Vsetko sa kazi, zdravie, bolesti a praca

Príspevok v téme: Vsetko sa kazi, zdravie, bolesti a praca
pia

ahojte pisem so slzami v ociach lebo uz neviem ako dalej. mam 26 rokov a minuly rok som zacala pracovat ako zacinajuca ucitelka, praca ma bavi naplna, nieje sice nejak dobre financne ohodnotena, ale vazim si ze aspon nejaku mam hoc len na 63% uvazku....avsak tento rok do toho prisli zdravotne poblemy, sice uz minuly rk som cely rok behala po gynekologoch, smer gynekologia-imunologia-urologia, mam husty biely kysly vytok, vytery nikdy nic neukazu, vyrok mam od casu ked som pribrala , prestala uzivat HAK a co som bola rok doma bez prace, brala som aj Roacuutane na plet. nikdy som gynekologicky problem nemala a teraz v kuse výtok, pálenie vulvy, ktore nereaguje na beznu liecbu, o tom kolko tisic korun som minula na lieky nespominam ani som zufala, sex s partnerom som preto nemala rok, vsetko dole ma páli, zajdem este ku koznej. Problem je v tom ze sa pridruzil dalsi zavazny problem zdravotny a to silna bodava bolest kolien. zistili mi vysoke ASLO 913 a oplucne chlamydie, som unavena, podrazneda, nervozna, ubolena, uzimena, mam depresie, beriem sice antidepresiva ale tie stoja za nic ked mam fyzicke bolesti, diagnoza stanovena este nebola na reumatologi, kedze pracujema ko ucitelka na strednej skole nemozem si dovolit vela chybat, som teraz objednana na vela vysetreni kardiologia, plucne, nefrologia, git..neviem ako to zvladnem, kedze si mozem vybrat len 6 peciek.....ked si spomeniem na casy ked som bola stastna a zdrava je mi do placu......bolia ma kolena, v tele mam silny zala a vo vytetroch sa nic nenaslo, k tomu vytok a pálenie intimnych partii, ked sedim v praci ide ma porazit ako ma to páli....citim ze takto dlho psychiky nevydrzim, niesom sice blazon, ale citim ze niesom v poriadku a vsetko sa na mna vali, hoc som mlada a mala by som byt zdrava. som zufala, su dni ked placem, do prace idem s nechutou, pretoze nemam zdravie. co mam robit, kde nast svetlo,..prosim pomozte

pia

Lulu2011: minuly rok ako na nezamestnanej ale aj teraz na mne farmaceuticky priemysel zarobil velmi dobre. z gynekologickeho hladiska som sa vykaslala na vsetky lieky, maste, globule,jedine co mi pomaha na palenie aj to len na kratkucku chvilu je studeny obklad, vies si predstavit ake to je sediet cely den akoby na horiacej sviecke a v praci sa tvarit ze si ok? k tomu bolesti kolien ktore prisli minuly mesiac, zvysujuce sa ASLO, kopec vysetreni a moja psychika je v p....prdely

Lulu2011

pia - ale to je zial klasika, pride ku nim chory clovek a ked nic nenajdu supsnu ta na lieky, reku nech zabudnes, ze ti daco je :D

pia

shigella: neznaci , lebo sa doteraz neprislo na to co to sposobuje...a u mna to nemusi byt vobec ta vulvodynia,ale mozno nejaky chronicky liekovy exantem po tych liekoch co som pobrala...

pia

Lulu2011: divne ze s travenim nemam najmensie problemy, uzivam bipron 9, tie boelsti kolien doetraz reumatolgicka patra po pricine , bud to bude streptokok alebo chlamydia, alebo mi neco ludovo povedane napada vlasten klby , lupus bol ale vyluceny, protilatky titre ANA a reumatoidny faktor bol v poriadku.... ze som nesla studovat medicinu...so mna sa uz obvodacka smeje ze viem viac ak ona.dala mi raz aj antideprsiva trocha na skludnenie tej situacie, ale bola som po nich viac unavena, ale ved predsa mi nesibe, ked pocitujem fyzicke bolesti kolien... hmm

