Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Euthyrox

Príspevok v téme: Euthyrox
mmishinka

Dobry den, pred tyzdnom mi nasadili Euthyrox 25, asi po par dnoch uzivania sa mina tele vyhodili v oblasti chrbta, brucha a dekoltu cervene bodky ktore velmi svrbia...mate nekto s takouto reakciou skusennost? Moze too byt z euthyroxu? Ests sa chcem spytat na priberanie z tohto hormonu, pribera sa z tychto liekov? Dakujem

RNG

Farmakologia velmi rada maskuje tie "malicke" rozdiely, podla nich nepatrne. Tak ako isotretinoin(roacutane, accutane) je podla nich izomer vitaminu A retinolu, len ma ovela horsie ucinky v tele. "
Nuz tu to mas popisane pravdivo, nie po "farmakologicky":
On a chemical level Levothyroxine is an isomer of thyroxine which essentially means that levothyroxine molecules are chemically the same as thyroxine molecules but take on a different shape than thyroxine
take
vidis jasne, ze sa jedna o molekulu ineho tvaru a teda aj ineho biologickeho pouzitia v tele.
Vo farmakologickych knihach sa tiez zamerne zamiena napr prirodny progestweron, a progestim gestagen a ine chemicke nahrazky. Takze na farmakologicke knihy by som sa velmi nespoliehal.
Tie su prilis ovplyvnene zaujmami farmaceutickeho priemyslu.

Najblizsie k doplnani pri znizenej cinnosti stitnej zlazy su vymrazene vytazky zo stitnej zlazy zvierat, pod roznymi menami, Thymic je dobra znacka. Totiz stitna zlaza produkuje viac, nez len hormony T-3 a T4, o com ale farmacia nechce ani pocut.
A druhe je samozrejme potrebny selen a jod.

euthyrox

nemylim sa,neboj viem co je optická izomeria./a ake ma dopady/ hormony stitnej zlazy sa vytvaraju vzdy v L- forme,co odpoveda ich synteze z prirodzenej aminokyseliny L-tyrozinu.tuto informáciu najdes v kazdej knihe farmakologi.
a synteticky euthyrox obsahuje tiez levotyroxin.

RNG

Euthyrox, velmi sa mylis ked si myslis ze synteticky euthyrox je bioidenticky s telom produkovanym thyroxinom,. Je tyo totiz jeho izomer, tj ma inakci tvar molekuly.
To by si mohla povedat aj ze glukoza a fruktoza je to iste, kedze maju roznaku chemicku formulu
Rozne tvary molekul sa inaksie v tele spravaju.
Co sa tyka tej teorie autoimunnych, napr Hashimoto, co je vedene ako autoimunne sa s uspechom v Cime liecilo prave velkymi davkami jodu a selenu. Predtym v Indonezii len velkymi davkami jodu, kde ale uspech bol len 70% pri redukcii hrvolov jednorazovou rocnou masivnou davkou jodu vo forme jodidovaneho oleja.

mmishinka

A co ta alrgicka reakcia? Nestretli ste sa s tym nikto? Ja uz neidem vydrzat ako to svrbi....a stale pribuda aj napriek tomu ze mi lekarka dala lieky na alergiu...moze to byt z euthyroxu? Dakujem

jajaja295

sama za seba mozem napisat, ze mne jod a selen pomahaju...a berem 25mg euthyroxu a to mi lekarka kazala brat az 125mg..pricom pri 50mg mi este busivalo srdce, na co jej odpoved bola, ine lieky nie su...rada jak za 5 korun gace

euthyrox

tento liek pomáha práve vďaka tomu, ze je chemickou štruktúrou ekvivalentný ako prirodzený tyroxín,ktorý si v istých prípadoch nedokáze syntetizovat štítna žlaza sama.( ako je autoimunitné zničenie buniek).je nevedomost napísať ze LEN stači si doplniť jod,(ano i to moze byt jednou z príčin preco zlaza neprodukuje tyroxin,alebo trijodtyronín)ale v mnohych prípadoch nie je príčina v nedostatku jodu,
ak je bunka autoimunitným procesom zničená,tak tu samotny jod uz nepomoze.

RNG

Euthyrox vobec neppomaha stitnej zlaze, je to len chemicka nahrada za jeden z hormonov, co by mala stitna zlaza vyrabat.
Pomoc stitnej zlaze je brat doplnok jodu a selenu, ktorych mama v nasej potrave zalostne malo.

mmishinka

Dakujem, nemala som doteraz skusennost s euthyroxom. Preto neviem ci tie vyrazky extremne svrbiace nie su z neho. Nemenila som ani praso ani avivaz, nejedla ovocie ani zeleninu, prosto nic nezvycajne ... obvodna lekarka mi kazala sledovat sa, lieky na alergiu nezaberaju...:(

metracek

nie beriem tieto lieky nepribera sa z nich to sa clovek na ne len vyhovara pribera sa z jedla viem o tom svoje vlastne skusenosti pozri na vyrobcu liekov lebo ja ked som brala tabletky na tlak a zrazu mi dali s takym istym nazvom lieky len od ineho vyrobcu tak som sa tiez vyhodila vtedy to bol vyrobca pfilczer tak nejak

Textová Inzercia

Osobný rozvoj inak

Riešenie Vašich osobných problémov jednoduchým, účinným a tým najprirodzenejším spôsobom. Staňte sa sebe tým najlepším liečiteľom.

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma.Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.