Krčna chrbtica, pocit na odpadnutie

Príspevok v téme: Krčna chrbtica, pocit na odpadnutie
zukume

Dobry den.mam 21.mam problemy s krcnou chrbticou,chodila som na neurologiu,rehabilitacie(elektroliecba),EEG-dobre, ocne-dobre,RTG-kriva krc.chrbtica,no zhorsuje sa mi to.bolieva ma hlava,je mi zle,hlavne v MHD mam neustale pocit na odpadnutie,strach,musim hned vystupit,zavraty,hlavne v uzavretych priestoroch bez pristupu vzduchu mi je zle,proste mam uz problem pohybovat sa po meste,aj za sedenia mi je zle,stracam vedomie,trpnu mi niekedy ruky,cvicim ale necitim zlepsenie,mam pocit neustaleho smadu,uz naozaj neviem co mi je,citim sa slabo,tazko sa mi dycha,mam ist este na neurologiu,lenze dalsie tabletky uz nechcem,nerobili mi dobre,neviete mi nejako poradit?na koho sa obratit alebo ake vysetrenia este podstupit... dakujem za kazdu radu! Zuzana

Ing Norbert

Ja som to vyriesil v praci aktivnym sedenim na stolicke ergonomis a teraz som bez problemov.
Ak nemate cas na sport a pohyb je to jedno z rieseni.

Suzanne243

Ahojte. No ja neviem, mam rovnake problemy, ako tu mnohi z vas opisuju, v detstve som mala uraz krcnej chrbtice a potom este raz uz v dospelosti. Chodila som na vysetrenia, rehabilitacie pomohli len na isty cas a clovek nemoze stale dokola behat po lekaroch. Aj teraz sa mi v krcnej chrbtici zasekuje nejaky stavec, citim ako mi tam chrupka:-) kazdu chvilu ma rozboli hlava, citim v hlave tlak, unavu v rukach. Problemy v MHD a aj vo velkych priestranstvach mam aj ja. Neviem, ci to suvisi s tou chrbticou. Tiež ma svojho casu poslali na psychiatriu. Ja som sa nebranila, lebo som mala uz dost veci nastudovanych a vedela som, ze trpim tzv. panickym strachom. Ale lekar mi predpisal lieky na depresiu, vraj to zabera aj na paniku a tym bola vec vyriesena. Ja som tie lieky nebrala. Beriem neurol, isty cas je pokoj, potom pridu ataky paniky, a potom je zas pokoj, No vsimla som si, ze pri psychickom vypati a strese sa to opakuje castejsie, teda busenie srdca a kadejake vnutorne napatia a strach, pichanie pri srdci, zle dychanie, bolest krcnej chrbtice, potom tlak v hlave, strach zo smrti a pod. ) Chodievam pravidelne na vychadzky k moru, nezijem uz na svk, myslela som, ze aj zmena prostredia pomoze, trochu pomohla, som tu len rok, tak uvidim, co bude dalej. Ale vzdy ked mi je najhorsie, tak si poviem, kaslem na to, je mi to uz jedno, a po istej chvili to ustane. Najhorsie je, ked si zacnem na sebe vsetko vsimat a uvedomovat, hned si myslim, ze mam infarkt, potom o chvilu porazku a zase o chvilu nador niekde a to je jedna katastrofa. Ono psychika a fyzikum su v cloveku ako spojite nadoby... ktore treba liecit spolu, a nie oddelene. A najlepsie je sa zamestnat nejakou cinnostou, nemysliet na seba, niekomu pomahat, s niekym sa rozpravat a podobne.Ja to mam blbe aj v tom, ze pri tychto stavoch mi navyse zacne blbnut aj krvny tlak. zvycajne sa zvysuje, ale ked som vonku na prechadzke, tak sa mi zase velmi znizi a to je tiez dost neprijemne..
Aj ked som teraz radou velmi nepomohla, aspon nech vas vsetkych tesi, ze aj ini maju problemy podobneho druhu a nie sme v tom sami:-))) Cauteeeeeeee

blondula

ja som vcera bola tiez kvoli neskutocnym bolestiam celeho chrbta,hlavy,ruk u lekara.hned som ostala na parafin a elektroliecbu,ale musim behnut este obvodnej,aby ma poslala na röntgen.chcem si dat napravit chrbticu,ale bez snimku to zevraj lekar robit nemoze.takze este tyzden pockam,doktorka ma dovolenku a potom uvidim v akom stadiu to mam :-( uz mi napravovali asi 3 krat :-( ...

renes

Na problemy chrbtice jedine yumeiho therapy, ked nepomoze tak potom uz nic. Bezbolestne napravanie chrbtice s liecenim. Poznam velmi dobreho odbornika, ked treba poskytnem kontakt. renes@inmail.sk

