Vraj sme mali na dieta cas..preco si to ludia myslia?

Príspevok v téme: Vraj sme mali na dieta cas..preco si to ludia myslia?
janeczz

Ahojte. Opat sa obraciam na toto forum. S partnerom sme spolu takmer7 rokov,v case ked sa nam narodi dieta budem mat 22 on 32. Neplanovali sme babo, brala som antikoncepciu, no stalo sa asi co sa malo stat, mame spolu krasny vztah, byvali sme spolu, potom odisiel priatel pracovat na 8-10tyzdnove turnusy do zahranicia , byt sme predali nastahovala som ra k jeho rodicom ale stale sa mame radi, nas vztah si toho prezil dost, ohovaracky kvoli veku, tazku autonehodu, nenavist mojich rodicov. Funguje nam to aj tak. Financne sme tak primerane zabezpeceny,byvat mame kde, priatel si vybavuje pracu tu. Bala som sa ako veyme spravu ze som tehu,ale On ked sa dozvdel o tehu hned priletel domov rozdychavali sme to spolu ra zaciname tesit, pnmalicky sme to zacali oznamnvat okoliu, a nakoniec sa nepochopenie naslo tu s vynimkou jeho rodicov kazdy nam vravi ze naco nam "to" bude,ze sme mali cas,ye to bude trapenie. A mne je z tohn do placu, trapi ma to, pripadam si ako 16tka co otehotnela po prvnm sexe. Preco to ludia nedokazu pochopit? Myslite si ye je to ozaj skoro? Ako sa mam mad takymi nayormi povzniest? Dakujem.

Lulita

Leela - v pohode :) ja sa napriklad teraz necitim na druhe, mam 30 a viem, ze ked este raz sa na to odhodlam, budem viac rozlamana a dlhsie ako ked som bola v 20tich fit, nakopili sa mi aj zdravotne aj financne problemy, takze ja napr. viem, ze vtedy bolo moje rozhodnutie spravne, teraz by som mala mozno oci pre plac, ze to dieta by som uz mozno nemala, ja vidim aj z okolia, ze ked ludia prilis spekuluju prespekuluju, roky sa tiskaju HAK, a pod. a potom to zrazu nejde, zial zena ma obmedzenu moznost plodenia, nie sme ako muzi

Leela333

A ešte jedna vec...väčšinou, keď je dievča tak mladé, ako ty alebo ešte mladšie a otehotnie, ľudia si hneď pomyslia, že bola nezodpovedná, nedávala si pozor a pod. Čiže by som povedala, že aj to je zdrojom týchto rečí, ľudia hneď odsudzujú. V každom prípade to ignoruj, aj keď chápem, že to môže byť ťažké. Ak ti to pomôže, pokojne im niečo odsekni naspäť, ale rozhodne sa tým toľko nezaoberaj, nerieš to, lebo sa budeš len zbytočne stresovať ;)

Lulita

Leela - to bolo z fyziologickeho hladiska, tak to proste je, ze ten vek je vtedy najlepsi, ale samozrejme ked niekto na to nie je pripraveny, moze to urobit aj o 10 rokov neskor

Leela333

Som toho názoru, že je to tvoja vec, ako si zariadiš život a ak si šťastná, tak nepočúvaj ostatných, že si si pokašľala život, nikto nepozná svoju budúcnosť - tobôž nie tvoju.

Rozhodne ale prídu nejaké obety, ísť si na dovolenku, keď dostaneš chuť neprichádza už v úvahu, pôjde to dosť do peňazí a podobne. A osobne si myslím, že najbližší priatelia a rodina to svojím spôsobom myslia dobre. Na druhej strane je pravda, že ľudia akoby mali istú potrebu si na druhom človeku nájsť čokoľvek, čo budú môcť rozoberať a ohovárať. Nevšímaj si to. Ale ak ti toto hovoria blízky priatelia, verím tomu, že to nemyslia v zlom.

Ale k ostatným komentárom...trochu to znie, akoby bola žena stroj na rodenie detí - "najlepší vek je 19-24" a pod. Viem, že to bolo myslené v dobrom, ale niektorí ľudia na to nie sú pripravení ani v 30tke tak si dávajú načas a ani na tom nevidím nič zlé.

alibi

poznam dievca, ktore otehotnelo v 18tich... pred maturitou. chodila do skoly s tym brusiskom maturovala v 8mom mesiaci. vela ludi jej hovorilo to co tebe a urcite aj horsie... ale denne musela znasat zavistlive pohlady uciteliek co mali po 30tke dieta donekonecna odkladali a uz mali problemy velke otehotniet. zavideli.

janeczz

To je dalsie co ma stve ze nesplnam kriteria tzv idealnej modernej spolocnosti, pride mi to akokeby som sa tym dostala na jej okraj. Ale tz to inak nebude a okolie ra s tym musi zmierit,resp ja sa musim naucit nejaku mudru formulku a uzemnit ich. A ja keby rom vlastne chcela mat dieta v 30tke tak priatel bude mat 40co je dost neskoro.

Dadula56

No to mi je fakt zivotna hodnota, ze kavickovanie. Ak ti to hovoria ludia, co takto rozmyslaju, tak sa tym fakt vobec trapit nemusis.

Lulita

ked som bola v porodnici a pýtal sa nas pri kontrole doktor kolko mame rokov, sme tam akurat boli mlade a povedal, ze konecne zeny s normalnym vekom, nie stare :)) lebo, ze najlepsi vek je 19-24 na dieta :p