Problem vo vzťahu - kamarátsky vzťah priateľa s bývalou

Mimulus

M 25 - podľa mňa by to tak malo byť :) Základom každého vzťahu (aj priateľstva ) je totiž láska! Človek ak sa rozíde pre iné okolnosti ako pre lásku tak ok... Ale ak vyprchá prvotná zamilovanosť, existuje v tom vzťahu tretia osoba alebo je v troskách dôvera a komunikácia tak toto nemožno jednoducho prehliadať. Ak niečo nefunguje v partnerstve tak ako to môže fungovať ako ,,dobré vzťahy po rozchode alebo dokonca kamarátstvo,,???

kris kros

radsej by som bral rozchody v dobrom, to vam zavidim, lepsie nez stretnut byvalku a ta sa tvari ako chodiaca noblesa a ani cau nevie povedat =D

Mimulus

Nikdy som netvrdil, že zo vzťahu nemôže vzniknúť priateľstvo ale z lásky! Čiže ak existoval niekto vo vzťahu bez lásky tak potom môžu byť tí dvaja dobrými kamarátmi ale ak sa milovali a skončilo to... Neviem... Nikdy som nezažil tak asi naozaj neviem posúdiť.

odpovedam

ja mam so svojim ex dobry priatelsky vztah, od kedy sme sa rozisli, sme uz mali aj novych partnerov. Mozne je vsetko a na pravdu nema patent nikto, svet je prilis variabilny na to, aby si dokazal s urcitostou povedat, ze po rozchode dvaja dospeli rozumni ludia nedokazu ostat priatelmi...

Mimulus

Zatiaľ som nemal tú možnosť sa rozísť preto ti na toto neviem odpovedať :) Ale je jeden taký výrok s ktorým plne súhlasím...

,,Z priateľstva môže vzniknúť láska, ale z lásky nikdy nevznikne priateľstvo,,

neviem kto to povedal ale bol to určite veľmi múdry človek :)

M 25

Mimulus , očividne máš veeelmi veelmi zlé skúsenosti vo vzťahoch :D ale to neznamená, že ked to máš tak ty, tak aj ostatní ..:D čo je blbosť.. lebo napríklad aj ja dobre vychádzam s bývalými a viem, že tam nič nie je..

Mimulus

odpovedam - súhlasím zo všetkým napísaným okrem tejto vety.

,,Nie je pravda, ze dvaja ludia po rozchode nemozu byt priatelmi.,,

odpovedam

aj ja mam so svojim byvalym velmi dobre vztahy. Nie je pravda, ze dvaja ludia po rozchode nemozu byt priatelmi. To je podla mna odrazom dobrej komunikacie. Slusne sa rozist dnes nevie kazdy.

Skor si vaz svojho priatela, ze na svoju ex nekyda, lebo tym by len kydal sam na seba. A vaz si aj to, ze ti stretnutia s ex nezatajuje. Ako casto sa stretavaju? Povedala si svojmu priatelovi, ze ti to prekaza?