Ako začat doverovat

Príspevok v téme: Ako začat doverovat
vreckovka

mam priatela nikolko mesiacov. po dlhej pauze od chlapov som konecne stretla jedneho uzasneho...fakt je skvely, zijeme spolu, starame sa jeden o druheho a mam pocit, ze to je konecne ten, na ktoreho som cakala. Zalubila som sa rychlo a stale je to silnejsie.
Mam mu vsak problem doverovat. Viem, ze ma lubi. DOkazuje mi to dennodenne a este mi to aj casto opakuje. Viem, ze by ma nepodviedol, vazi si ma a dlho mu trvalo kym si zacal vazny vztah s niekym, takze viem, ze si to premyslel aj rozumom.
Predtym som mala vztah, kedy mi partner klamal a nejako som sa vtedy zatala. Preto som dlho ani nikoho nemala. Teraz som psychicky uplne na dne (zopar tyzdnov) a vybijam si to na priatelovi. Neustale ziarlim na jeho kamosky (ma ich dost a jeho najlepsia kamoska je zena). Vadi mi, ak sa s nimi stretava, resp. ak chce aby ona prespala u nas. Racionalne viem, ze by s nou ani s inou nic nemal, ale stale ma nieco vo vnutri zoziera. Na zaciatku vztahu som to neriesila. Teraz mam blbe obdobie a som strasna stihacka, citliva na kazdu blbost ohladom inych zien, kamaratov a neviem coho vsetkeho...ako to mam zmenit? mal by ma niekto prefackat asi...nechcem to robit, ale neviem tomu zabranit...

Blondula

Mimulus....v tomto s tebou suhlasim.mojho najlepsieho kamarata-priatela poznam uz par rokov.medzitym som mala 2 vztahy a neviem si predstavit,zeby moj frajer bol hned v tom momente najlepsi kamarat :D vzdy mi poradil,stal pri mne...a kvoli laske na neho nemienit zabudnut,kedze mi je ako brat...a niekomu sa musim aj na frajera postazovat :P

Mimulus

Agnes999 takže takto z priateľstva môže časom vzniknúť láska ale z lásky nikdy nemôže vzniknúť zase priateľstvo - ( toľko k mojim protichodným názorom.)

Dadula56 - ,,obyčajné,, kamarátstvo je niečo úplne iné ako skutočné priateľstvo a áno vždy to bude znamenať viac ako vzťah. Prečo?
Vezmi si napríklad že s niekým chodíš, neskôr sa rozídete a ty chodíš s niekým iným. Ale aj s tým sa nakoniec rozídeš a nájdeš si niekoho ďalšieho. Vždy to bolo o láske a o vzťahu nie? No a predstav si, že tých ľudí s ktorými si mala vzťah už nikdy v živote neuvidíš. predstav si, že máš popri týchto vzťahoch skutočnú priateľku, ktorá stojí pri tebe aj pri prvom vzťahu, aj pri druhom....atď Ten priateľ je tu stále ,,teda skutočný priateľ,, a preto je hodnota priateľstva vždy väčšia ako hodnota vzťahu.

A ešte niečo - máme s manželkou rovnaké vzdelanie, rovnaké záujmy a aj rovnakých priateľov! To len tak na okraj.

Málo ľudí pochopí čo som tu teraz napísal ale ak to niekto pochopí tak napíšem opäť.

Agnes999

Treba si vyberat k sebe vhodneho partnera. Ak ma jeden rad turistiku a stanovacky a druhy najradsej sedi doma, tak to vacsinou nebude klapat. Lebo jeden chce aby ten druhy sedel pri nom doma na zadku cele dni, druhy chce chodit von. Naco si hladate takych partnerov? My mame s priatelom rovnake zaujmy. Obaja sme cielene hladali partnera, ktory bude rovnako turisticky zalozeny a nasli sme.

lost

rad si beriem priklad od ludi, ktorym to klape :D a ak sa pozriem do svojej rodiny, ani rodicia, ani stari rodicia taketo veci neriesili :D pokial teda viem.. maximalne tak rodine ponukli pristresok, kamaratom a tak nie..
inac, na margo tohto, ked som mal tak 10-15, bol tam jeden muz, ktory k nam rad chodil, otec nebol doma, nejaky kamos mojej mamy.. a bolo to divne :D mal som pocit ze sa o nieco pokusa, ktovie :D
ale tak zase aby toto mala zena v domacnosti zakazane, by bolo kontraproduktivne..
ale vzdy plati "doveruj, ale preveruj" :D
cize poriadny "background check" danej osoby, proste preverit ho a bude OK :D
resp nikdy nebude OK, ale znizi sa sanca na problemy..

lost

inac si neviem predstavit, ze by do spolocnej domacnosti prisiel niekto, koho neodsuhlasia obaja :)
ale to je potom o kompromisoch, nie? :)
ak su dost miesta, preco nie..
"aspon bude haluz" ale zase.. odtial potial :D hotel by som si z mojho domova robit nechcel, JEDINE ak by som mal v dome 1-2 hostovske izby s hostovstkou sprchou, potom hej...
ale bolo by mi fakt divne, ze napr idem do prace a necham nejakeho "kamarata" rozumej ineho muza (konkurencia? :D ) s vlastnou zenou..
to by som ho poslal do prace namiesto seba :D ved zase charita nie som :D
najradsej by som v tomto pripade danemu dotycnemu (alebo aj dotycnej, aby sme si rozumeli) zaplatil nejaky hotel na nevyhnutnu dobu a potom nech si ide :D
i ked mozno preto mam taky postoj, ze som zatial u nikoho nespal a nikto nespal u mna :D
ale to sa povazujem za pomerne cloveka co privita kohokolvek, ale vzdy na to musi byt dobry dovod, odrbavat sa nenecham...

Dadula56

A inak tiez ma zaujali tvoje definicie. Tak s kamaratkou mas priam jednu dusu a s manzelkou mas co? Sex?Kde je rozdiel potom?S kolkymi ludmi mozes mat tak hlboky vztah?Ja tu nejdem aplikovat seba ako univerzalne pravidlo, tak ako to ty robis, ale ja osobne mam taketo dusevne spojenie iba s jednym clovekom a to je moj partner.Ty tu kamaratstvo opisujes tak ako bezny clovek opise vztah, ze "tu vzdy bol pre mna, atd atd".

Agnes999

Mimulus: ty furt trepes uplne od veci! Ked nemozes so svojou kamaratkou spat v jednej posteli alebo v stane tak je to pre teba spolocenska izolacia, lebo ked sa s inym clovekom len stretnes bez toho, aby si s nim spal v posteli tak je to pre teba nie je ziaden spolocensky kontakt a si uplne izolovany! Si vazne divny a nedivim sa, ze ti to s manzelkou neklape!

lost

nirv

no hej, ale ta teoria postrada fakt, ze ak su ti dvaja spolu a rozumeju si, tak na tom aj aktivne kazdy den kazdodenne pracuju :) tj. to je potom uz chyba oboch, ak to rozumenie si upada, nie ?

Mimulus a preco si nepozval zenu na stanovacku? boli by ste v jednom stane.. :)

Agnes999

Mimulus mas docela divne a protichodne nazory. Na jednej strane mozu byt muz a zena najlepsi kamarati, lubit sa, spat spolu v jednej posteli ale nikdy medzi nimi nebude nic sexualne a na druhej strane byvali partneri nikdy nemozu byt kamosi?