Máte radi svoju prácu?

Príspevok v téme: Máte radi svoju prácu?
filomena78

Som nezamestnaná a rozmýšľam či vôbec niekedy budem robiť prácu ktorá by ma bavila, lebo ja vlastne ani neviem čím by som byť chcela. Rok som bola na vysokej odišla som z nej, lebo ma nebavila a nešla mi ekonomika. Teraz som doma dva mesiace, sem tam nejaký pohovor ak sa nájde nejaka ponuka pre absolventa ale neviem ci si mám prácu hladat aj na druhom konci Slovenska, vy si hladáte po celom Slovensku? Lebo ja bývam este u rodicov, nikdy som nerobila.. zo skoly som odisla lebo sa chcem nejako nájsť, neviem co vlastne chcem už od 18 nejako plávam a neviem vobec ci vlastne v zivote mam uvazovat nejako takto ružovo ci budem robit niekedy nieco co ma baví alebo len chodit do práce a domov a dookola toto. Vás vasa práca baví, naplna vás? Ako ste našli to co vás naplna..

Maoam

dobre je vediet, co chces, co ta bavi, skus si spomenut na to, CO ta bezprostredne a spontanne skutocne tahalo a bavilo ako dieta, tak od toho 9-10r. zivota

kazdy clovek ma talenty a nadania a je v niecom lepsi, ako ti druhi

ostatne su uz soft skills, osobnost, aj kusok stastia samozrejme
velmi potrebna je motivacia (nielen financna, to nestaci ani zdaleka),
musi ta to naplnat aj zvnutra

osobna rada: vyhybaj sa cisto zenskym kolektivom

Mimulus

Tak mňa moja práca veľmi baví, išiel som študovať to čo bolo aj mojím koníčkom už odmalička. Je dobré ak je práca zároveň koníčkom ale v dnešnej si musíš vyberať také zamestnania, ktoré ponúkajú najlepšie uplatnenie a najlepší zisk. Ináč máš šancu iba v zahraničí.