Ako začat doverovat

Príspevok v téme: Ako začat doverovat
vreckovka

mam priatela nikolko mesiacov. po dlhej pauze od chlapov som konecne stretla jedneho uzasneho...fakt je skvely, zijeme spolu, starame sa jeden o druheho a mam pocit, ze to je konecne ten, na ktoreho som cakala. Zalubila som sa rychlo a stale je to silnejsie.
Mam mu vsak problem doverovat. Viem, ze ma lubi. DOkazuje mi to dennodenne a este mi to aj casto opakuje. Viem, ze by ma nepodviedol, vazi si ma a dlho mu trvalo kym si zacal vazny vztah s niekym, takze viem, ze si to premyslel aj rozumom.
Predtym som mala vztah, kedy mi partner klamal a nejako som sa vtedy zatala. Preto som dlho ani nikoho nemala. Teraz som psychicky uplne na dne (zopar tyzdnov) a vybijam si to na priatelovi. Neustale ziarlim na jeho kamosky (ma ich dost a jeho najlepsia kamoska je zena). Vadi mi, ak sa s nimi stretava, resp. ak chce aby ona prespala u nas. Racionalne viem, ze by s nou ani s inou nic nemal, ale stale ma nieco vo vnutri zoziera. Na zaciatku vztahu som to neriesila. Teraz mam blbe obdobie a som strasna stihacka, citliva na kazdu blbost ohladom inych zien, kamaratov a neviem coho vsetkeho...ako to mam zmenit? mal by ma niekto prefackat asi...nechcem to robit, ale neviem tomu zabranit...

Mimulus

Lenže ja chcem vedieť prečo? Predstavte si, že máte najlepšieho priateľa, je u Vás každý deň, rozprávate sa o všetkom, máte ho rady,chodíte na stanovačky, občas u Vás prespí ak je z iného mesta alebo si potrebuje niečo vybaviť a odrazu sa zamilujete a máte vzťah. Zrušíte priateľa len preto, že to partnerovi vadí???????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

Dadula56

No stretavat sa, to je este v poriadku. Ale prespavanie u vas a dva tyzdne v stane, to uz je daleko za limitom beznej tolerancie partnera. Takze si nemyslim, ze je nejaky extra problem, ked ti take veci vadia, pretoze by vadili kazdemu.

Mimulus

Agnes999 - tak toto je dobrá....prečo by človek, ktorý je vo vzťahu nemohol mať kamarátky? A nemohol by sa s nimi stretávať. A prečo by mal byť najlepší priateľ muža iba muž???????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

Agnes999

Ja si o sebe myslim ze som docela tolerantna, ale pri tebe zistujem, ze som vlastne paranoidna stihacka. Priatelovi doverujem, ale on nerobi take veci ze si u seba necha prespavat kamosky alebo ze by spal 2 tyzdne v stane s kamoskou. Na to ma mna! To by mi teda vadilo a to by on nerobil, ja myslim, ze normalny clovek co si vazi partnera toto nerobi. Samozrejme ze kamosky nejake ma, ale netaha ich k sebe domov prespat a ani len na navstevu, neviem si predstavit, zeby mi povedal ze idem sa stretnut s kamoskou a nechal by ma doma. A jeho najlepsi kamos je chlap a tak to ma byt.

vresckova

blondula, ďakujem :)
fakt si mi pomohla, dokazala si mi, ze som riadne zmatena a zacala som uvazovat smerom, ktorym som chcela.
nirv nechcem si vypichnut oci :)

Blondula

nejak som mimo....ty nedoverujes priatelovi,lebo tvoj byvaly ta klamal ?? :O no ale keby moj bol 2 tyzdne s nejakou zenou v stane velkosti 2x2 metre,tak to by mi teda vadilo :D ale ty mu veris a si si ista,ze sa nic nestalo.... tak teraz neviem :D veris mu,ci neveris mu ?? :O doverujes....nedoverujes ?? a v com nedoverujes ?? :D

vreckovka

Nemyslim si, ze je problem v prespavani inych zien u nas, alebo jeho u niekoho...nerobi to teraz, lebo mi to vadi. Ale bola situacia, kedy bol 2 tyzdne s inou babou v stane a neprekazalo mi to..
Ono je to o celkovej dovere. Mne by sa nepacilo, ak by mi zakazal spat u kamarata, alebo by mi zakazal sa s nim stretnut. Nie je to spravne. Mne vadi, aj ked sa s nimi stretava, pricom viem, ze ich kvoli mne obmedzil...
Tak strasne mu chcem verit a nepusti ma psychika...a neviem ako to vyriesit. Trapi ma to a je to viac o mne ako o nom..

TinaM

aj ja som mala dost dlhe obdobie kamaratov-aj najblizsich- prevazne muzov. Kym som byvala na intraku, tak u mna aj prespavali (nikdy sme spolu nic nemali, naozaj su to len kamarati). Ale teraz mam 2 roky priatela, zijeme spolu a veru nikdy by mi nenapadlo,aby nejaky z mojich kamaratov u nas prespal. A ak mi to niekedy aj napadlo, tak som to velmi rychlo zahnala predstavou, ze by to urobil moj priatel- to by sa mi nepacilo.
Takze si myslim, ze jedna vec je verit a druha vec je mat prirodzene hranice, ktore by ten druhy mal respektovat-pokial o nich vie, teda pokial ste sa o tom bavili.