Euthyrox

Príspevok v téme: Euthyrox
mmishinka

Dobry den, pred tyzdnom mi nasadili Euthyrox 25, asi po par dnoch uzivania sa mina tele vyhodili v oblasti chrbta, brucha a dekoltu cervene bodky ktore velmi svrbia...mate nekto s takouto reakciou skusennost? Moze too byt z euthyroxu? Ests sa chcem spytat na priberanie z tohto hormonu, pribera sa z tychto liekov? Dakujem

RNG

Farmakologia velmi rada maskuje tie "malicke" rozdiely, podla nich nepatrne. Tak ako isotretinoin(roacutane, accutane) je podla nich izomer vitaminu A retinolu, len ma ovela horsie ucinky v tele. "
Nuz tu to mas popisane pravdivo, nie po "farmakologicky":
On a chemical level Levothyroxine is an isomer of thyroxine which essentially means that levothyroxine molecules are chemically the same as thyroxine molecules but take on a different shape than thyroxine
take
vidis jasne, ze sa jedna o molekulu ineho tvaru a teda aj ineho biologickeho pouzitia v tele.
Vo farmakologickych knihach sa tiez zamerne zamiena napr prirodny progestweron, a progestim gestagen a ine chemicke nahrazky. Takze na farmakologicke knihy by som sa velmi nespoliehal.
Tie su prilis ovplyvnene zaujmami farmaceutickeho priemyslu.

Najblizsie k doplnani pri znizenej cinnosti stitnej zlazy su vymrazene vytazky zo stitnej zlazy zvierat, pod roznymi menami, Thymic je dobra znacka. Totiz stitna zlaza produkuje viac, nez len hormony T-3 a T4, o com ale farmacia nechce ani pocut.
A druhe je samozrejme potrebny selen a jod.

euthyrox

nemylim sa,neboj viem co je optická izomeria./a ake ma dopady/ hormony stitnej zlazy sa vytvaraju vzdy v L- forme,co odpoveda ich synteze z prirodzenej aminokyseliny L-tyrozinu.tuto informáciu najdes v kazdej knihe farmakologi.
a synteticky euthyrox obsahuje tiez levotyroxin.

RNG

Euthyrox, velmi sa mylis ked si myslis ze synteticky euthyrox je bioidenticky s telom produkovanym thyroxinom,. Je tyo totiz jeho izomer, tj ma inakci tvar molekuly.
To by si mohla povedat aj ze glukoza a fruktoza je to iste, kedze maju roznaku chemicku formulu
Rozne tvary molekul sa inaksie v tele spravaju.
Co sa tyka tej teorie autoimunnych, napr Hashimoto, co je vedene ako autoimunne sa s uspechom v Cime liecilo prave velkymi davkami jodu a selenu. Predtym v Indonezii len velkymi davkami jodu, kde ale uspech bol len 70% pri redukcii hrvolov jednorazovou rocnou masivnou davkou jodu vo forme jodidovaneho oleja.

mmishinka

A co ta alrgicka reakcia? Nestretli ste sa s tym nikto? Ja uz neidem vydrzat ako to svrbi....a stale pribuda aj napriek tomu ze mi lekarka dala lieky na alergiu...moze to byt z euthyroxu? Dakujem

jajaja295

sama za seba mozem napisat, ze mne jod a selen pomahaju...a berem 25mg euthyroxu a to mi lekarka kazala brat az 125mg..pricom pri 50mg mi este busivalo srdce, na co jej odpoved bola, ine lieky nie su...rada jak za 5 korun gace

euthyrox

tento liek pomáha práve vďaka tomu, ze je chemickou štruktúrou ekvivalentný ako prirodzený tyroxín,ktorý si v istých prípadoch nedokáze syntetizovat štítna žlaza sama.( ako je autoimunitné zničenie buniek).je nevedomost napísať ze LEN stači si doplniť jod,(ano i to moze byt jednou z príčin preco zlaza neprodukuje tyroxin,alebo trijodtyronín)ale v mnohych prípadoch nie je príčina v nedostatku jodu,
ak je bunka autoimunitným procesom zničená,tak tu samotny jod uz nepomoze.

RNG

Euthyrox vobec neppomaha stitnej zlaze, je to len chemicka nahrada za jeden z hormonov, co by mala stitna zlaza vyrabat.
Pomoc stitnej zlaze je brat doplnok jodu a selenu, ktorych mama v nasej potrave zalostne malo.

mmishinka

Dakujem, nemala som doteraz skusennost s euthyroxom. Preto neviem ci tie vyrazky extremne svrbiace nie su z neho. Nemenila som ani praso ani avivaz, nejedla ovocie ani zeleninu, prosto nic nezvycajne ... obvodna lekarka mi kazala sledovat sa, lieky na alergiu nezaberaju...:(

metracek

nie beriem tieto lieky nepribera sa z nich to sa clovek na ne len vyhovara pribera sa z jedla viem o tom svoje vlastne skusenosti pozri na vyrobcu liekov lebo ja ked som brala tabletky na tlak a zrazu mi dali s takym istym nazvom lieky len od ineho vyrobcu tak som sa tiez vyhodila vtedy to bol vyrobca pfilczer tak nejak