov boli 2 kilá naspäť!!! Za dva dni som si zničila 2 týždne chudnutia s delenou stravou. Takže tak. Sklamaná nie som, veď AM to jasne popísala, že to tak je, skôr som nahnevaná na seba, že nedokážem ovládať svoje chute. A ešte sa mi rozladilo trávenie, čo ma možno mrzí viac než tie 2 kg. Ale neva, vždy sa dá začať odznova. Ja varím napr. pre celú rodinu, normálne jedlá, ktoré sa snažím poskladať tak, aby boli podľa delenej stravy - vynechala som akúkoľvek bielu múku - ak chcem mať zapraženú polievku - dávam sójové vločky, namiesto mlieka varím so sójovým,taká kuracia, ak sa do nej nedajú razance je podľa mňa bielkovinová úplne košér, takisto kto môže zemiaky, tak taký grenadír ak sa robí na oleji a bez slaniny je v podstate tiež v poriadku, k jedlám si ale robím tie zeleninové prílohy, ktoré sú popísané v knižke a pod. Baby držte sa, každý gram dole stojí za to, ja mám brušisko po dvojčatách + pribratých 40 kíl v priebehu 6 rokov a u mňa sa to naozaj pohlo počas 4 týždňa detoxu a po detoxe sa mi výrazne začalo to brucho zmenšovať! A jediné čo cvičím, je 2x do týždňa hodina zumby. Inak nič. Rozmýšľam nad pilates, lebo mi začína ovísať koža, hlavne na rukách...

elliza

Silivi na nete je vela sposobov vypočtu, presnejsie aj menej presne, najjednoduchši je 220-vek a z toho 60 max 70%. ja nosim bezecke hodiny a monitor pulzu pri sporte, to meria najpresnejsie a su tam dost odchylky oproti tomu ked si meriam pulz drzanim rukovati stacionarneho bicykla alebo pasu.
Gratulujem mas krasny vysledok:)) drzim palce aby to este klesalo!!!

Silvia01

Ahojte dievčatá. Tak sa hlásim po ukončení 28-ičky. Dnes ráno som sa odvážila, výsledky sú také, že na váhe mám rovných 5 kg dole, z pása zmizli 4 cm, boky mínus 3 cm, stehná mínus 2 cm. Za posledný štvrtý týždeň som nedala dole už ani gram. Takže tých 5 kg som vlastne zhodila za 3 týždne, štvrtý nič. Teraz rozmýšľam, čo ďalej. Je to taký divný pocit, že odrazu nemám nadiktované a presne nalinajkované, čo budem jesť. Je to asi len na mne, ako sa k tomu postavím. Bojím sa, že priberiem späť tie kilá, tak prejdem na tú delenú stravu, ale nechcem už po večeroch stáť 2 hodiny nad hrncami a do práce chodievať s dvoma-troma krabičkami jedla. Na obedoch si asi budem vyberať jedlá bez príloh a večere asi podľa knihy nejaké.
Inak som spokojná so sebou. Chudnúť už moc nemusím, stačí udržať si to. Prajem Vám všetkým veľa pevnej vôle a krásne výsledky. Ja som bola disciplinovaná a vyplatilo sa mi to.
Ksl - ako sa meria tá tepová frekvencia, pri ktorej sa spaľujú tuky?

BRYNDZA

dievcata ahojte ja mam knihu od macingovej v cestine a ja tam v tych 28 dnoch nemam ziadnu bryndzu s bielkami ale pocula som ze v slovenskej verzii je to tam tak ako je to vlastne kniha ma nazov v cestine najezte se do stihlosti zhubnete jednou provzdy

slnieckovaaa

Ahojte baby, takže mám zasebou celkom fayn víkend, ale trošku som si prehodila jedlá (nestíhala som) a včera som si dala navyše 1palacinku a dnes po obede menšiu kávu a malú sladkosť, lebo som mala chuť. Vydržala by som síce bez toho, ale ja som si už na začiatku povedala, že to nebudem brať až tak striktne ten jedálniček, že keď budem mať pocit, že mmám fakt na niečo chuť, trošku si z toho dám. Inak fayn, budem sa vážiť každý týždeň v nedelu, cítim sa o dosť lepšie ako pred týždňom a váha ukázala -2kg dolu. Ide sa na ďalší týždeň. Držím aj vám palce, pokračujeme ďalej :) Napadla ma taká otázočka, zajtra je na zozname na raňajky jogurt a ja zároveň každé poobedie na olovrant jedávam jogurt, tak ako ste to robili/robíte vy? Dvakrát denne ste jedli jogurt či na olovrant ste ho nemávali?

kikia

ksl - ešte že si tu napísala že u teba sa to pohlo až v 4. týždni detoxu.. lebo ja som v 3. týždni - dnes som sa odvážila a iadna zmena :/// tak ma to samozrejme trochu naštvalo. povedala som si ale že šak to robím pre zdravie aj, ale tak aj pár kilečiek dole by sa do leta zišlo. hmm.
a ako prebieha tvoj jedálniček teraz ked už si po detoxe a stále chudneš? to je super. mne by stačili také - 4 kg, ale akosi sa to vôbec nehýbe. cvičím tak ako predtým t.j.3x týždenne

elliza

ksl presne presne!!! ja mam mozno 5kg navyse oproti vahe ktora by ma uspokojila a neda sa ani za ten svet. upravila som tepovu frekvenciu, denne davala presne davky doplnkov+ karnitin, kaloricky prijem okolo 5-6tis KJ aby to vsetko logicky fungovalo. A...zasa nič..naopak vaha pomalinky ide hore a ja aj napriek vyše hodinovej aktivnite 5x v tyzdni na spravnej frekvenici nič!! ale prave asi prichadzam na svoj problem beham po vysetreniach, vyziadala som si urobit horomonalny profil a je to!! mam vysoky estrogen a tato svina to vsetko sposobuje ukladanie tuku v oblasti brucha bokov stehien, zle fungovanie metabolizmu. takze mnohe baby ani len netusia prečo im to nefunguje a inym ano, lebo hormonalny profil ti len tak neurobi hocikto ked nemas zavazne problemy.to je asi pričina prečo aj pri tomto našom stravovani idem dolu kilo za 14 dni zatial čo ostatni aj 3-4:)