Som skutocne ja ta najhorsia?

Príspevok v téme: Som skutocne ja ta najhorsia?
beznadejna

Vsetkym vopred dakujem, kt sa tento sloh bude chciet citat.
Mala som 10 mesacny vztah, v ktorom som sa dost natrapila. Zo zaciatku bolo vsetko krasne ale potom sa to zacalo postupne kazit. Vsetko sa to zacalo, ked som sa s nim rozhodla vyspat. Tam vznikla pri tom asi nasa prva hadka. Ja som bola panna mna to dost bolelo tak som chcela prestat lebo dalej ma to uz ani nebavilo lebo jemu ani nechcel poriadne stat. A on sa na mna nastval lebo som uz nechcela dalej. Bol potom na mna starsne dlho urazeny ani sa so mnou nerozpraval. Hadzal vinu na mna, ze to kvoli mne mu ani nestoji lebo mu hovorim nie. Po tomto bolo celkom relativne dobre obdobie a po par tyzdnoch prisla dalsia vec. Velmi dlho do mna hucal, ze nech ideme niekam stanovat lebo chce vypadnut prec. Mne to v tej dobe ani nechcela mama dovolit(mala som 18), potom ked uz aj dovolila tak bolo zle pocasie(chladno a niekolko dni v kuse prsalo) tak som nechcela ist ale on stale do mna hucal, ze sa len vyhovaram. Konecne sme sa uz potom vybrali niekam stanovat. Nechcel mi vobec povedat, ze kam. Az ked sme tam prisli som zistila, ze tam na okoli nie je ziadna voda, straznik nas v noci odtial vyhanal...Na druhy den tej stanovacky zase do mna zacal hucat nech ideme ku nemu na intrak do CR. Ze tam to bude lepsie, bude tam aj voda a tak. Ja som nechcela ist. Bola som aj strasne unavena, upotena, nemala som poriadne oblecenie ani nic so sebou a nechcelo sa mi este niekolko hodin vlakom cestovat do CR. Tak som to odmietla. On vtedy zacal po mne strasne zjapat lebo som nechcela spravit to co mu poviem a bol az mierne agresivny.
A odtialto to uz pokracovalo. Cez leto si kupil auto a bolo tam treba vela okolo neho robit. Samozrejme, ze pri vsetkom som mu musela asistovat. Stale po mne krical, ze nech nestojim a nieco robim. Bol protivny a panovacny.
Cez leto som sa s nim rozisla. Este v tu noc prisiel za mnou okamzite(byva o 40 km odomna) a plakal, ze on ma strsne lubi, a ze ma nechce stratit. Dala som mu sancu.
Nejaky cas ok a potom zase to nabehlo do starych kolaji, a hadavali sme sa, predovsetkym, ked som nechcela nieco urobit ako to on chcel. Takto to bolo napr aj pri orale. On ho odomna drankal aby som mu ho robila, on mne ho v zivote nespravil. A ked ja som mu ho nechcela urobit, tak hned som uz bola ja ta zla lebo nic pre neho neurobim a bla bla.
V novembri som sa s nim znova rozisla. Na druhy den tak isto prisiel s placom za mnou, ze on bezomna nevie zit, on inu nechce ako som ja, mal aj taku blbu pripomienku, ze je mu to jedno aj sa zabije. Zase som mu ako blba dala sancu.
A zase sme sa neskor postupne rozhadavali. Posledne casy sme sa v kuse hadali. To bolo jedno ci osobne alebo na nete. Vadilo mu, ked som isla s kamaratkami von, musela som mu to minimalne 24 hod dopredu nahlasovat, kam idem, s kym idem, kedy pridme domov inak bol na mna nastvaty. Chodila som uz potom s kamaratkami iba minimalne ale aj tak bolo zle, ked som niekam isla. Dalsia vec byvam iba s mamou,takze sme moc penazi nemali. On stale chcel niekam na vylety chodit, potom maval blbe narazky, ze kedy ho niekam pozvem lebo vraj on mna stale. Pri tom aj ked sme niekam isli vo vacsine pripadov som si to platila za seba sama alebo som mu poevdala, ze nechcem ist.
V januari sme sa rozisli zase(teda on to nazval pauzou). Nejaky cas me boli od seba ale neustale ma kontaktoval. Este pred tyzdnom mi totalne opity posiela sms, kde pisal ako ma neskutocne lubi(to tam niekolko krat pisal) a ze ma ma radsej ako ja jeho. Teraz na valentina sme sa dali dokopy. Vcera sme sa zase rozhadali. Lebo chcel aby som si podala prihalsky na VS do Ciech na skolu kam aj on chodi. Vysvetlila som mu, ze tam nechcem ist ale on stale na mna robil natlaky, ze on mi ich aj zaplati. Ked som to odmietla, ze tam ide o moju buducnost a mama, kedze je nezamestnana a ma zdravot. problemy by mi to ani nevedela platit, tak on by ma tam vraj financne podrzal a zacal hundrat, ze nic pre neho neurobim, a ze nech sa ho nesnazim nastvat a nech to vypisem lebo sa len zbytocne pohadame. Ale to som odmietla lebo nechcem byt na niekoho viazana a hlavne si neviem predstavit byt tam s clovekom, kt ma neustale do niecoho nuti.
Ja neviem, ze ci fakt som taka zla, ze nic pre neho neurobim. Ja viem, ze tiez nie som bez chyb a som aj nervacka. Ale jednoducho ja som nevedela byt kludne ked vedel do mna aj hodinu hustit nech nieco spravim co som nechcela a robil na mna psychicke natlaky.
Prosim vas co mam urobit aby som sa od neho odputala? Vyrastala som bez otca tak mozno aj to bude problem, ze je to pre mna tazke ukoncit, aj ked vidim, ze to nikam nevedie.
Ked som mu nedvihala mobil alebo nechcela s nim byt v kontakte cez tu "pauzu" ma oznacil za namyslenu. Ale mna to starsne nicilo.

