Nafúknuté brucho

Príspevok v téme: Nafúknuté brucho
bublinka147

AHOJTE. Už asi 2 mesiace mám problém s nadmerným nafukovaním, ale príčinu neviem nájsť. Nikdy som tento problém nemala, snažím sa zdravo stravovať, cvičím... Všade som sa dočítala len jedno, že by bolo vhodné obmedziť strukoviny a podobné potraviny známe tým, že spôsobujú nadúvanie. Ja som však tieto jedlá absolútne vylúčila zo svojej stravy, a aj napriek tomu nafukovanie neprestalo. Vedeli by ste mi poradiť, pomôcť, čím to môže byť spôsobené alebo čo s tým robiť? Ďakujem veľmi pekne.

sweater*

no mne byva napriklad zle s mliecnych vyrobkov a peciva :) a to nesrandujem. a ci je tamto zdrava strava sa da tiez polemizovat

bublinka147

Ďakujem :) zdravo sa stravujem asi tak, že jem predovšetkým jogurty, tmavé celozrnné pečivo, kuracie mäso... nič ťažké, čo by mohlo spôsobovať nadúvanie, myslím si. Zeleninu si väčšinou udusím na panvici, surovú zeleninu takmer vôbec nejem, keď tak veľmi málo.

a30

Ahoj,
neviem ako sa zdravo stravujes,ale aj zvysene mnozstvo surovej zeleniny sposobuje nafukovanie,aj niektore druhy ovocia.
ak tak si do jedalnicka pridavaj zeleninu postupne,a nie naraz vela lebo si mozes sposobit az krce.alebo si ju tepelne upravuj,to tiez pomaha.