Psychiater - 1. návšteva

bdur

Dagon mal zlú skusenost a zdá sa natrafil na výnimočného psychiatra kt povedal len nech vtedy odpovedá ked sa ho pýtaju,tento nepatrí medzi dobré príklady nie je typické aby takto lekár reagoval, práve naopak je rád že vela a všetko rpoveiš a podla toho ta zatriedi.

Sama som sa ocitla na psychiatrii pred troma rokmi chcem ta vyzvat aby si všetko čo ta trápi povedal, aj to čo možno sa bude zdat smiešne alebo trápne, podla priznakov vie ta zatriedidt do správnej diagnozy a anasadit vhodné lieky.Som treti rok a niečo liečená a úspešne,mám velmi dobru psychiatričku vždy si ma vypočuje a ja bez strachu sa jej zo vščetkým zdoverim.

Samozrejme je dobré ak človek natrafí na sympatie vzájomné, a má pocit že lekurovi záleži na tebe a je tam preto aby ti pomohol, ale žial na druhej strane maju málo času sa skaždým privela zaoberat, koli velkému počtu pacientov na jedného psychiatra.

Ak ti nesadne jeden chod za druhý vymen.nA Prvý raz pri sotle sedela staršia dochodkyna psychiatrička ktorá moju zastupovala ,mala by mat dosts skusenosti ale ona mi nasadila lieky ktoré hned po dalšej návšetve moja povodná podla priznakov ktoré si prečitala z karty, vysadila a nasadila iné a injekciu velmi jeje vdačým za nič na svete by som ju nevymenila.

Nemáš sa čoho bát, ale je doležité že všetky veci priznaky kt ta trápia aby si povedal.

aglia tau

Nič sa neboj, vyšetrenie prebieha ako u iného lekára. Opýta sa, čo ti je, ty mu povieš, čomáš, aký problém a on ti naordinuje lieky a ak bude potrebné pošle ťa aj na psychologické vyšetrenie .

Dagon

Rovno podotykam, ze vsetko zavisi od samotneho cvokara (pardon, "psychiatra"). Osobne mam skusenosti s niekolkymi exotmi z danej brandze a najma jeden z nich predviedol pri mojej navsteve nieco tak abnormalne, ze po chvili mojich poznamok a jeho odpisoch voci mne, reku vraj nech len striktne odpovedam na jeho otazky a nerozpravam, ked sa on nepyta (pricom nezabudol ZDORAZNIT, ze pracoval asi 30 rokov staby primar v Pezinku!!!!!!!), som sa s nim rozlucil a v ZIVOTE som ho uz znova nenavstivil. Takze pozor, mozes natrafit na vselijakych pseudo-psychiatrov, ktori si myslia, ze maju par desatroci praxe a tym padom su z nich Majstri. Omyl, velky omyl!!! Lez, toto bol skor extremny pripad. Za normalnych okolnosti si psychiater/psychiatricka vypocuje pacienta, kladie cielene otazky, vsima si napr. i rec tela, proste vsetko... a napokon vo finale urobi urcite resume.
Je velmi pravdepodobne, ze ti predpise nejake lieky, tipujem, ze rovno zacne s antidepresivami, pretoze tie cvokari predpisuju zo vsetkeho najradsej, ako keby to mal byt vseliek. K nejakym AD este moze pridat napr. slabsi benzak (Lexaurin a pod.), ale to je uz fakt individualne.
Tak ci onak, samotnej navstevy sa bat nemusis, hoci chapem tvoju nervozitu. Ja som ju mal kedysi tiez... do chvile, kym som uz tych cvokarov zopar nevystriedal.
Nech sa ti dari a dufam, ze ti bude lepsie.

pomôžem

Nervózny som bol aj ja po prvý krát a tak. Ale normálne proste, nejaké otázky padnú, ako sa cítiš a v čom máš vlastne problémy. To bude určite takto na začiatok vyzerať. A lieky ty predpísať môže, čo je dosť pravdepodobné, ale keď je to dobrý psychiater, tak to určite nezostane nevyriešené a len v rovine liekov. A ideš hľadať pomoc, nie do mučiarňe, takže sa naozaj neni čoho báť. Ale chápem, po prvý raz je to také, že nevieš čo je zač a čo môžeš čakať. Ale po pár sedeniach by si nemala obavy, proste keby si mohla tej osoby v pokoji porozprávať o svojich problémoch, mala k nej dôveru, bolo by to o inom. Držím palce.