Ako je to mozne? Platy. . .

Príspevok v téme: Ako je to mozne? Platy. . .
paulaV

Ako je to s platmi v pripade ,,celebrít\'\'?? Nevravte, ze preco toto riesim! Vas to akoze nesere? Je to to mozne? Ja:robim 12tky. Ledva vyjdem s uctami-minimalna mzda(ako inak, neviem ako vy. . .) od svitu do mrku , nezazivna robota, o vylete do USA mozem snivat. . . Lenze ako su platene tieto ,,celebritky,,? Ake su na to tabulky, system? Je mozne, aby za ucast v porote/pretrcanie a pod. Bol ,,plat,, aky bol? 100 000eur! To maju do boha skade na tie vyplaty? Taketo astronomicke sumy!? Vsetci sme smrtelnici, ale obycajny clovek sa naozaj k tomuto nema ako dostat! A tak mu ostava len driet.. . .Ďakujem Vam za nazory. . .

lost

paulaV

takto:

ty pozeras reklamu, a tu reklamu napr na mydlo niekto zaplatit musi. vyrobca ca x eur za reklamu, preda y mydliel no a to vydel ci vynasob, to je jedno uz, a tak sa zvysi cena mydla, vdaka marketingu, o 5 centov napriklad.. a ty to zaplatis.. bez ohladu na to, ci reklamu pozeras alebo nie :D

paulaV

No ale to sa v tej televízii, a najma tu na Slovensku, maju naozaj tak dobre, že si možu dovoliť zaplatiť 3 porotcov v priemere každemu po 80 000eur????

A ešte som nepochopila tu teoriu, že ked ma niekto rozosmeje, dám mu 1/10cent, a že ked sa rozosmeje 100 000 ludí, tak tí všetci daju 1/10 cent atd....

Lenže tým, že to ja pozerám, tak ako sa tie peniaze dostanu ,,z mojej,, penaženky k nim???? tým že to ja pozeram????

ni-ka

a mimochodom, k tym ucitelom-patria do statnej spravy cize su plateni z nasich dani,plati ich samosprava,ktora ma obmedzeny rozpocet na tieto ucely.Takze platy ucitelom zdvihli a o to menej penazi ide na skolu...a kto to odnesie?rodic...zvysene zrps:(
syn ide do prvej triedy a uz nam v skole dali zoznam s 50 polozkami (vratane mydla a toaletneho papiera!) ktore bude treba kupit...za minimalne 300 ecok...a ze skola je u nas zadarmo:(((

ni-ka

no,zakladny rozdiel je v tom,ze tzv.celebrity si platia televizie.Napr.taka superstar-zije z reklam a smsiek a sponzoringu.Nabalia sa na tom,takze zarobia aj zucastneni.
Futbalistov si plati klub,majitel klubu,sponzori...
Ucitelov plati stat-samosprava.

lost

0vecka

no hej, mas pravdu.. az na to ze ma futbalista nevie rozozsmiat :D a nedal by som mu ani 1/10 centa, kedze sa flaka, vidiet ze sa hadze o zem, a manipuluje so zapasom, na ktorom maju ludia miliony eur spolu..
sport je korupcny a kde je korupcia, je to smradlavejsie ako moje 7 dnove ponozky..

paulaV

ak to dobre chapem: priklad:robim pre nejakeho zamestnavatela, mozem robit aj pre nejaku velku zahranicnu firmu, obchod, napr. Kaufland, tak budem mat aj tak mizeriu, ale ak je v porote pre cely narod nejaky trtko/predvadzacka, tak sa to pocita poctom divakov?? A suhlasim, ze ked sa hraju majstrovstva v hokeji, tak sa ideme posrat, a pri tom nam to nezaplati hypoteku, nabalia sa ONI! Keby sme sa tak spojili a bojovali za zvysenie min. Mzdy, atd. . . .