Bol to mobbing?

Príspevok v téme: Bol to mobbing?
biela mačka

Som síce vzťahovačná, ale chcem sa spýtať, či aj toto bol mobbing
1. Kolega si hlasno púšťal rádio - a až po niekoľkých upozorneniach ho stíšil
2. Keďže v telemarketingu človek nikdy nevie, často som musela robiť nadčasy
a keď som odišla napríklad pol/hodinu po pracovnej dobe, no ešte nebolo hotové,
tak po mne zazerali - išla som učiť nemčinu na prilepšenie
3. Nemohla som zdvíhať telefón na recepcii, nech niečo nepokazím
4. Keď sa preberali pracovné veci, zavreli mi dvere do kancelárie, nech nepočujem
5. Nevolali ma na stretnutia - teda na vianočný večierok firemný ma pozvali,
ale oni spolu chodievali aj inokedy si sadnúť
6. šéf mi nechcel predĺžiť 6hodinovú zmluvu na 8hodín, lebo podľa neho som tie
dve hodiny mala zaplatené v tom, koľkých klientov získam (čiže platil ma za 6,
no čast som tam bola aj 7-8 hodín) a čudoval sa, že kam sa ponáhľam, keď
nemám rodinu
7. a celkovo to bolo nejaké divné

tak neviem, na koho sa mám obrátiť..právnici a tí "couchovia" sú drahí :-(
možno na úrade práce majú nejakých odborníkov...

Viac na: www.diskusneforum.sk

Mimulus

A čo si myslíš, že som spravil? Jedného krásneho dňa, keď sa to už celé nedalo vydržať som jednoducho odišiel. A trvalo mi to len 1 sekundu. Nikoho som nepozdravil - s nikým som sa už nevidel :) A keď som potom priniesol výpoveď tak ma prehovárali aby som zostal, chceli mi dať firemné auto, ľudí a zvýšiť plat :D Ale sranda musí byť :D A ešte jedna vec - nech už opustí človek hocijaké zamestnanie nemal by sa tam vracať za žiadnu cenu!

Sejla

Mimulus, čože? No na to by som asi odpovedala "síce je trochu netakté oznámiť mi deň voľna takto narýchlo, ale určite si ho užijem, astalavista" :D

biela mačka

no nenapíšem...inak do troch sekúnd človek ani zo stoličky nestihne vstať...niekto sa ma z vás pýtal na dieťa - necviem, či v mojom veku ho mám mať - keby sa aj teraz zadarilo, po materskej budem mať vyše 40 a kto ma potom zamestná? Veď 40 ročné ženy sú na Slovensku na odstrel aj bezdetné

Mimulus

:D :D :D myslíš? :D :D :D Môj bývalý šéf hovoril jednu veľmi krásnu vetu.

,,nepáči sa ti?Tak do 3 sekúnd môžeš odísť,, :D

biela mačka

ono možno v iných zamestnaniach to tiež nie je ružové - ale ľudia "Držia huby" a neodchádzajú, keďže je taká situácia na Slovensku

biela mačka

ešte jedna vec - tam sa vystriedalo dosť veľa telefonistiek...prečo asi? Všetky boli labilné ako ja a všetky odišli kvôli psychickej šikane? Tu mi niečo nesedí...