Obavam sa, ze to nie je ono ...

Príspevok v téme: Obavam sa, ze to nie je ono ...
Zanetttta

Tak, ani neviem ako začať, nechcem sa ani veľmi rozpísať, lebo tá podstata sa potom medzi riadkami stratí. Ide o to, že po 7 rokoch zisťujem, že som s niekým, kto mi prestáva vyhovovať. Áno, láska je, láska bola, naozaj silná, úprimná, inak by sme pár rokov na diaľku nezvládli. A možno to boli zbytočné roky, lebo človek všetko zistí, až keď partneri začnú spolu žiť. A tak sa aj stalo. Škola bola jedna kapitola, ktorú sme zvládli aj od seba, teraz začína zodpovednejší život a tomu môjmu tá zodpovednosť asi chýba. Nájsť si prácu je preňho asi tabu. Je jedna vec, nemôcť si nájsť, lebo je situácia na trhu práce taká, aká je. A na druhej strane - nechcieť si nájsť. V podstate nehľadá si prácu, nebol ani na web.stránke profesia.sk. Ak mu treba potvrdenie na úrad práce, tak milými slovami "pošleš mi niečo?" "Hocičo". Minule som našla tri reálne ponuky, v rámci jeho odboru, vraj mám poslať na hocijakú, jemu to je jedno. A keď som sa ho opýtala, či by žiadnu nešiel reálne robiť, povedal že ani nie. Takto to už bude v júni takmer rok. A ja čakám, čakám. Ja som na hľadaní práce intenzívne pracovala, pošťastilo sa mi až o 4 mesiace po skončení školy. Plat nič extra, ale viem, že mi to zatiaľ stačí, na živobytie, nie som na nikom finančne závislá. Vždy lepšie, ako nerobiť nič. Poslednú dobu chodím domov z práce o 6-7 (odchádzam o 7ráno). Začal mi vykrikovať, že sa oňho nestarám, že mu nevarím, neupratujem! Pritom upratujem každý víkend kompletne, cez týždeň veľmi zriedkavo,keď si ľahnem tak aj o 7 som schopná zaspať. Ale to je jedno, že som unavená, starám sa o poriadok tak aby bolo čisto a ako je to v mojich možnostiach. Cez týždeň nechá /niekedy/ špinavý riad - umyjem za ním, len aby bolo čisto, ale nie som schopná večer o 7 urobiť luxusný poriadok ako cez víkend. Varenie - chcela som mu nosiť jedlo z práce, varia nám tam úžasne, domáce jedlo za pár drobných, tak že to nechce! Pritom všetky moje kolegyne to tak riešia. A nerobio by mi problém navariť, však tiež mám niekedy chuť na "svoje", je to normálne. No... tam, kde bývame (ešte nie byt, bohužiaľ), je len jedna platnička na chodbe, žiadna pracovná doska, či voda na blízku. Jediné čo tu varím sú cestoviny, omelety, obyčajné rýchlovky. Ja sa snažím, aby sme sa už dostali na byt, ale s jeho prístupom, no ťažko. A na záver, nie je na mne finančne závislý, lebo ho financujú rodičia a jemu to tak zrejme stačí..... Tak sa pýtam, má toto vôbec perspektívu? Celé dni iba preleží za NTB, aspoň čo si voláme, nič efektívne nerobí. A ja sa mám oňho starať tak výsostne, ako si on praje? Ja som bola prísne vychovaná a viem, že toto by moji rodičia netolerovali. A ja som bohužiaľ, nastavená asi rovnako. Zrejme nedokážem byť obetavá a starať sa aj o lenivca, hoci ho mám, priznám sa, veľmi rada, ľúbim ho. Som sklamaná, no snažím sa byť silná a rozhodnúť sa čo ďalej, aby to bolo pre oboch dobré ... (?)

lost

minulost

tema

No ja som teda nepostrehol vas VEK, al eobzvlast jeho, i ked tipujem ze ste do 25, maximalne 27, neviem ktoru skolu tam spominas :)

No tak najskor si vychutnam tie riady :D To je totalna magorina, mala by si ho prefackat, alebo mu povedat, nech mu sponzori (rodicia) kupia umyvacku riadu, lebo to je totalne nelogicke, ojojoooj, toto ak by som urobil napr mojej mame, sice ma nikdy nezbila, tak by som dodnes mal tetovanie jej dlane na jednej strane tvare :D (na druhej by som mal vyrobne cislo panelu steny bytu v ktorom sme byvali)..

Cize toto je absolutne totalny fail z jeho strany..

Este by ma zaujimalo, akych ma rodicov, lebo bohatych asi nie, ked to nechaju tvrdnut v ubytovni, ale to by znamenalo len jedno jedine a to to, ze vycuciava svojich rodicov a ti to raz neunesu a cely system (skor jeho zivot) (u)padne do trosiek..

K upratovaniu, ak nie je vyslovene "špindíra" tak neni mozne aby sa za 1 tyzden vyrobil taky bordel, aby si to niekto vsimol (som doma asi 20 hodin denne v priemere a je mfakt vela sladkosti pri telke, viem o com hovorim :P )

Varenie? Tu zacinam mam divny pocit, ako mu mas uvarit, ked ides z domu o 7 a prides o 7 ? To mi nejak nedava zmysel, ci som nepostrehol nieco? Mal som z matamtiky 4ky,ale stale mi to nedava zmysel, aby niekto za 24-12-8 = 4 hod stihol upratovat (luxusne), varit (luxusne) a este ho aj nezobudit pritom.. Inac funny story, niekedy cez vikend som bol s babkou/dedkom a jede nz nich vravel ze ako varia ich susedia ci kolegovia ci kto, proste znamy nejaky.. ze v nedelu na vari slepaciu polievku v obrovskom hrnci a to im vystaci do dalsej nedele ;) (mozes kludne brat ako inspiraciu, co na to povie..)

Ale ako nic v zlom ale toto ti fakt nezavidim, nechapem ako to mozes vydrzat a ako dlho to uz takto ide, toto je efekt "varim zabu" ? tj. pomaly sa zohrieva voda a zaba si to nevsimne ze ju niekto uvaril, tj. pomaly sa zhorsovali podmienky na zivot a teraz je to zrazu uz neunosne?

A na zaver to najpodstatnejsie a to pracu, tak to je dost tazke sudit, lebo som presne ako on :D Ale podla mna je to dost zle, lebo medzi nim a mnou je jeden podstatny rozdiel a to MOTIVACIA.. Teda mozno uz ani nie :)

nirv

Chcel sa predavkovat paralenom? :DDD kurnik, to je ale expert :)) máš naozaj výnimočného muža, len škoda že zit sa s ním nedá :)

Sejla

Zanetta viem, že sa to nehovorí, ale predsa - gratulujem k rozchodu. Lepšie neskoro ako nikdy. Ako to vlastne zvládaš, zobudenie sa po 7 rokoch a život nanovo. Tešíš sa? =)