Čo robim zle?

Príspevok v téme: Čo robim zle?
lara.mimka

ahojte. prisla som za priatelom do anglicka, aby sme boli spolu. on byva s poliakmi, zenami, a je tu strasna spina. som tu dva tyzdne a vsetko co urobim je zle. nikto ani riad po sebe nepoumyva. robim to ja, povysavam, zle, lebo nevycistim hned sacok na prach z neho. povyhadzovala som plastove tasky, zase zle, lebo nesmu byt v plastovych taskach. moj priatel sa len smeje a ze mam vsetko nechat, ved ked nebudu mat cisty riad tak to umyju. raz za tri dni. je chyba vo mne, ze chcem zit v cistom prostredi? davaju mi na javo, ze som tu prisla posledna a oni tu byvaju 7 mesiacov a novinky a svoje navyky tu nemam prezentovat. ako dalej? som tu nestastna

Magy

lara.mimka - tuto situaciu doverne poznam, pretoze tiez zijem v zahranici a uz som par spolubyvajucich vystriedal a spoznal.
a rovno ti poviem, ze s poliakmi neporiesis NIC.
este so slovakom alebo cechom sa ako-tak dohodnes, ale aj to zalezi na vychove a povahe.
mam len jedinu radu - vypadnite cim skor, najdite si ubytko (ak clovek chce a hlada, najde) a najme si dopredu pri obhliadke baraku a rozhovore s buducimi spolubyvajucimi dopredu poriadne dohodnite podmienky byvania.
rozhodne sa nedaj odbit niecim takym ako - "ved to si dohodneme ked budes uz byvat".
nie. vopred alebo nic. potom su len zbytocne nedorozumenia a pokazene vztahy a nalada na oboch stranach.
treba si dohodnut jak platenie najomneho a dalsich uctov, tak si pri navsteve vsimnut ako ti ludia ziju - ak je prilis poriadok, tak to moze aj znamenat, ze ho spravili tesne predtym, ako ste prisli, aby spravili dojem, ale inak poriadok nerobia. ;)
spytat sa treba aj na denne rezimy, zvyky co sa tyka kupelne, tepla (neverila by si, ako moze vadit aj to, ze jednemu je horuco uz pri 20°C izbovej teploty a inemu zima aj pri 25°C.), s tym suvisi spotreba energii na teplo, sprchu (najme sprcha s prietokovym ohrievacom je doslova zabijak, elektromer sa ide vtedy zblaznit a ak ma niekto vo zvyku sa sprchovat aj 2x denne, tak dakujem pekne...), varenie, navstevy, zury, fajcenie, domace zvierata atd.
milion veci.
doporucujem byvanie s francuzmi, pokial nie su vylozene chuligani, tak su to mili ludia, pomerne cistotni.
o inych narodoch netusim, takze neporadim, ale ako pisem - zalezi to casto od povahy a zvykov.