Mat deti?

Príspevok v téme: Mat deti?
bytmatkou?

Zaujima ma nazor viacerych ludi, ze ake vyhody a nevyhody su, ked sa clovek stane rodicom?
Jasne, ze plusove su:
ten krasny pocit mat babatko, starat sa o malickeho cloviecika, vychovavat ho, dieta da vela lasky a pod.
Tie minusove su podla mna:
clovek nemoze len tak rano lezat s partnerom v objati do kedy len chce, nemoze sa milovat kedy chce, nemoze sa zobudit a povedat si napr. a dnes sa ideme lyzovat (pisem o tom, ked je babatko malicke, stale musi clovek riesit, ze co vsetko treba malemu kupit, kedze dieta aj rastie, hracky treba, potom peniaze na skolu a stale nieco, a potom tie problemy ked je dieta v puberte a proste stale starosti okolo dietata.
Takze zaujima ma vas nazor k tejto mojej teme

james bond

klasik to je vec nazoru, podla mna je zase lepsie si uzit mladost, co sa pri detoch az tak neda, ale zase na druhej strane vy ste skor dospeli, co tiez nie je na skodu

nirv

Na dieťa treba dozrieť, inak človek ma pocit že o niečo prišiel a snaží sa to doháňať na úkor rodiny. Musis byť o tej volbe presvedčená, potom nebudeš mať otázky.

Klasik12321

My sme mali dieta, ked som mal 23 rokov. Nemali sme vela penazi, tak sme si zili pokojne len z lasky. Moji rovesnici sa rozhodli najprv pre karieru a az potom pre deti. Kym sme my sedeli doma, nechodili na dovolenky a starali sa, ako prezit - ja 3 roboty, manzelka na materskej - tak kamarati napr. cestovali - byvali pod stanom alebo v lacnych hoteloch, cestovali autom. Teraz ked vsetci dobre zarabame, tak my mame dospele samostatne "dieta", kym oni maju male alebo skolopovinne deti. Kym oni sa teraz kvoli detom musia obmedzovat (napr. cez skolsky rok), tak my si chodime kde chceme a kedy chceme napr. na all inclusive dovolenky letecky alebo na vikendy do wellnes hotelov a pod. (nechvastam sa, len chcem vyzdvihnut to porovnanie). Podla mna sme to tymto vyhrali, ze sme sa "vytrapili" kym sme mali na to vacsiu energiu a teraz kym este nie sme stari, tak si to riadne naplno uzivame a zaroven nemame pocit prazdna, ze nemame potomka a takisto, ze sa o nas hadam postara, ked raz bude treba. Deti treba mat urcite, to je bez debaty, len si to treba poriadne rozmysliet kedy - zvazit vsetky za a proti.

TinaM

podla mna ludia, ktori zvazuju plusy a minusy rodicovstva, by tedi mat nemali...aspon teda nie v tomto momente. Iste, je spravne uvedomovat si, ze dieta je zmena-velka, ale podla mna tuzba po dietati potlaca mozne negativa-aspon by mala. Ved to nie je auto, aby sme si pocitali plusy a minusy. A ak nahodou nekupime to spravne, tak ho predame a kupime nove.

Dadula56

Rozhodnutie mat dieta nemozes brat racionalne ako kupu pracky a pisat si plusy a minusy. Bud ho chces alebo nie. Ak ho budes raz chciet, tak ti tie minusy budu pripadat dost zanedbatelne. Uzivaj si bezdetneho zivota a cas ukaze.

nirv

Ovsem, to sa týka hlavne žien, muži väčšinou žijú tak ako predtym, dokonca sú viac užívajú lebo všetku tiaz prenechavaju ženám, aj starostlivosť o seba, lebo veď oni chudáci pracujú :DD takže ako žena očakávaj trikrát viac práce ako máš teraz.

Somja

to obdobie kým je malicke prejde velmi rýchlo ani sa nenazdas ma 5 rokov rano si pozrie telku a ty si mozes v poooohode polezat :)

ja neviem, ale ja ziadne obmedzenia pri dietati nevnimam, urcite by som nechcela ostat bez dietata, taky zivot by nemal pre mna zmysel, to je novy druh lasky, o ktorý by som nikdy nechcela byt ochudobnena

nirv

A čo chceš počuť? Mať dieťa, to je úplne iný životný štýl, zmena statusu, veľká životná a dozivotna zmena, zodpovednost. Celý svoj život tomu prispôsobís, svoje myslenie, ciele, priority, všetko sa zmení.