Casanova

Ahojte,mam ozaj problem....!!!! Tazko zacat,pokial neviete,kde sa stala chyba...ani pred 10 rokmi som mal vaznu nehodu na bicykli,otras mozgu,hospitalizacia...nasledne robene komlpetne vysetrenia...vsetko ok.bol by som rad , aby Vas nezmiatol ten otras mozgu,este raz pripominam bolo to pred 10 rokmi a vsetko bolo ok. Postupom casu sa vsak dostavil problem s totalne atipickymi priznakmi,zacalo to tym,ze som mal pocit nedostatku vzduchu,teda....zastavit,nadychnut sa a potom som mohol robit cokolvek...nejako som si na to zvykol ,aj ked som sporadicky navsevoval lekara , lebo mi to nedalo pokoj.... v poslednej dobe sa mi strasne potia ruky,dlane...nejedna sa o bolest,ktora sa neda zniest,ale o ten pocit,neistej a roztrasenej chodze...pocitu nedostatku vzduchu. Niesom lekar,ale nepride mi to uplne ok. Najzvlastnejsie na tom vsetkom je...ze bez akehokolvek problem zabehnem aj 10 km,ale neodplavem ani 30 metrov,vopred by som rad upozornil,ze sa nejedna o ziadnu fobiu,ci strach z vody...je to vyslovene taky kontrast,ze to nedava logiku,prebehnut 10 km na jednej a neobstat v klude pri pokladni v obchode na druhej strane....otazka znie...moze to vsetko sposobovat chrbtica??? Moze to byt cviknuty nerv??? ,ak ano je mozne ,ze by bol cviknuty,tak dlhu dobu??? Na zaver by som rad poznamenal ,ze som absolvoal vysetrenia: Kardiologia,EKG a echokardiograf,vsetko ok ,tlak 135-120/75-85 (uvadzam rozmedzia) Pneumologia: spirometria,rontgen...Nalez primerany veku,vsetko v poriadku. Otorinolaringolia-vyteri z hrdla ,nosa,vsetko ok. Alergologia- Prach ,pel,roztoce...inak ok,alergiu neliecim,radsej to prekycham...Ortopedia: Rontgen: Mierna skolioza a kyfoza hrudnej chrbtice...tu nalez konci..klby,kosti a stav kosti priamo umerny veku. Neurologia: Klasicke neurologicke vysetenie,bez nalezu...test na boreliozu...vsetko ok,vratane testu...Endokrinologia: vsetko ok.... tak co to je...dakujem

Lubonr

Ahojte. Mám už dlhšie problémy so závratmi a občas ma mierne režú oči. Bol som na CT hlavy, neurologicka ma poslala endokrinologovi, internistovi, ušnému a očnému ale všetko negatívne. Posledné 2 týždne závrate už začínajú byť intenzívnejšie. Pravidelne športujem 2-3x do týždňa. Bolesti nepociťujem skoro žiadne. Viete poradiť čo ešte urobiť aby sa to zmiernilo prípadne prestalo? Dakujem za odpoved

Mischelini

ja mam presne tieto problemy uz rok. v mhd mam pocit na odpadnutie. bud ma krcna chrbtica boli,alebo sa mi toci hlava a necitim si krk..chodila som na rehabilitacie, tie mi kratkodobo zaberali, teraz skusam akupunturu a cakam,ci to pomoze

titina 337

Ja na zavrate užívam betaserc 16mg 2x1,vinpocentin 5mg 1x1,striedam to s kvapkami secatoxin forte,od krčnčj chrbtice napsyn striedam s nimesilom,voltaren.Keď mi je moc zle,tak torecan alebo antimigrénové čipky.To môžem poradiť.

Leony

Ano kto to neskusil nevie co je to za hrozu. Aj to, že lekári o tom nevedia takmer nič, daju lieky len na utlmenie, problem samotny nie velmi liecia a tak ostava pomoz si clovece sam, problem je, že sedíme hlavne pri PC a celkovo malo pohybu platnicky v chrbtici sa vyderu, potom zacvikavaju nervy a nasledne sposobuju nedokrvnie mozgu. Lekari sa radi vyhovaraju na depresie apod., lenže ak je vam stale na odpadnutie, huci v usiach tak budte pozitivne naladeni :(, toto si nedajte nahovorit. Všeliek-plavanie, lahke nenasilne cvicenie na krcnu chrbticu napr. 60 x hlavou dopredu, dozadu zaklony a ine- najdete na internete, precitajte si clanok o Rachel Velch, ktory mala tento isty problem, lahke druhy rehabilitacie ultrazvuk apod a za ziadnu cenu neprechladnut, nosit satku a ako zvladat tie stavy? Pomoze kniha 7 Tibetanov, uz som poradila viacerym a zabralo, len je to na dlhsie, neprejde to zo dna na den a hlavne medzi priatelov, neschovavat sa doma zo strachu ze niekde odpadnete. Pomozu aj slabsie lieky na orztiahnutie ciev