pia

Dadula56: na imunoalergologii mi robili klasicke prick testy na predlaktiach, alergia vysla akurat na soju. na kvasinky mi testy nerobili lebo sa u mna nikdy vo vyteroch nepotvrdili, kvasinky mam stale negativne, proste mavam husty biely vytok a v nom sa vykultivuje len laktobacil nic viac, tak som si myslela ze to bude laktobaciloza uzivala som aurmentin , dalanin, snazila sa ph v posve zvysit , nepomohlo. co sa tyka lokalnje alergie ak sa na nieco potvrdila bola by som arda, lebo by som vedela co mi je, tak sa nepotvrdi nikdy nic a ja som za blazna:( pritom poznam kopa zien s rovnakym problemom, vytoky a pálnie v periclitorialnej oblasti, dokonca sama lekarka videla ze to tam mam cervene" skusala som hydrokortizonove maste Imacort, Hydrosoctisonum, potom antihystaminika lokalne-nepomohlo, atd lokadle dalacin krem -nepomohlo, macmiror krem-nepomohlo, krem na kvasinky nepomohlo, ukludnujuce oplachy dubova kora, kolidne striebro, vytazok z aloe vera-nepomohlo...to vsetko znaci na vulvdyniu, alebo mam uz to ,,miestecko" podrazdene vymacerovane, k tej vulvodynii: vilcakul.extra.hu

Lulu2011

pia - hej to aj ja som zavisla na sladkom, ked nemam mdloby...to moze byt obycajna zavislot az po problemy so spracovanim cukru, plesnami v tele, ktore z vyteru nezistia...

Dadula56

Pia a nemas lokalnu alergiu?Ja som mala podobne problemy, mykozy silne ako slak, kedy mi gynekologicka kydala non stop lieky a mala som tak neskutocne znicenu mikro rovnovahu, ze som myslela, ze uz pomaly zivot ukoncim ako ma vecne palilo, svrbelo a este ine pocity, ktore asi ani pomenovanie nemaju. Palenie presne v tej istej oblasti ako ty opisujes, ja som mysela, ze som sibnuta, ved ako ma moze len na jednom mieste palit. Vysledky tiez negativne boli uz v tom case.
Ja som komplet prestala pouzivat chemiu pri intimnych veciach, cize vlozky mam z bioshopu, prestala som brat tie lieky, ktore aj tak nepomahali, prasok detsky antialergenny, nosila som sukne, ziadne mydla na umyvanie, ani tie specialne, tie su mam pocit este horsie, vsetko pradlo bavlna.No a do toho oreganovy olej, GSE, mne ten wobenzym pomohol napr., ale skus ine, pretoze RNG pise dost negativne o tom (najdi si temy). Potom strava, obmedzila som pecivo, sladke, vsetky hluposti a jedla zeleninu a ovocie najma.A hlavne ten stres, ja som bola klbko nervov, ja som mala nervy uplne zo vsetkeho, lenze tym, ze som bola v takom stave mi zacal byt zivot uz uplne lahostajny, vobec nic ma nezaujimalo, iba tie moje stavy. Ja fakt neviem doteraz co ma z toho dostalo, ale ked si an to spomeniem, tak som nenormalne stastna, ze to uz nemam, mam uplne iny postoj k zivotu. Inak ti neviem pomoct, len vyjadrit sustrast, lebo toto je peklo na zemi, vazne.

pia

ked som mala 18 rokov za rok som schudla (nezrdavou cestou 30 kg) a tak som amal z 85 55 kil, narobila som si kopa problemov, stratila menzes, vlasy, odvtedy mam rayanudov syndrom studene nohy ruky, mala som ameniu, ako som zacala postupne sa zas normalne stravovat snazila som sa zdravo, pila som minelarly, vela cajov, ovocie , zelenina, cukor som nejedla temer ziadny. bola som ok aj som sa ok citila. posledny rok ako som skoncila vysku som sa zacala priznam velmi nezdravo stravovat, sladke, slane, nejem temer ziadne vitaminy, zeleninu ano priznavam, nalepilo sa na mna naspat 30 kil plus 5 kil gratis jojo efekt... ale nevrila som tomu ze to sposobilo teraz take problemy ake mam- bolesti kolien vysoke aslo, a gynekologicke pernamentne potiaze.