Mačka v byte a hygiena

Príspevok v téme: Mačka v byte a hygiena
miauka1

Uvažujem, že by som si do bytu obstarala mačičku, ale odrádza ma jedna vec. Čítala som totiž, že keď sa mačka olizuje, rozotiera si jazykom po srsti baktérie a nečistoty z oblasti konečníka. Ako to riešite vy? Častejšie ju kúpete, alebo jej po každej potrebe umyjete zadoček? Som na čistotu háklivá a predstava, že takto olízaná mačka by sa mi po byte všade obtierala, sedávala na pohovke či ktoviekde vyliezla (stôl v kuchyni - hlavne ak by som nebola doma a nekontrolovala ju) sa mi nepáči.

Emily opat

Pozri sa my ludia pouzivame po potrebe toaletny papier, macka sa cisti jazykom. Alebo ju nauc pouzivat toaletak, ak mas vyhrady proti tomu co je pre ne normalne a prirodzene. Dokonca nie vsetky macky si zadok po potrebe cistia a chodia so spinavym, to by sa ti pacilo viac? Stretla som sa so staznostami ludi, ktorych macky si prdelky necistia, ale ty si prvy opacny pripad.
Ja mam dvoch kocurov a ziadny bordel v byte z nich nemam. Mozno ak si prilis uzkostlivy clovek v tomto ohlade, radsej si macku neobstaravaj.
Ak by ta zaujimalo viac info skus pozriet tieto dve stranky, je tam vela zaujimavych informacii a vela zien tam mackam naozaj rozumie.

kocky-online.cz
modrykocour.cz

fero11111

zlate :}}} moj oblubje pozeranie von oknom az tak ze spadne bo zachrape :D na parapete a miluje zaluzie :D a vrchnak od malinovky

Blondula

ano,to je vyhoda mat macku,lebo teraz v zime to nic ine nerobi,len chrape !!! :D raz som bola na navsteve aj s kocurom,pustila som ho v byte a on sa z nicoho nic stratil :-( skoro ma porazilo !! bol tam balkon,tak hned som nadavala fajciarom,ze im urcite usiel,lebo sa bal v novom prostredi.pol 1 po polnoci a my stale hladali "psiska" hnusneho :D vobec nereagoval na to,ze ho hladam,volam,skoro do placu mi uz bolo ! a on chruno sprosty spal v gauci na ktorom som sedela :D vzadu bola taka mala diera a on tam vliezol,aj sme hybali tym gaucom a vobec sa nepohol,skruteny do kabaca spal :D :D

fero11111

moj je v klude ponevac tu mam robotnika a robi mi dvere nove do izieb tak je s toho vyhukanec tak len sleduje co sa robieva a chrapka :}

Blondula

fero....ja som mala kocurikov dvoch.moj britsky modry,ma uz 6 rokov,ci 7 :D a este som mala siamskeho,krasneho doneseneho zo spanielska :P len ten siamsky bol taky akcny a behaval s mojim sedym kade-tade a v lete mi ho zrazilo auto :-((((( odvtedy moj Garfield nechodi nikam,len po dvore pobeha,sem tam behne do humna a väcsinou travi cas na povale.tam ma doneseny aj domcek a niekedy tam chrape :D ale inak dneska je chrontos cely den vnutri,furt vedla mna sedi,len rano sa vyvencil :D

fero11111

blondula aj ja mam kocura i ked ja skor z lutosti aby nezmrzol v zime :} ale je to zlate :}}} moj je ciernyyyyyy

RNG

Kazdy jednotlivec aj zvierata maju svoje mikroby, o ktore sa v malom uzavretom priestore delime ci sa nam to paci, Alebo nie.
Ked sa niekto boji mat macky, ktore nam sice mozu dat nejake choroby a parazity, o to viac sa musi bat ludi, ktori su zdrojom pre nas ovela nebezpecnejsich specificky ludskych nakaz.

Blondula

neviem ci ju,no mna by porazilo urcite :D :D :D nastastie moj kocur nie je nauceny jest mi z taniera,ani zo stola dokonca neje ani salamky a masko :D toto sa mne moc nepaci,ze aj male deticky nechaju psickari oblizovat psom,casto vidiet videjka ...

Meretseger

Práve mi kocúr oblizol prst od jogurtu, a vzápätí som si ho úplne bezmyšlienkovite oblizla i ja. Teba by asi porazilo pri tom :D