Zápal močových ciest spôsobené sexom

astalavista

Aj ja mám slabú imunitu, čo sa týka močových ciest, najhoršie bolel asi zápal močového mechúra. Určite pomôže správna hygiena a tiež na imunitu okrem vitamínov, čo je jasné, ešte beta glukany, tie sú v hlive ustričnej, a probiotiká. Tie sú jednak v jogurtoch, ale účinnejšie budú asi v tabletkách. Nie sú veľmi drahé, ja bývam v česku a tam je pomerne lacný biopron. Určite sa nájdu aj na slovensku nejaké :)

muc

partner moze byt bacilonosicom. takze nasmeruj ho k urologovi, nech sa tam zveri s tvojimi problemami lekarovi a ten uz bude vediet co dalej.

Agnes999

No toto poznam dost dobre, tiez som tym trpela. Trvalo to cca. rok a pol a momentalne s tym uz nastastie problem nemam. Pomaha, ked sa obaja umyjete pred sexom a ty aj po sexe, najlepsie specialnym mydlom na pohlavne organy s kyselinou mliecnou. Uzivaj tiez dlhodobejsie brusnicovy sirup alebo stavu, ale necakaj zazraky na pockanie.

odpovedam

No tak to je chyba, ze sa partner nelieci tiez. Bol on u urologa, ma potvrdene, ze nakazeny nie je? Pretoze chlapi casto nemavaju ziadne priznaky pohlavnych chorob. Zenam sa zmeni ph v posve a hned problem vidia.

Casto sa stava to, ze sa lieci iba zena a chlap ju pri sexe stale dookola nakazuje chorobou. Potom sa mozes aj sto krat liecit, ak sa nevylieci aj partner a jeden na druheho prenasate bakterie.

Kiika555

Partner sa nelieči on chorý nieje, vždy sa chodím vycikať, a áno podla lekárov je to zápal močových ciest, ale mne sa zdá že ta moja doktorka to berie ľahkovážne, a stihla som mať aj tú mikózu s antibiotík a preliečovaná som bola bola 3x vždy asik po 2 mesiacoch.

Kvety zla

Po sexe sa treba ist vycikat - mozno banalita ale mnoho zien to nevie pripadne to zanedbava a potom maju zapaly mocovych ciest. Taktiez sa po pouziti toalety treba utierat spredu dozadu - zapal mocovych ciest moze sposobit E.coli.
Si si ista ze ide o zapal mocovych ciest a nie o iny problem? Ja som si myslela ze mam zapal mocovych ciest ked som mala prvy krat mykozu. Hlavne ked si uz trikrat uzivala antibiotika - mykoza sa rada mnozi po antibiotikach.

Kiika555

Už som bola preliečovaná 3 krát antibiotikami, brusnice užívam už dlhšie, a stále nič nepomáha stále sa to vracia

odpovedam

Preliec sa ty, nech sa poctivo lieci aj partner. Na zapaly sa musia brat antibiotika. K tomu je vhodny pyridoxin, extrakt z brusnic a po dobrati antibiotik kvalitne prebiotika a probiotika + posilnovanie imunity.