Moj priatel ma velmi uraza...

Príspevok v téme: Moj priatel ma velmi uraza...
Laura1984

Ahojte, chcela by som sa poradit, pretoze uz neviem ci mam ist do prava, do lava, alebo za zatlc do zeme..mam 28rokov, moj priatel me 33. obaja zijeme v zahranici, ale nie spolu..v inych mestach.pravidelne sa navstevujeme, kazdy tyzdne na 2dni..sme spolu 2,5 roka..mali sme vselijake obdobia, ale toto uz neviem ani ako nazavat..moj priatel mi vynadal, ze som stetka, ze kamarati sa mu smeju aku picu ma vedla seba.stale ma prirovnava k svojej byvalej pritelke, ze ona bola taka ista, ze som presne aj ona..on ma svoju byvalu v zuboch, lebo ho opustila a uz je to 3roky a stale hovori, ze by ju najradcsej poslapal tam kde je...ze to je pica..stale ma s nou zrovnava..ponizuje ma...dookola mi vykrikuje, ze kolko on pre mna spavil, ako sa snazil ..vykrikuje mi peniaze, minuleho roku ma pozval na luxusnu dovolenku do karibiku, to som dostala ako darcek k mojej 28osmicke a vyhrical mi, ze co on mohol za tie peniaze mat...po pravde, ked mi toto povedal, klesol v mojich ociach, lebo ked chlap zene vykrikuje peniaze, je to chuderstvo...vykrical mi aj to, ze za mnou chodil, ze do mna vrazal peniaze na cestu...a pritom ked prisiel, tak ja osm bola vacsinou ta ktora platila obedy v restike, kavy na terasach...stale mi vycita, ze sa k nmeu nechovam ako k svojmu priatelovi, ze sa od neho odsuvam...je pravda, ze v poslednych mesiacoch, som s nim nechcela ani moc spavat, ale snazila som sa mu to vysvetlit, ze mam svojho tatka choreho, ze ma rakovinu a neviem sa s tym vyrnovat..vela krat koli tomu aj placem..bolo vela situacii v nasom vztahu kedy som urcite aj ja pochybila a ospravedlnila sa mu za to, ale aj napriek tomu si nemyslim, ze si od neho zasluzim, aby ma tatko urazal...nikto si toto ku mne este nedovolil...a stale ma ponizuje tym, ze so mnou sa neda zit, ze on sam pojde zagratulovat tomu kto so mnou vydrzi...zhadzuje ma...ale nechapem jednej veci, ked som taka neschopna, tak naco je so mnou? nerozumiem tomu...je mi z toho vsetko tazko..uz niekedy pochybujem sama o sebe...vsetky tie problemy ktore mame by som vedela hodit za hlavu, ale to ze mam tatko ponizuje cez to sa ja neviem preniest..planovala som, ze pojdem na buduci rok uz na matersku, lebo ja by som uz chcela dieta a rodinu, planovali sme kupit byt...tesila som sa, ze konecne niekde patrim...ja som vzdy chcela mat rodinu..ale teraz sa pytam sama seba, aka ta rodina s nim bude...ked uz teraz mi nadava....a co tu bude za 5rokov...?

Blondula

ani ja som to nedocitala cele,lebo istym sposobom mi to pripomenulo byvaleho ! ty mas jedine stastie,ze nezijete spolu !! rozist sa,vymenit zamky na dverach,ak ma kluc od bytu a ZBOHOM !!!!! ak ma u teba nejake veci,vsetko nahadzat do krabice,vratane darcekov a nechat pri ceste,nech si to pride vziat a viac sa s nim nestretnut !! a ak mi napises,ze ho LUBIS a nechces ho stratit,tak ti poviem aj ja,ze si p*ca !!! takyto chlap sa nikdy v zivote nezmeni !!! dufam,ze ja uz taku spinu nikdy v zivote nestretnem !!!

sususu

ja som si precitala iba prve tri vety a nechapem tu otazku... ako mozes zostavat s niekym kto ta nazyva ...".."... a "... " .. nechapem fakt ??? :-/

Dadula56

Dalsi smutny pribeh. Uz z toho prispevku vidiet, ze ho opustit nedokazes, nemas na to silu. Mas uplne pokrivenu sebauctu, resp. ziadnu nemas.
On je s tebou preto, lebo je to zakomplexovany psychopat, ktory si ponizovanim slabsieho doplna sebavedomie. Perfektne mu vyhovuje, pretoze si to nechas a nedokazes reagovat, vie, ze si s tebou moze robit co chce.
Jedina cesta je rozchod a intenzivna terapia. Zena, ktora je na tom tak ako ty, teda, ze sa necha ponizovat bude do konca zivota ponizovana, pretoze stale a znova natrafi na psychopatov.

odpovedam

necitala som si reakcie ludi, no pytas sa, naco je s tebou, ked sa mu nepacis.
ja ti odpoviem: lebo si ta nevazi a sluzis mu ako dobry hromozvod. Vie, ze k tebe si moze dovolit cokolvek, lebo si to nechas. Vie, ze nemas sebauctu, lebo inak by si uz davno nebola s nim. Vie, ze nechas po sebe sliapat a este sa mu ospravedlnujes, ked ti ublizi. Preto ostava s tebou.

Ja ale nechapem, preco ostavas ty s nim. Je to chudak. Iba chudak sa ventiluje na druhych. Ale mozes si za to sama, pretoze si mu to dovolila.
NIKDY NENECHAJ DRUHYCH SLIAPAT PO TVOJEJ DOSTOJNOSTI! Odid od neho, nech pochopi, ze si si vedoma svojej hodnoty a nenechas ho urazat ta dalej. Si ako obet, co caka, co s nou tyran spravi. Nebud obet, bud zodpovedna za svoj zivot a konanie.

Lutovat a stazovat sa je lahke, no ak chces, aby si ta niekto vazil, tak urci druhym hranicu, za ktoru nemozu ist. Ak tvoj priatel nechova k tebe uctu a nadava na teba, to nie je clovek, s ktorym prezijes stastny zivot alebo nebodaj aj tvoje deti s nim. Bud zodpovedna za seba a hladaj svoje stastie inde. Lebo ostavanim s nim si dobrovolne vyberas utrpenie...

klimta.

ja tiež..veď pozri..sama píšeš,že si začala o sebe pochybovať..

ak by mi priateľ povedal len jednu z tých vecí,kt.si vymenovala- bye bye man!
veď..medzi parnermi musí byť dôvera..musíš mať pocit,že sa oňho dokážeš v ťažkých chvíľach oprieť..
a nie aby ti vykrikoval blbosti,navyše ťa oslovoval vulgárnosťami..och

Laura1984

no cindy35, bola by si prekvapena...jemu sa zeny hadzu k noham..ked ideme po ulici, tak za nim sa otacaju, nie za mnou..a on si je aj toho velmi dobre vedomi...on vie, ze vyzera jak maly boh..on nema co sa tyka vyzoru jednu chybu..on dostal vela ponuk fotit do katalogov..vavyse aj cvici, takze ma aj figuru..on zo zenami nemal prbolem a ani mat nebude...

Cindy35

nema daky komplex?
a inak, mozes si byt ista, ze on sa ta tak lahko nepusti, lebo ako Slovak v zahranici velku sancu na poriadnu zensku nema

Laura1984

problem je ten, ze on ma take dve tvare...on vie byt aj extra dobry..on navari, poprace, vyzdvihne ma z prace..vola mi kazdy den..ale ked pride k hadke, k nejakemu rozporu, smeni sa na tyrana..uraza ma a vzdy je vsetko moja vina...