Nezvládnutelné víkendy,neviem si rady

Príspevok v téme: Nezvládnutelné víkendy,neviem si rady
Žužova

Ahoj. Môj problém spočíva v tom že žijem už pár rokov dosť nezvyčajným a pre ostatných nepochopitelným životným štýlom.Chudnem. Noa pravda je že som zrejme chorá..celý môj život riadi jedlo,som ním posadnutá ,dni si plánujem podla toho teraz vážim 51..pri výške 168?.. a chcem ísť na 48 (len tak,pre dobrý pocit že som do dala..) ..pretože mam takpovediac fobiu a na verejnosti nejem a nemôžem byť ani najedená ,už som to spomínala v inej téme .. www.zdravie.sk .. No a to to stále pokračuje ,už som prekonala aj bulimické štádium kedy som vraciavala,teraz už len cez víkend od nového roka som vracala iba 3x .. ale proste,týždne robím..od rána do skoro 16stej,vtedy nič nejem..občas sa prvý krát najem až o 7dmej večer.. aj to si rozdelujem na limity že po 17nástej nezjem už nič.. ked jem o 7dmej tak po pol 8smej už nesmiem nič zjesť...no a vtedy sa viem dosť napratať ..do pol hodky zaplním celý žaludok,ale väčšinou len také ,,dovolené jedlá" ,,cotagge syry,rožky,vela vela zeleniny..a tak .. no a príde víkend a pokial som doma tak som ako utrhnutá z reťaze a to je ten problém..viem že to mam v hlave ale proste vždy mam stranu chuť na sladké .. ešte sa mi nestalo žeby som pribrala po víkende..ale strašne mi to vadí že sa vždy prejem,žaludok mi div že nepraskne.. a po 17stej už nejem väčšinou..proste ale víkendy mi je všetko jedno a myslím len na jedlo a jem a jem .. keby aspoň nie sladkosti.. a preto sa chcem spýtať,čím by som to vedela nejak obmedziť alebo aká látka mi v tele chýba že si pýta Sladkosti ? Možno je to len v hlave..ten pocit že ,,teraz môžem" ale ja sa toho chcem zbaviť tak prosím o hocijakú radu.. a rady typu chod sa liečiť ,nato ani nemínajte energiu ,mne v tomto životnom štýle nepomôže nič,psycholog ani psychiater mi nepovie nič čo by som už nevedela..chcem len poprosiť o nejaku pomoc pri tom sladkom ,ako sa od neho odputať ,ako ho vyhodiť z hlavy tie víkendy,čím ho nahradiť..(ovocie som uplne vypustila z jedálnička už pár rokov,tak hádam je aj niečo iné čo nahradí cukry..? ) ..:( zatial ďakujem ,ahojte

Žužova

Niesom lebo mám širšiu stavbu tela..široké panvové kosti ,stehná a brucho tučnejšie..,kostra veru 100% niesom. Neviem,myslím že to nebude až taká zmena ani pri 48kg

Žužova

Nebolo to naschvál,prestalo mi chutiť,ked som pred 4-5 rokmi prestala jesť aj mäso. nechýba mi to. A prečo chcem byť chudá ? Cítim sa tak lepšie,kostra ale nikdy nebudem

nirv

to je super ze si vyhodila ovocie a jes radsej sladkosti. velmi mudro. ehm, a co budes mat z toho ze budes vyzerat ako kostra? nerozumiem.

soffa

len tak dalej slecna,a pre tvoj dobry pocit"ze si to dala",skoncis o par rokov s problemami zaludkom a mozno ani nebudes mat deti.len tak dalej ked nemas rozum...

Žužova

ďakujem za motivačné vety , Skusim si ich nejak dostať do hlavy,dnes sa vyskúšam uplne ovládať ,uvidím či to ešte dokážem,kedysi nebol problém..ale teraz..no katastrofa,včera som si celkom držala odstup od jednotlivých jedál a velkých porcii ,tak sa dnes dokonca cítim uplne fit nebolí ma telo ako v tie soboty ked sa prežeriem ,tie rána potom ma vždy bolí celé telo akoby som mala svalovku.. Dúfam že dnes sa prekonám a pôjde to :/

tbl555

keď si dáš normálnu porciu, tak skrátka prestaň jesť, odíď z kuchyne alebo keď už máš pocit, že toto je už "nad", tak si to odlož na neskôr. skús si pri každom jedení uvedomiť, že máš jesť pomaly a všetko dobre požuť, to ťa zasýti. skrátka si povedz, že dosť. že prežierajú sa len prasiatka alebo taká nejaká psychoterapia, proste, že budeš jesť slušne :) alebo ak máš veľkú chuť, skús jesť viac zeleniny k tomu..