Krčna chrbtica, pocit na odpadnutie

Príspevok v téme: Krčna chrbtica, pocit na odpadnutie
zukume

Dobry den.mam 21.mam problemy s krcnou chrbticou,chodila som na neurologiu,rehabilitacie(elektroliecba),EEG-dobre, ocne-dobre,RTG-kriva krc.chrbtica,no zhorsuje sa mi to.bolieva ma hlava,je mi zle,hlavne v MHD mam neustale pocit na odpadnutie,strach,musim hned vystupit,zavraty,hlavne v uzavretych priestoroch bez pristupu vzduchu mi je zle,proste mam uz problem pohybovat sa po meste,aj za sedenia mi je zle,stracam vedomie,trpnu mi niekedy ruky,cvicim ale necitim zlepsenie,mam pocit neustaleho smadu,uz naozaj neviem co mi je,citim sa slabo,tazko sa mi dycha,mam ist este na neurologiu,lenze dalsie tabletky uz nechcem,nerobili mi dobre,neviete mi nejako poradit?na koho sa obratit alebo ake vysetrenia este podstupit... dakujem za kazdu radu! Zuzana

Mintenker

Ahojte, moze krcna sposobovat take tlaky v hlave? Pocit skrtenia ? Lebo vzdy ked ma napravia tak je chbilu dobre a zasa to pride. Vysetrenia ok

arlisa

Mozno Vam touto recenziou pomozem.
Je to moja osobna skusenost s fyzioterapiou u pana Daneka v Danek Fyzio v Bratislave.

Poskusala som toho dost a bola to casto strata penazi, nehovoriac o psychike ked uz clovek straca nadej a trpezlivost.

Pan Danek ma zdiagnostikoval, nastavil mi McKenzie cviky a v ramci terapie aj masaze. Velmi mi vyhovuje, ze ma naozaj pocuva a vie tak lepsie sustredit liecbu na body, ktoré bolest sposobuju alebo su poskodene. Pri masazi sa zameria a vyhlada problem s presnostou chirurga.

Nikdy som nic take pred tym nezazila a to som pochodila velmi vela druhov masazi a terapii. Pan Danek presne vie, kde je bolestive miesto a ktorý svalovy upon ma uvolnit.

Masaz bola tak efektívna, ze do mesiaca sa moje bolesti zmiernili o viac ako polovicu. Nikdy mi tak rychlo nepomohla ziadna terapia.

Pristup je individualny, necitite ze sa musite ponahlat a rychlo sa vybavit. Trpezlivo si s Vami prejde vsetky Vase tazkosti.

Priestory su velmi pekne, ciste a utulne. Casova flexibilita pana Daneka je perfektna. Nakolko pracujem v rôznych casoch, viem si vzdy dohodnut termin.

Zelam Vam skoru ulavu aj ostatnym ktori trpia bolestami.

Andrea

Mario1222

Dobrý deň, prosím vás mám diagnostikovanú skoliózu chrbtice s eleváciou ľavého ramena a lopatky.... je u tohto stavu normálne, že mám z krčnej chrbtice bolesti hlavy v oblasti očí a niekedy pociťujem nevoľnosť ? Ďakujem za pomoc

RomanTherapy

Ošetrenia:
- zmiernenie až odstránenie bolesti päty, členka, achilovej šlachy a lýtka. - zmiernenie až odstránenie bolesti v okolí bedrového kĺbu, može vyrážat do slabín až celej nohy. Zápal sedacieho nervu, Ischiasu. - zmiernenie až ostránenie bolesti v lumbárnej časti, drieková a krýžová oblasť. (seknutie, akútna bolesť brániaca v pohybe), môže vyrážať do nôh(tŕpnutie nôh) - zmiernenie až ostránenie bolesti v medzilopatkovom priestore, ramennom kĺbe (hlbolá bolesť, tŕpnutie rúk), pichanie na hrudi a pod pŕsnym svalom, sťažene dýchanie, diskomfort. - zmiernenie až ostránenie bolesti v krčnej chrbtici pri pohybe a otáčaní hlavy, bolesti hlavy, ,,,závrate,,, migrény. - zmiernenie až odstránenie bolesti bolesti v kolennom kĺbe, stehennom svale, slabine, hamstringy. - zmiernenie až odstránenie bolesti v prstoch, v zápästí, dlani a lakti. (karpálny tunel, pichanie v zápestí)
- zmiernenie až odstránenie bolesti päty, členka, achilovej šlachy a lýtka.
- zmiernenie až odstránenie bolesti v okolí bedrového kĺbu, može vyrážať do slabín až celej nohy. Zápal sedacieho nervu, ischias.
- zmiernenie až odstránenie bolesti v lumbálnej časti, drieková a krížová oblasť. (seknutie, akútna bolesť brániaca v pohybe), môže vyrážať do nôh (tŕpnutie nôh)
- zmiernenie až odstránenie bolesti v medzilopatkovom priestore, ramennom kĺbe (hlboká bolesť, tŕpnutie rúk), pichanie na hrudi a pod prsným svalom, sťažené dýchanie, diskomfort.
- zmiernenie až odstránenie bolesti v krčnej chrbtici pri pohybe a otáčaní hlavy, bolesti hlavy, ,,,závrate,,, migrény.
- zmiernenie až odstránenie bolesti v kolennom kĺbe, stehennom svale, slabine, hamstringy.
- zmiernenie až odstránenie bolesti v prstoch, v zápästí, dlaniach a lakťoch (karpálny tunel, pichanie v zápästí)

Viac tu: www.masaze-rf.sk

spánok

Zdravím všetkých. Všímam si, že na Slovensku sme stále sto rokov za opicami :D nechcem nikoho uraziť. Ale skúste porozmýšlať nad svojim spánkom. Rozoberá sa tu priebeh celého dňa, ale tým 6-8 hodinám spánku sa nikto nevenuje! A hlavne vtedy sa dá účinne, aktívne, dlhodobo bojovať! Prekvapuje ma, že aj lekáry tomuto nevenuju vôbec pozornosť. Ale zase pozor na tie klamlivé reklamy a falošných predajcov, ktorý vám svoj šmejd ospievajú a zabijú nízkou cenou. Starosť o zdravie nie je lacné ;) Ruku dám do ohňa, že 99% ludí s problémami chrbtice má nevhodne vyriešené spanie a ani si to neuvedomuje (pretože sme si už zvykli)

Kesic

Ahojte,docitala som sa,ze na bolesti chrbtice by malo pomoct tzv.dynamicke sedenie.Na internete som nasla podlozku Dynasit,ma s nou niekto skusenosti???

bajovka

vie mi niekto poradiť,či je dobre isť na masaž krčnej chrbtice,niekde som čítala že sa tým môže narobiť ešte horšie a ešte ma niekdo skusenosti s fyzioterapeutom?ozvite sa