zivot so schizofrenikom ano alebo nie?

sh

Dada aj ty si ma rozplakala,viem a chapem ta,zazivala som to aj z tvojej strany ale aj zo svojej. Ja som odpustala,vydrzala vsetko,no on nie.Vlastne asi nechapal,ze som tiez schizofrenicka a moje konanie poslednych dni,bolo tym sposobene.su proste veci,ktore sa odpustit nedaju, veci ktore som urobila a sposobila. Nie opustit sa takehoto cloveka psychicky neda. Vies o nom vsetko,poznas jeho dusu,milujes ho tak velmi,az je to neuveritelne,ja som ho stratila,ty este nie,preto viem,ake je to tazke ked stratis.Preto by som velmi chcela aby si to ty zvladla,lebo ak schizofrenik strati svoju lasku a pri tom vie ze je to iba jeho vina,no vlastne za to nemoze..neviem ci si to dokaze niekto predstavit,nie je to obyc.rozchod, obyc. bolest z rozchodu.
Ja ti verim a viem,ze je to velmi zlozite,aj to je slabe slovo!!! Ak by daco prosim ozvi sa.
Dnes sa mi to opat nejak miesa v hlavicke,nedokazem pochopit a uverit tomu,co som spravila,ze som to skutocne bola ja a skutocne som to spravila, vies medzi nami je vela nedoriesenych veci, aj preto som ho prosila aby mi povedal co som vlastne urobila,lebo som si toho nie vedoma,kdesi v kutiku duse to mam ale nemozem sa k tomu dostat. Snazim sa vnimat realitu a ostat pokojna,zvladnut to,no chyba mi a viem,ze ho potrebujem. ale uvedomujem si bohuzial realne aj to, ze som vsetko navzdy stratila. Je to strasne ked milujes a zaroven tak strasne trapis a trpis.

dada

sh rozplakala si ma a viem a chapem vsetko co mi chces povedat,je mi to tiez velmi luto a viem, ze ho nikdy nedokazem opustit tak naozaj, viem o nom az prilis vela a vidim moc hlboko do jeho duse... milujem ho, ale ver ze je to velmi zlozitéééééééééééééééééé

sh

Dada ďakujem,že si mi to napísala,na jednej strane ťa chápem,no vidím to aj z tej druhej strany a viem,čo prežíva on. Na jednej strane ťa odháňa aby si to nevidela,nezažila,nechce ti tým ublížiť, na druhej strane ťa miluje,chce byť s tebou,potrebuje ťa! Vie,uvedomuje si až príliš dobre ako ti ubližuje a jemu to ubližuje omnoho viac,to mi ver,snaží sa, no niekedy je to jednoducho silnejšie ako on. Práve to,že ste sa nerozišli moc dobre,narušilo jeho pokoj,ale samozrejme v žiadnom prípade tým nechcem povedať že ty si vinná,to nie.Bože je to tak ťažké vysvetliť :-(strašne by som si želala, chcela,aby si to vydržala,zvládla,ale uvedomujem si aké je to pre teba ťažké a bolestné. Túžime po láske,potrebujeme ju, potrebujeme cítiť blízkosť milovaného človeka. Viem,že pokoj sa nedá udržať stále..
Možno by bolo dobré vtedy keď to na neho príde na chvíľku od neho odísť,nechať ho vtedy samého,kým to prejde,aby ti to neubližovalo a vrátiť sa,keď už bude späť.Neviem..ale želám ti veľa sily. Je mi to tak ľúto,že vám tak veľmi ubližujeme,hoci vás tak neskutočne milujeme.Najhoršie čo môže byť je keď ublížime milovanému človeku,vieme o tom, nechceme to,neuvedomujeme si to v tej chvíli,bránime sa tomu,no je to silnejšie.

dada

Teraz naposledy ked mal epizodu, skoro som umrela... dva dni pred tym sme sa nerozisli moc dobre a bolo to tazke, nechcel ma vidiet a ked potom hej, tak sa sprval ku mne nie moc pekne, bolelo to ako svina, ale vydrzala som to a chodila som za nim tak casto ako sa len dalo... ja vtedy tak trpim, ze nechcem zit... placem nejem, a uz to nechcem!!!

sh

Nemôžeš mu vtedy pomôcť,ani to nechceme, bojíme sa aby sme to zlo nepreniesli na tých ktorích ľúbime,bojíme sa aby sme vám naublížili.

dada

je to velmi bolestive, ked vidis cloveka, kt nadovsetko milujes, ako sa ti pred ocami zmeni a nemozes mu vtedy pomoct, je to iba o disciplinovanosti... chce to iba verit a uzdravis sa(((

sh

Musí to byť pre teba veľmi náročné, obetuješ všetko kôli tomu,kôli milovanému človeku,tvoja láska a vôľa musí byť veľmi silná,myslíš,že to zvládneš.Môžem ti povedať len jedno,veľmi potrebujeme lásku, môže nás zachrániť,veľmi potrebujeme niekoho pri sebe cítiť.A cítime aj to ako veľmi vám, tým,ktorích milujeme ubližujeme.Ver,že i pre nás je to veľmi ťažké,aj keď to možno nie je tak vidno,ale naše duše trpia a trpia neuveriteľnou bolesťou. Želám ti veľa sily,aby si to zvládla a neopustila ho.Pretože keď nás opustia tí ktorích milujeme a vieme,že je to naša vina,spôsobené tým aký sme,je to pre nás neskutočná bolesť,tá bolesť by sa dala prirovnať k sťahovaniu kože zaživa.. myslím. Tak by som to prirovnala..

dada

Verim, ze raz budes stastna, ale treba uzivat lieky a dodrziavat radu lekarov, viem sama som sa o tom presvedcila,moj priatel bol na tom velmi zle...ale iba lieky mu pomahaju...