Antikoncepcia predpisana koznou - priberiem?

Príspevok v téme: Antikoncepcia predpisana koznou - priberiem?
laila10

dievcata, nahodou neviete, ze ked chcem brat antikoncpeciu na vyrasky- jedine len preto, tak ci ked mi predpise doktorka nejaku fakt dobru aj drahsiu nech bude kvalitna, tak mozem z nej pribrat?? pocula som ze nejake su dobre , ze rastu z antikoncepsie aj vlasy a vycisti pekne plet... ma niekto skusennosti??? alebo viete o niecom takom co krasne vycisti plet a budem ju mat cistucku???

womanish

ahoj, tak ja ked som mala 17 (pred 5 rokmi) tak vtedy mi kozna lekarka predpisala Diane35, povedala mi ze ona moze predpisat len tuto znacku, lebo je zamerana na kozne problemy, ostatne znacky moze predpisat len gynekolog. No urcite to na plet pomohlo, ale neviem ci sa ti dostala do usi nedavna kauza s diane35, stahuje sa z trhu lebo sposobila prilis mnoho umrti. A pribrala som z nej 11 kg behom mesiaca! Ako som to vysadila islo to potom hned dolu.

laila10

dakujem si velmi zlata :) tak proozmyslam ,skusim zajst do drogerie sa poradit nieco na plet?? :) alebo do lerkarne mam ist? :)

zdas sa mi byt mila, chcela sa opytat este vies mam strasny problem velmi ma to rapi a dost sa kvoli tomu trapim. mam uz od leta cize pol roka vytoky so zapachom... ale riadny zapach, musim nosit vlozky ale ked som v skole citim ho strasne sa za seba hambim, uz som si kupila aj navlhcene vreckovky ked chodim v skole na vc aby to nebolo citit je to hrozny neprijemny zapach. uz som bola u gynekologicky a ta mi predpisala este v lete antibiotika dnu aj na zapitie, dobrala som ich a potom prisla menstruacia a hned po nej mam dodndes toto iste , teda ja zijem vkuse len s tym vytokom ja uz nevladzem nemam ani peniaze , robila mi vyter vsetko bolo ok, aj na USG ultrazvuku tiez vsetko ok nechapem, z lekarne som si kupovela vselico uz som nato minule vela penazi uz nevladzem nevies pomoct??:((((((

odpovedam

laila, to, ci si spokojna sama so sebou, je pocit vychadzajuci zvnutra. Dakedy staci mat vacsiu sebauctu a nebudes mat problem sa prijat taka, aka si. Nie je ani pravda, ze cim je antikoncepcia drahsia, tym je lepsia.

Ja som mala jeden z najmodernejsich a najdrahsich preparatov v tom case, kedy som to brala a takmer ma to zabilo. Je to velmi individualne, komu co sadne. ja osobne HAK nepreferujem, uz by som to nebrala a ani nemozem. No ak sa chces natrvalo zbavit akne, HAK je velmi kratkozrake riesenie. Skus radsej kozmeticku.

Mne v case akne pomahalo fitko. vela som sa vypotila, vsetko sa cez pory vyplavilo, po cviceni som si plet vycistila antibakterialnym mydlom a nemusela som viac robit nic. Akne sa zredukovalo, dnes mam celkom fajn plet. Sice mastnu, ale malokedy mam vyrazky. Naozaj sa oplati trosku sa ponamahat a zmenit zivotny styl. Tabletky su pohodlne, ale rataj s tym, ze ti mozu priniest aj kopec problemov.

Cistenie pleti, zdravsia strava a pohyb take rizikove nie su ;-)

laila10

no mam 18, som sice mlada, ale mam strasne nepeknu plet... ako nesom taka vyraskata, ale chcela by som mat peknu jemnu tvar a neviem co mam robit , ja som pocula ze cim je drahsia antikoncepcia tak by nemala byt neziadajuce ucinky ako napr priberanie, ochlpenie atd.... a toho sa bojim dost, aj mam strasne riedke vlasy a chcela by som hustejsie a vraj niektore drahe antikoncpecie pomahaju rast vlasom ,nechty, plet... chcem byt uz konecne spokojna so sebou:((

odpovedam

Na temu antikoncepcie mas tu vela tem, skus sa pozriet na starsie. je pravda, ze niektore tabletky ti plet vycistia, ale akonahle tabletky vysadis, problem sa vrati. Neexistuje nieco ako kvalitna a kvalitnejsia antikoncepcia. Kazdej babe sadne daco ine. Lekar zvazuje cca 10 kriterii pri predpisovani.

Kolko mas rokov? Ak si este primlada, tak vyrazky su normalne a nie je dovod ich radikalne riesit antikoncepciou. vezmi si, ze chlapci s tym normalne ziju. Zmen stravovanie - menej cukrov a tukov, vela vitaminov, vlakniny a vody. Cisti si plet, skus zinkovu mast a obklady zo zihlavoveho caju. Antikoncepcia ti pomoze len docasne a nemozes ju brat vecne. Radsej hladat sposoby, ako si vylepsit zivotny styl.