beznadejna

Dakujem vsetkym velmi pekne za nazory:). Ale jednoducho ma zvlastnu moc vzbudzovat vo mne vycitky svedomia, ze ja som stale na vine a ta najhorsia, a on je vecne ten chudacik, ktoreho stale buzerujem, ako mi to stale hovori. A ja uz neviem ani posudit, co je dobre a co zle.
Este raz dakujem, ze ste si to precitali a napisali mi vas vazor.

nirv

Rozid sa, nemá to cenu. Muž, ktory ťa ľúbi, sa takto nechova. On len potrebuje babu na sex, a ty sa vždy necháš ukecať. A ešte ti môže aj nadávať.

odpovedam

ked ti druhy clovek ublizuje, ked ta ponizuje a obmedzuje tvoju slobodu, tak je naozaj chyba v tebe. Ze si si to nechala! Preboha, dievca, ten chlapec nema sebavedomie a kompenzuje si to tym, ze sa ta snazi kontrolovat. Ventiluje sa na tebe, lebo sa citi silnejsi a dominantnejsi. A ty mu na to vzdy skocis. On ta potrebuje, je na tebe zavisly, aby si mal do koho udriet. Ty mu predsa poskytujes ten pocit, ze on za nieco stoji, ked ma nad tebou moc a zvaluje vsetko na teba. On sa citi byt vtedy lepsim.

Nikdy si nenechaj sliapat po svojej dostojnosti a sebaucte. Nechcem sa ta dotknut, ale z toho, co pises, ju nemas ani ty sama. Odrtrhni sa od neho, on ta nelubi. On ta iba potrebuje na to, aby ta vyuzil na svoj vlastny lepsi pocit.

Chlap ma zenu respektovat, ak nieco nechce. Ma si ju vazit, nenutit ju do nicoho, nekricat na nu, pytat sa na jej nazor a hladat riesenie, ak su problemy. To samozrejme plati aj opacne. Naozaj si myslis, ze by ti platil skolu? Dostanes sa tam a on sa potom na teba pokojne vykasle. Co potom? Dobre si spravila, ze nechces ist do CR za nim.

