Schudnuť inak ako jedením 5x denne

Príspevok v téme: Schudnuť inak ako jedením 5x denne
stop_tucko

Prosím vás, som veľmi zúfalá, ale to sú tu asi viacerí/é...pribrala som 14kg ani neviem ako, jednoducho to šlo kilečko po kilečku a nie a nie to dať dole, všade píšu o zdravom chudnutí, jesť 5-6x denne malé porcie, ale proste mne to nejde a ani mi to nestačí a človek aby pozeral stále na hodiny kedy je už čas jesť...alebo by som sa nevedela dočkať a odpočítavala posledné minúty do jedla :(( keď ja som spokojná najesť sa poriadne a mať pokoj...a potom druhý raz..ale ešte aj vedieť čo sú malé porcie hento tamto, obdivujem ľudí, ktorí to dokážu...asi by som musela mať pri sebe nejakého radcu čo by stále so mnou chodil a určoval kedy čo jesť a ešte keby mi to aj naservíroval...však to už nie je možné, aby som to nedokázala, to som až taký slaboch čo sa nevie prinútiť??? už neviem ozaj či potrebujem preplesk poriadny alebo čo.. lebo len vyplakávam a vyplakávam, lamentujem ako som stučnela a rýchlo sa vzdávam :((( vždy som veľmi netrpezlivá a najradšej by som chcela chudnúť za jeden deň kilo :(((

preto sa pýtam, dá sa schudnúť aj iným spôsobom ako jesť 5x denne a s menším pohybom?? aj keby to je nezdravé, ale chcela by som to dať rýchlejšie dole prosím a neodcudzujte ma hneď tie, ktoré máte všetko v malíčku a ste silné :((

Mimulus

Ja jedávam aj vysmážané a do čaju si dám vždy 5 lyžičiek cukru a chudnem... môžeš jesť úplne všetko okrem pečiva a to mi nikto nevyhovoríte. Mäso, slaninu, mastné, vyprážane - jednoducho všetko ale ak chceš naozaj schudnúť tak potrebuješ pevnú vôľu a nedržať diétu ale ten režim na ktorý nabehneš a budeš chudnúť tak si musíš udržať už na stálo.

olivienka

veď nemusíš všetko naraz vedieť, ak si doteraz jedávala, čo si chcela, tak stačí aspoň nejaký systém, a hneď to pôjde dole... vylepšovať systém budeš už počas chudnutia :) začni jesť tých 5x, nemusíš si to stopovať, že presne každé 2 či 3 hodiny či koľko, ale proste raňajky, obed, večera, + vždy medzitým niečo. pečivo jedz celozrnné namiesto bieleho, viac ťa zasýti a je zdravšie. porcie si daj od oka menšie, najnezdravšie veci (typu vysmážané...) vynechaj. a! jedz veľa zeleniny, najlepšie s každým jedlom! vďaka tomu nebudeš hladná napriek menším porciám. pi veľa vody alebo nesladeného čaju. keď si na to zvykneš, môžeš začať riešiť vychytávky, typu čo je zdravé veľmi a čo len stredne :D

Mimulus

anjelik* - nádherne napísané :) Lepšie by som to ani ja neopísal ale čo sa týka chudnutia tak za toto môže naozaj pevná vôľa a rozhodnutie :D

A pečivo aspoň na pol roka vynechaj úplne.

anjelik*

Chudnutie začína, ako všetko, v hlave. Rozhodnutím, že čo vlastne chceš. Či chceš byť kočka, za ktorou sa každý chlap rád obzrie a bude na teba slintať, alebo chceš byť tučná a dopriať si placky a pizzu a zákusky so šľahačkou a každý deň a v neobmedzenom množstve. :o))) K tomu všetkému si pridaj aj uvažovanie o tom, či chceš byť zdravá a pohyblivá a plná energie, alebo napuchnutá ropucha, čo nevyjde pomaly ani do schodov. Keď zvládneš toto rozhodnutie, zvládneš aj svoje chute. ;o)) A áno, aj štíhle kočky jedávajú to, čo ti tak veľmi chutí, ale jedia to s rozumom a vychutnávajú si to. :o))) Riešia, čo pekné si na seba oblečú, vyberajú si veľkosti XS a neuvažujú o niečom tak stupídnom, ako je žrádlo. ;o))

Iba Katka

Ja napríklad jem to, čo je doma, akurát biele pečivo som vymenila za celozrnné. A nenaberiem si veľkú porciu, ale menšiu a o dve hodinky si dám ďalšiu.

stop_tucko

dobre, tak by som aj zmenila stravovanie, teda jesť menej..ale to si mám do konca života odopierať dobré jedlo?? myslím tým omáčky, vysmážané ako napr placky, chlieb, pizzu a podobné veci??? a ak nie, tak potom koľko si z toho dať a tak...alebo na raňajky mi nechutia ovsené vločky ani jogurty...takže jedávate aj normálne veci a chudnete alebo iba tie zdraviu prospešné a sem tam prehrešok??? ako vyzerá teda príklad jedálnička vášho dňa? niekde napíšu, že polovičnú porciu si môžeš dať, to je aká??? tak pečivo chápem, že to napr len jedno a nie dve..ale v iných jedlách nemám odhad

Mimulus

Ja som schudol zo 110 na 83 od októbra a nepriberám. A podotýkam, že sa až tak veľmi nehýbem. No ak začne niekto zhadzovať tuky tak nie 2 týždne, 90 dní, dukánová diéta alebo nedajbože delená stava!!! Už to musí človek dodržiavať stále!!! Už to nesmie nazývať diétou ale bežným stravovaním. Ak má človek pomalší metabolizmus a nemá to kde spáliť tak jednoducho sa musí organizmu prispôsobiť. A tukové bunky sa nikdy nezmenšujú - len strácajú obsah, ktorý v nich je a ak človek nedodržiava to, vďaka čomu chce niečo dosiahnuť tak to vždy dopadne presne tak isto. Dostaví sa Jojo efekt. Diéta neexistuje. Treba zmeniť režim stravovania nastálo a ako sa hovorí ak chce človek schudnúť tak musí obmedziť svoj jedálniček a zvýšiť pohybovú aktivitu ale už navždy!!!

Iba Katka

Takže nechceš investovať, nechceš cvičiť, nechceš si rozdeľovať jedlo na malé porcie jesť častejšie...

Ako si to predstavuješ? Nejakú zázračnú rastlinu, ktorú nájdeš aj u bilinkára za páru eur, prežierať sa, sedieť na zadku a zároveň chudnúť? Až také zázraky neexistujú.