Kolko minate na kozmetiku a z akych penazi?

Príspevok v téme: Kolko minate na kozmetiku a z akych penazi?
zuzula24

Ahojte ... Zaujimalo by ma, kolko date mesacne na kadernicku/kozmetiku/drogeriu. Som treti rok na materskej a manzel mi stale vycita, ked idem ku kadernicke alebo si kupim nejakay krem. Doma chce mat krasnu zienku - co dava stale jasne najavo - ale ja to z materskej nezvladam ... Ako to riesite vy? Da vam niekedy manzel/partner peniaze na tieto ucely? Dakujem ...

Maoam

cauko, tak ja som sa vzdy zivila sama (budem mat 33), nikdy ma nezivil ani nedotoval ziadny muz, ale nemam dieta ako ty, teda nie som na materskej, som v inej ziv. situacii, len odpovedam na druhu cast otazky - z akych penazi - no tak z mojich, vzdy som kupovala z mojich, vlastnorucne zarobenych

teraz k tebe - ak mas nizky rozpocet, velmi vyskakovat nemozes, to mi je jasne, takze sa budes musiet prisposobit okolnostiam, dokym nebudes moct opät sama zarabat a moct si dovolit viac

co sa kozmetiky tyka, velakrat sa plati za ZNACKU, hoci zlozenie danych vyrobkov je velmi podobne

vramci tvojho nizkeho rozpoctu, mozem ti poradit, ak mas moznost, zameraj sa na kremy napr. v Lidl-i, od Fa. CIEN, denny krem, nocny krem, je v nom kys. hyaluronova a Q10, ten je dobry a stoji ca. 2,50 Eur a ma 50ml obsah, vydrzi dost dlho. Ak chces nieco 'lepsie' a mas po ruke DM, skus znacku DIADERMINE, je cenovo dostupna, drahsia ako v diskontoch, ale dobre znasanliva a kvalitna, konkretne ti mozem poradit krem DIADERMINE 3D denny krem aj nocny krem, 50ml, cena 5-6 Eur. Znacky ako Oil of Olaz ci ako sa to vola a dalsie, tie si radsej nevsimaj, su predrazene, hoci su aj ovela, ovela drahsie, kde jeden teglik stoji do 100e, to je uz ale pre inu kategoriu, majetnejsiu ;-).

Dolezity je obsah, vyberaj si kremy, kde je kyselina hyaluronova a kolagen, Q10 a proretinol, vit. E.

Chlap1232

Moja zena nic, lebo predava kozmetiku :) No neverili by ste, kolko zien je ochotnych dat na kozmetiku aj 400 eur mesacne, ked si pozeram trzby. Ja ziram ako puk, ze v case krizy sa takto o seba staraju. Zena mi hovori, ze oni jej hovoria, ze z prace ako prve letia tie neupravene, ktore sa o seba nestaraju a aj nezamestnane, ze si skor najdu pracu, ak dobre vyzeraju. A na mojej zene tiez strasne vidno, ze nesetri na kozmetike, naozaj to pomaha, ze vyzera oproti rovnako starym kamaratkam akosi mladsie.

nirv

Zbytočne sa uskromnujes, ako vravím, príjem je váš spoločný, on si snáď nedopraje? Telové mlieko nie je luxus, ale štandard. Každá zena ma právo na krém, vonavku, mejkap, malovatka, sprchovy gel, peeling, kozmetiku a kadernicku. Určite si ani oblečenie nekupujes.

zuzula24

Ja mam tri deti a naklady na ne (skola, kruzky, oblecenie) a na mensie nakupy idu z mojej materskej, manzel plati inkaso a poistky. O to nejde, on zaraba velmi dobre, ja by som len chcela vediet, kolko asi date mesacne na seba. Ja som telove mlieko nevidela uz druhy rok :-( kupujem si len to najzakladnejsie ... Keby sa neobzeral po 20kach, asi by som to neriesila, ale takto musim - len to financne nezvladam ... :-(

nirv

A prečo preboha ty žiješ len z materskej ? Peniaze máte spoločne, on ma voči tebe aj dieťaťu vyzivovaciu povinnosť.

nathalia09

ja nemínam vela,aspoň si to myslím,
raz do mesiaca:farba na vlasy
lak na nechty,a krém na ruky.
Asi každý tretí mesiac pletova voda,a aj mlieko.
ceruzku na oči si kupujem z avonu-je obojstrannáa dlhá,takže asi ju budem maŤ do konca života:)))
to je myslím všetko.

orchidejka

straaaaaasne vela, neviem to takto presne vycislit ale urcite z materskej sa neda vsetko zatiahnut. ti chlapi by boli najradsej keby sa z materskej nakupilo jedlo na mesiac, zena sa o seba postarala a este aj vsetky ucty poplatili..vsak mu povedz ze ak chce mat doma krasavicu tak nech ti prispeje alebo v opacnnom pripade sa o seba "nestaraj" a ani sa nenazdas a sam ta posle ku kadernicke alebo ti poskytne nejake tie money na makeup a podobne..
no a ja asi do tvojho prieskumu nezapadnem lebo manzela zatial nemam, takze este rodicia :D