Čo sa dnes oplatí študovať podľa Vás na VŠ?

Príspevok v téme: Čo sa dnes oplatí študovať podľa Vás na VŠ?
0905111

vyberam si VŠ a som strasne zmätený....čo sa dnes oplatí študovať podľa Vás na VŠ?
alebo co a PREČ by ste si vybrali Vy kebyze mozete ist na vš este raz?
Ja rozmyslam mad medzinarodnymi vztahmi, zdravotnictvom (dentista, hematolog), alebo nieco s dopravou (logistika)
absolutne netusim co by mohlo byt najlepsie do buducnosti...
dakujem za vase nazory! :)

betrixa

dopravna logistika sa da studovat v Prerove... je tam komplet cele studium a po novom otvorili uz aj doktorandske ale to je spojene s CVUTkou v Pardubiciach.
vravim, lebo som tam studovala. buducnost logistika ma. ja som uz rovno po skole zarabala dost pekne peniaze v logistike ale nemala som ich kedy minut. takze ak naozaj vies zvladat brutal stres a zodpovednost a staci ti cely rok driet kvoli jednej dovolenke tak ok:)

Príspevok

Ako nejak nechápem zakldateľa témy....vyberá si medzi medzinárodnými vzťahmi a dentistom?
To je dosť veľký rozdiel a na každú VŠ musíš mať nejakú prípravu, zvlášť čo sa týka zubariny, to nie je len, akože idem tam skúsiť, ľudia chodia na doučovania prípravné kurzy. A tie medzinárodné vzťahy som tiež nepochopila.
Pokiaľ je zakladateľ témy maturant tak to má potom pekný zmätok v hlavičke.

Mimulus

No s Teológiou neviem či to bude také ružové. Bezáka prepustili a Benedikt to tam už nevydržal :D Je kríza.

Emily opat

dvadva9 ekonomia je v praxi nepouzitelna? Aha, vzdy dobre dozvediet sa nieco nove tu :)
Mozno trosku zamysliet sa co je mikroekonomia, co je makroekonomia, co su rozne modely.
Ekonoma potrebuje kazda jedna firma,mala ci velka, ma sirokospektralne uplatnenie.

Iba Katka

Tak to máš pravdu, len keď je niekto z ke... Má možnosť ísť na TUKE, UPJS, kde okrem lekárstva a možno trochu práva, fakt nič nemá uplatnenie a ešte na bezpečnostný manažment, čo už fakt nemá žiadne uplatnenie :D

Iba Katka

Poviem ti jedno, neviem do akého mesta chceš ísť študovať logistiku, ale na TUKE to nemá význam. Priateľ to šiel študovať, veď logistika má budúcnosť, každá kamionová firma má logistov, UPS a iné kuriérke službu, dopravné podniky, SAD či firmy, kde sú sklady (skladová logistika). Tak šiel na dopravnú logistiku podniku. A teraz, v druhom semestri druhého ročníka im bolo povedané, že na ing už nemajú profesora, čo by to vyučoval. Takže spraví bc z dopravnej logistiky a na ing už musí ísť na iný odbor. Skvelé, čo?