Umele oplodnenie ked mam iba maternicu

Príspevok v téme: Umele oplodnenie ked mam iba maternicu
tanitta

ahoj, pred pol rokom mi zistili nador na vajecniku,podstupila som operaciu kde mi odstranili vajecniky,vajickovody ai. nastastie mi nechali maternicu pre pripadnu graviditu. velmi by som chcela cca za rok popripade rok a pol podstupit umele oplodnenie ak vsetko pojde dobre :) ma niekto podobne skusenosti s umelym oplodnenim ked ma iba maternicu? velmi by mi pomohli nejake skusenosti inych :)

tanitta

vyzera to dobre v brne,ale asi to skusim najskor na sr,kde mi to preplatia,nakolko taku sumu si nemozeme dovolit...az ked nahodou nevide budem sa brnom zaoberat,stranku si ukladam :)

annaka

poisťovňa to nepreplatí :-( dokopy nám to vyšlo 7200 eu,započítané sú vtom aj vitamíny,všetky vyšetrenia,lieky atd.ale môžeš si to pozrieť na www.repromeda.cz,aspoň budeš mať prehlad...a sú tam aj krásne fotky o bábätiek,ktoré sa narodili vdaka klinike repromeda :-)

tanitta

annaka:poistovna preplacala umele oplodnenie aj ked to bolo v brne,alebo ste si to museli hradit sami? presne viem o com hovoris ja chcem velmi babo ale nad adopciou tiez uvazujem az ako nad poslednym riesenim,lebo si chcem to babo vynosit a prejst si tym vsetkym.ja mam 48 kg,a boky tiez nemam extra siroke :D

annaka

ešťe máme štyri zmrazené embrya,na jar sa chystáme na kliniku,chceme ich darovať párom,z ktorých ani jeden nemôže mať vlastné detičky...je to nádej pre nich...a pre mna dobrý pocit,možno šanca na život,pre "naše" embrya...ako niekde daleko aj pre naše "detičky"...ktoré nebudú už naše,lebo si to nemôžeme dovoliť,hoci by som si to v duchu velmi prijala..

annaka

bohužial,vajíčka sa mi nedozreli,hoci som ich mala každý mesiac,/mala som myom na maternici,podstúpila som aj konizáciu krčka maternice/dal ma do poriadku docent Rusňák,na Kramároch,aby som mohla ísť na umelé oplodnenie,nebyť jeho,možno dnes nie som matkou...a on nám odporúčal kliniku v brne...samozrejme,darované vajíčka sú oplodnené s partnerom...nad adopciou som neuvažovala,možno jedine vtedy,keby nám to nevyšlo,ved predsa je to iné,byť tehotná,cíťit to bábätko v brušku...jeho pohyby...a nakoniec bábätko sa podobá na nás,ani naše okolie nevie otom,že bábätká máme z darovaných vajíčok...mne osobne neodporúčali transferovať dve embrya,lebo mám úžšie boky/mala som 52kg/ja som si to riskla,lebo je väčšia šanca na úspech,a teraz už viem,že som sa rozhodla správne...

Cindy35

obdivujem vasu odvahu sa na to dat, ja by som asi v takejto situacii uvazovala nad adopciou.

ale druha vec je asi Tvoj manzel, kedze on asi prirodzene chce mat dieta biologicky jeho.

ja si osobne myslim, ze veda uz nie je daleko od toho, aby k vyvoju plodu zabezpecili vhodne podmienky mimo tela matky, len sa o tom z etickych dovodov nehovori. ale nemozne to nie je a aspon by sa predislo komplikaciam s tehotenstvom a porodom

tanitta

annaka gratulujem k detickam :) musi to byt uzasne stastie :) a mozem vediet preco sa to nedarilo prirodnou cestou? kludne napis aj na tanitta.bu@gmail.com ak to tu nechces rozoberat verejne