zivot so schizofrenikom ano alebo nie?

leli

takze ty teraz lieciky neuzivas? ale mala by si...ved su tu od toho a bude ti lepsie, schiza je uz liecitelna...takze nebojkaj, aj ja uzivam antidepresiva, dokonca kusok neuroleptika

sh

A lieky už brať nechcem,chcela som mať čistú hlavu,zvládnuť to sama,byť ako iný, celkom sa mi to darilo,len keď prišli chvíle keď na mňa niekto tlačil,alebo ma čosi vyviedlo zmiery mávala som stavy, keď som niekoľko dní nevnímala nič okolo seba,nejedla,nespala,iba bez pohnutia ležala v posteli a dívala sa do prázdna,bola uväznená vo svojom vnútornom svete,kde ma zožierali moji démoni.Za každým sa mi odtiaľ podarilo vrátiť samej,aj keď neviem ako, vlastne viem,akosi som kdesi vnútri ucítila, nevidela ale cítila ako ubližujem tým ktorí ma ľúbia. Dokážem bez problémov ubližovať sebe,ale nie iným a práve tento fakt,že teraz som ublížila niekomu inému a práve tomu,kto si to vôbec nezaslúžil a koho milujem, ma desí a neviem či dokážem žiť s týmto pocitom. Tá bolesť,vina z toho,že som ublížila,sklamala je neskutočne veľká.

sh

leli si veľmi zlatá,že si tu so mnou bola a vypočula ma,lebo všetci ma za moje činy odsúdili,a právom. Uvedomujem si aké som monštrum.nie nevráti sa,už nikdy,vieš bola som zmierená už s faktom,že musím ostať sama,aby som nikomu neubližovala,hovorila som to všetkým,že som zlá a každému iba ubližujem,nik mi neveril,tvrdili že som dobrá,bránila som sa tomu,áno jedna polka je dobrá no tá druhá je monštrum ktoré sa neštítí ničoho...
tá láska a bolesť je neskutočne silná, nejedla som už 4 dni a pred tým si nepamätám.
Ďakujem ti.

leli

neveim si predstavit co prezivas, ja trpim depresiou a uzkostami, takze nieco viem...
hlavne sa ty drz aby si bola ok a aby si napredovala, mozno ked sa vsetko upravi este aj vztah budes mat, teraz nad tym nerozmyslaj...nebojkaj bude dobre...a mozno sa este raz aj ten dotycny vrati

sh

leli to nie je také jednoduché. Odmietal so mnou komunikovať a to ma doviedlo do schizofrenického stavu,necítila som istotu a prebohol ma strach,že ho stratím. Odmietol aby som mu čokoľvek vysvetlila, lebo niektoré veci,o ktorých som vtedy nevedela,sa jednoducho odpustiť nedajú!
Vôbec som nevedela čo robím,no keď som počula jeho hlas a cítila ako som mu ublížila prebralo ma to a na druhý deň som veci vnímala jasne,stále som nevedela či som to skutočne spravila, povedala,napísala,preto som hľadala hmatateľné dôkazy svojich činov,zaťiaľ čo som zistila,nie je nič príjemné a bol to pre mňa šok,čoho som bola schopná. Nie,sám povedal,je mi z teba na grc...
cesty späť jednoducho niet,to čo som spravila sa odpustiť nedá a aj keby nikdy by mi už neveril.Nezaujíma ani ho nezaujímalo,prečo a akú bolesť som cítila,to nebola bolesť,to už bolo čisté šialenstvo..akoby zavretý v inom svete, uväznená jedna moja časť-tá normálna, to aká skutočne som a premohla ju tá druhá..tá čo všetko vykonala a pri tom sa to v tebe neskutočne bije..proste hrozný pocit..kdesi v hlave to máš, ale akoby si to iba prečítala to čo robíš ale necítiš žeby si to robila ty..neviem to celkom opísať..Prosila som ho aby mi povedal čo som spravila,lebo som o tom skutočne nevedela,nepovedal mi to a už ho moja osoba jednoducho nezaujíma... učím sa znovu žiť,hlavne sa zo všetkých síl snažím držať v pokoji,uvedomovať si realitu,nedovoliť tomu druhému čo je vo mne opäť nado mnou prevážiť.

sh

Nie nemám silný stupeň,ublížila som milovanému mužovi,svojím schizofrenickým správaním,no on nevie,a ani sa už nedozvie,že je to spôsobené týmto,hoci aj on je schizofrenik.

sh

Nie nie som na tom dobre,lebo som veľmi ublížila a stratila všetko.Dobre som na tom vtedy keď cítim pokoj,istotu,keď stojím pevne nohami na zemi,vtedy sa to dá zvládnúť,no ak začnem cítiť akýkoľvek tlak na svoju osobu a ten tlak sa zvyšuje.. posledné dni boli veľmi zlé,neuvedomovala som si čo robím, hovorím,píšem,nevedela som ani kde som, uverila som vlastným bludom...
ďakujem za želanie,neviem,momentálne ani nechcem,lebo bolesť je príliš silná, no hlavne tá bolesť ako som dokázala niekomu ublížiť,neviem,či je človek natoľko silný aby to zvládol,život so schizofrenikom.