Mozem zato ja?

Príspevok v téme: Mozem zato ja?
Lulu8

Zdravim:)
Potrebovala by som od vas radu co sa tyka mojho vztahu. Som uz dost zufala:( S priatelom sme spolu 3 roky ale v poslednej dobe sa stale len hadame. Vacsinou hadku zacnem ja ale vzdy to ma nejaku pricinu..nieco mi vadi alebo tak. Ja si to chcem normalne vydiskutovat ale bohuzial on zacne po chvilke zvysovat hlas a potom uz aj ja. Predtym taky nebol. Nikdy na mna nekrical ale za posledne dva mesiace stale ked sme spolu tak sa len pohadame..on vravi ze jeho to uz nebavi a vzdy hadky zacinam ja. Ja zas vravim ze sice ano, otvaram temy ktore ma trapia ale hadat sa nechcem len on zacne zvysovat hlas a potom to tak ide:(( Co mam robit? mam to nejako zmenit? Neriesit ked ma nieco trapi aj ked su to niekedy len blbosti a radsej to nechat tak len aby sme sa nehadali? On je inak ku mne mily a citim ze ma lubi..len mam pcoit ze ked ja som k nemu taka odmeranejsia, cez den sa mu neozvem nenapisem mu, nedavam mu tak casto najavo city, ze az vtedy sa snazi je pritulnejsi zaujima sa co mi je, pise mi ovela viac a tak..Fakt neviem, prosim poradte:(

lulu8

Vdaka Magy, pekne si to napísal. Ked chcem riesit nejaky problem vzdy zacnem kludne len on to bere ako "attack" a zacne byt nervozny, pripadne po novom zacne zvysovat hlas..ale teraz ideme na dovolenku tak sa s nim posnazim v dobrej chvili pri vinku porozpravat uplne v klude o nas, mojich pocitoch a co by som bola rada keby sa zmenilo a naopak co na nom milujem(lebo nemozem hovorit stale len o zlom) a snad bude reagovat pokojnejsie a aj pochopi o com rozpravam..velmi mi na tom vztahu zalezi preto ma tak mrzi ze sa teraz neustale dotahujeme:(

Magy

Lulu8 - vdaka. je dolezite, akym tonom a stylom prednesies svoju vycitku - staznost. lebo aj to, ze citis, ze je k tebe nevsimavy, sa da povedat rozne. slusne a vecne, alebo aj nepekne, vycitavo, utocne.
to potom nemozes cakat normalnu reakciu, ak na neho vybehnes zhurta kvoli malickosti.
dolezite aj je, aby ste si niektore veci vydiskutovali poriadne - raz a navzdy. a bud nejaky konsenzus najdete, alebo zistite, ze si navzajom nevyhovujete, lebo ty ocakavas od partnera nieco a on ti to dat sam odseba nevie, len ked pritlacis. a zrejme musis pritlacit stale zas a znova, aby si dostala to, co chces.
to si ale musis nejako zriesit sama so sebou, ci on je povinny ti toto davat (co ziadas), ci mu adekvatne odplacas niecim inym, co zase ocakava od teba on (tomu sa hovori kompromis) alebo je to stale v rovine donucovania jeden druheho a zrejme to tak ostane.
pozri, pokial vztah nema prirodzenu rovnovahu, ak ta nie je ochota jeden pre druheho spravit nieco naviac (sam od seba, bez donucovania), snaha rozvijat vztah a budovat ho (mat partnera neznamena ze sa netreba snazit), tak to radsej zabalte. laska samotna (naklonnost) k plnohodnotnemu a stastnemu vztahu nestaci, k tomu treba viac nez len zamilovany pohlad a trochu erotiky.

Agnes999

Zda sa, ze si lezete na nervy, prospelo by vam, keby ste si od seba oddychli, bud si dajte pauzu a za ten cas sa nebudete vobec kontaktovat. Alebo si najdi viac inych zaujmov, chod viac s kamaratmi, kamaratkami, bud menej na neho naviazana, evidentne to vasmu vztahu prospieva ked sa menej snazis.

lulu8

napriklad preto, ze mu vycitam ze by mohol byt ku mne vsimavejsi, pozornejsi, vasnivejsi..alebo mi vadi ze spolu uz nespavame tak casto(1 do tyzdna)..a teraz naposledy som si vsimla jednu zvlastnu vec. Tu budu vediet asi skor chlapi vediet ozrejmit. A to je ze ked sa mu neozyvam cez den, nepisem mu, nezavolam hned je taky ze zlatko co sa deje hnevas sa hned je milucky, zaujima sa, ale ked som k nemu mila dobra tak si to ako keby.."nevazi"..tym padom mi ani nepise take pekne veci a ani ked sme spolu neni taky ako ked som odmerana:(a z toho som dost smutna ze preco je taky len ked ja som k nemu odmerana..tak aj to som mu vycitala minule..Volakedy som bola strasna ziarliva hysterka(na ziarlivost som mala dovod, raz ma oklamal) ale nejako sa to seklo a odvtedy uz neziarlim..ked ide von poprajem mu prijemnu zabavu a tak..predtym by som kefu doma zozrala ale teraz proste klud. Vtedy mu vadilo ze ziarlim, teraz mu zas vadi ze sa vraj onho nezaujimam pritom to nieje pravda len ma osvietilo alebo som dospela alebo neviem..a uz ma nebavi ani mu enchcem robit sceny..

Magy

Lulu8 - a skusila si uz taku vec, ze "nezvysuj hlas, chcem sa normalne porozpravat"??
to, ze ty mas zaujem komunikovat o problemoch, je skor dobre, ako zle (teda pokial nevytahujes fakt kraviny, co uz nepises), ale zvysovanie hlasu nema zmysel. skor mi to pride, ze chlapec bud nechce riesit niektore veci, alebo mu lezu na nervy tvoje vecne vycitky.
pretoze vydiskutovat si nejaky problem je jedna vec, a donekonecna vycitat partnerovi to ci hento... to by aj mna prestalo bavit a poslal by som ta niekam.
a kedze ta nemoze, tak zvysuje hlas v snahe dat vacsi doraz na to, co hovori, aby diskusiu (podla neho zbytocnu), ukoncil.
neviem. to je prilis vseobecne takto pisat, musel by som pocut aspon niekolko takych situacii, co tu opisujes, aby sa dalo nejak nestranne zhodnotit, kde je problem. ako pisem, moze byt na oboch. bud mu ty vycitas somariny a jemu uz tecu nervy (a preto hlas zvysuje), alebo niektore veci nevie/nechce riesit a zvysuje hlas, lebo chce debatu ukoncit.
musela by si popisat podrobnejsie.
takto to moze byt aj aj.