Preco sa mi nedari schudnut?

Príspevok v téme: Preco sa mi nedari schudnut?
NikitaD

Uz mesiac poctivo bojujem s chudnutim, ale neuspesne. Potrebujem dat dolu 5 kg. Za posl. tyzden som dokonca pribrala 0,5 kg. Pritom jem malo. Ranajky sojovy alb. grahamovy rozok, nizkotucne maslo a med, desiata bud vynecham alb. si dam nizkot.jogurt, obed klasika bez polievky, olovrant kava s nizk.mliekom a vecera zelenina s tuniakom, cottage alb. Acidko. Kde robim chybu?

lh95

ved chod spat skor a skor vstanes neviem ci si studentka ale pracuješ :) privstan si skor a priprav si ranajky a jedlo na cely den a veceru si urobiš doma teplu ...kup si vlakninu ak mas problem na wc alebo pridaj viac zeleniny strukoviny atd, :) a ten pohyb a posilka si prisposob svoju casu ved hodinku denne si najdeš :) ja som tiez student a posiloval som rpavidelne a mal som aj v plane sutaze lenze mi to posrala psychicka choroba :D uzkost,depresia a neviem co este a to z nicoho nič a som s toho dost taky :D elbo začalo to tym ze som mal vysoky tlak a teraz sa bojim stale ze ho budem mat v posilke :) a srdce mam zdrave az na sinusovu tachykardiu takze tiez sa bojim ze mi bude r&chlo bit pocas cvicenia ale uz sa to zlepsuje tak dufam ze sa k tomu cim skorej vratim a mam 19 rokov a stale sa citim cudne a som podla všetkych vysledkov zdravy az na tu uzkost , panicku poruchu ci jak sa to vola ..a k tomu ak si nestihas jeden den robit nejake extra velke jedla daju sa kupit dobre tuniaky v konzervach ale su aj drahe a zeleninu + nejke sacharidy k tomu hodiš rano do dozy :)

redka

ono je to cele aj o realnych cieloch---- to znamena ze ak mam 170 cm tak nechcem vazit 50 kil (akoze chciet by som chcela ale asi by to nebolo zdrave a ani esteticke uz...)... alebo prestat sa zameriavat na vahu a zasat sa radsej merat... pretoze nie je dolezite kolko clovek vazi ale ako tie kila vypadaju nie? niekto ma pri 60 kilach postavicku ako lusk a iny zasa vyzera ako medved :D

redka

neviem mne sa ten tvoj jedalnicek vidi taky jednostranny... nejak mi tam chybaju vitaminy a pod... tej soli sa az tak bat nemusis... neviem jedlo mi musi aj chutit... pred dvoma rokmi som drzala dukanovu dietu a schudla som pekne a ked sa drzim dole spomenutych pravidiel tak sa mi dari vahu si udrzat... resp. ked nejaky cas pravidla nedodrziavam a vaha stupne o nejake dve tri kila, tak ked ich znova zacnem dodrziavat, tak to ide v pohode zas dole... isty cas som ficala aj na vitarianskej strave, ale to mi az tak nevyhovovalo.... proste u mna plati, ze muka, cukor (aj v podove alkoholu), prilohy k masu = priberanie

anulik

ahoj redka.to co si mi poradila, to v podstate robim. a nemam kedy jest viac ako 3 krat za den. bohuzial a toho masa vela nezjem,jeden kusok uvareneho kuracieho vo vode bez soli a ani ryzu nesolim, a davam si vela chilli aby som nemala problem ist na zachod. pretoze aj s tym som mala problem.ale teraz uz nie. a ten pohyb je, tak neviem aky ja mam potom metabolizmus. musim si dat uz len odsat ten tuk.( ked vyhram nejake loto)

lh95

ked uz chodiš do tej posilky tak si pridaj aj cinky rob cviky zaklad je Drep,Mrtvy Tah,Bench press ..aj ked is zena neber to tak ze teraz budeš vyzerat ako muz :D kolko vaziš? kolko prijmeš bielkovin, kolko sacharidov ake sacharidy,zdrave tuky,vitaminy ... ak chceš chudnut uprav si jedalniček a rozloz si to na viac jedal denne 4-5 mensie porcie kazde 2-3 hodiny :) a dostatok regeneracie :)

redka

som presvedcena a mam na sebe osdkusane ze akonahle vylucim muku (akukolvek aj vyrobky z nej - aj cestoviny) a sladkosti (vsetky kupovane sajrajty) prestanem si davat prilohy k masu (dam si salat namiesto zemiakov).... ak uz chcem tie zemiaky tak na principe delenej stravy vzdy len so zeleninou... ak toto dodrzujem, zlepsim pitny rezim tak kila idu dole... a ked sa pridaju este aj klystiry tak brucho splasne jedna radost :D

redka

anulik radsej si precitaj nieco o paleo diete... ta ryza je aka? biela? a vlakninu mas kde? kolko toho masa pojes? radsej by som tu ryzu vymenila za kopu zeleniny ci uz surovej, verenej alebo parenej... pridala by som kvalitny zdroj tuku napr rozne semienka alebo kokosovy olej

anulik

MOj problem je ze chodim do posilovne uz sedem tyzdnov, 3 tyzdne mam ryzovo kuraciu dietu, kazde rano pijem teplu vodu s vytlacenym citronom a cez den pijem len a len vodu, schudla som len 2 kila. a to chcem dat dole este 5 kil. no ako ked to nejde? a do posilky ma bavi chodit. zatial len behavam ale postupne budem pridavat aj cinky. dakujem ze mi niekto poradi ako zhodit uz tie kila co tam nechcem.

97Lenka17

Ahoj, netreba sa len dobre stravovať, ale mať aj dostatok pohybu, možno sa ti zdá, že ješ málo, ale nemáš pohyb, čiže príjem môže prevýšiť pokojne výdaj

Klasik12321

Ked clovek pribera je to len a len v dosledku toho, ze energeticky prijem je vyssi ako vydaj - tak to skratka funguje. Ja som vyskusal cambridzsku dietu - za 10 dni dolu 8 kg. Su to take sacky, ktore sa rozmixuju v teplej vode - polievky, šejky, kaše, cokotycinky - jedna stoji cca. 3 eura, co je lacnejsie, ako ked sa bezne stravujem v restikach alebo nejakych vyvarovniach. Jedia sa 3x denne, cize celodenna strava vyjde na 9 eru. Je to pohodlne a je tam presne to co clovek potrebuje, aby sa z nedostatku nejakej latky nieco organizmu nestalo. Cely cas je clovek sledovany. Je to podla mna vyborny sposob na schudnutie, no samozrejme treba zmenit zivotny styl, lebo clovek to logicky naberie naspat ak po diete jeho prijem bude vyssi ako vydaj. Ja som to dokazal drzat tych 10 dni a potom som to uz nemohol dostat do seba, no jeden moj znamy je na tom uz 2 mesiace a zhodil takto 30 kg. No on isiel zo 140 kg. Ciel ma dosiahnut nejakych 95 kg. Takze to podla mna zavisi od motivacie.