Nepis mu, nevolaj, nekontaktuj. Bud hrda, posilni si sebauctu (najdi si nieco o asertivite) a ak ta niekto ponizuje, stopni ho! Ak robis nieco, co nechces, tak pamataj, ze je to aj tvoja zodpovednost, ze nepovies nie. Drzim ti palce, aby si sa z toho coskoro dostala. Pokojne vyhladaj psychologa. Ale hlavne sa s tym tyranom uz nestykaj. Sama si si ho naucila tak, ze on ti moze ublizit ako chce, vzdy sa doplazi a ty mu otvoris naruc. Nestojis si za nazorom, nevazis si samu seba. Zmen to. Uz dnes...

Dadula56

Zmazat si jeho cislo, facebook, hocico, co by ti umoznilo s nim kontakt. Najlepsie zmenit aj svoje cislo. Sama vies, ze asi na to zatial nemas silu mu stale neodpustat a nekontaktovat ho, teda musis dosiahnut, aby ani on teba kontaktovat nemohol. Dalej by som odporucila psychologa. Nesies si zrejme problemy z detstva a ak to nevyriesis, tak budes stale pritahovat taketo typy muzov. Take typy, ktore si zakladaju na terorizovani slabsieho jedinca, lebo im to robi dobre na ego. Tvoje uvazovanie je velmi posunute nespravnym smerom. Totiz zena so zdravym sebavedomim by ho opustila uz po tom jeho vystupe s prvym sexom, nieto este uvazovala, kde spravila chybu ako ty teraz. Ty si si nechala toho ovela viac urobit a klesas stale hlbsie. Potrebujes to utnut a uplne zmenit zamyslanie o sebe.

Leela333

dvadva9, myslím, že jej chce platiť školu, aby ju mal pod kontrolou. Keď s ním bude v inej krajine odkázaná len naňho - to už si dievča nebude môcť "vyskakovať" naňho ako teraz.

Samozrejme to myslím z jeho pohľadu, podľa mňa je jeho rozmýšľanie úplne choré.

A ten prvý sex by ti tiež mohol naznačiť, že s vaším vzťahom niečo nie je v poriadku, veď ty si mu úplne ukradnutá. To čo on zažíva nie je láska, ale nejaká zvrátená posadnutosť.

fero11111

a to ti mama kamoskz nic nevedia povedat ze je magor ? a uz ta urobil on ustami ???

a aj tak sa knemu vratis si tiez nestbailna nemas razne rozhodnutia ale to pride vekom a casom nanom sa ot naucis

Leela333

Za chvíľu príde aj prvá facka, keď neurobíš, ako ti povie. Tak nad tým ani nerozmýšľaj a bež od neho kade ľahšie.

Leela333

Ešte som nečítala diskusiu, ale rozíď sa s ním. Hneď a viac sa za ním neobzeraj, lebo budeš ešte veľmi trpieť, viem, o čom hovorím.

A nie, nie si najhoršia, on je chorý.

dvadva9

hm, tak ako sa odputat, to som si nevesimol :D podstatna otazka no :D

1. klin sa klinom vybija :)
2. totalnny ignore, s upozornenim ze si neprajes aby sa k tebe priblizoval (zakazat mu to nemozes, ale súd neskor ano)
a k tej dvojke mozes doplnit, ze venovat sa samej sebe.. skola/praca konicky/hobby a sport, respektive cokolvek co ta odputa od myslienok na neho.. i ked netrufam si v tomto radit.. chemia v mozgu a city cloveka, na toto knihu nenajdes.. a ak ano, je to napisane len pre zisk autora z naivity citatela..

Ma 20, je to nevyzrety idiot.. (cim nepisem ze hladaj 30 rocneho nabuduce :D ale tak hormony s (obzvlast) mladymi (obzvlast) hadzu.. Tazko sa hodnoti ak nepocujeme druhu stranu to hej, o nas bez nas, to tiez nemam rad :) avsak to kricanie a nanucovanie je divne, najprv kritizuje ze ho nepozves na vylet a potom ti chce platit skolu? velmi rozpoltena ci rozdvojena osobnost..