zivot so schizofrenikom ano alebo nie?

dada

poznam to velmi dobre, mna tiez trapi a trapi, chce sa rozist, nezvlada vztah, je si toho vedomi a nechce ublizovat, myslim, ze aj tak to raz ukoncime a zostaneme iba dobrymi priatelmi (((

dada

Ťažke, ťažké a ešte raz ťažké... ale pomaham ako viem, ja z mojej strany prichadzam o normalne veci, ako je dotyky, pohladenia, mile slova a pod. dalej sa nemusim rozpisovat, chce to riadnu obet, ale ked bude brat lieky a snazit sa tak to ide...(((

sh

dada môj obľúbený film,videla som ho niekoľkokrát, zahral to skutočne vynikajúco.Ale sú rôzne stupne a formy schizofrénie. Nemám ťažkú a neohrozujem okolie ani seba do takej veľkej miery. Len trápim :-(

sh

dada viem,ale chcem sa o to pokúsiť, pokúšať deň čo deň,moja túžba byť normálna je silná.Aj keď teraz nad tým premýšľam, kedže som ublížila niekomu,nie fyzicky ale psychicky áno a dosť.ako to zvládaš dada, ako dokážete fungovať? Môžeš mi to prosím opísať z tej druhej strany? Normálneho partnera, ktorý žije so schizofrenikom? Ďakujem.

dada

Ja iba tolko....bez liekov to nezvladnes, ked tak iba na kratky cas, mam priatela s touto chorobou a ver mi, skor ci neskor pochopis, ze bez liekov to nezvladnes sama...je to tazke, ale bud alebo, viem o com hovorim

cila

necitala si nahodou biografiu Vincenta van Gogha?Mal vrodenu dusevnu chorobu,myslim,ze tiez schizu.Ak nie,tak ti to odporucam.

cila

viem,je to tak ako hovoris.Je to taka arteterapia.Dakedy,ked mam fakt strasnu naladu,tak chytim stetec,namiesam farby podla nalady a slahnem to na papier.Tak malujem aj niekolko hodin,kym mi nieje fayn.Proste to nie je nic,len taka abstraktna vec.