Prvé rande

Príspevok v téme: Prvé rande
lager520

Asi divné, idem na svoje prvé rande, aj keď mám už 20 rokov. Skúsenosti nemám absolútne žiadne. Prosím o radu. Viem, že mám byť sám sebou, na nič sa nehrať a podobne. Ale mám pár nezrovnalostí a snáď pomôžete nájsť riešenie. Mali by sme spolu stráviť okolo 2 hodiny. A k tomu problému. Najväčšie obavy mám z toho, že nebudem mať o čom kecať a budeme len ticho a skončí to fiaskom. Nie som z tých, čo majú o čom hovoriť, lebo rozsah mojich aktivít je skorej menší. Čiže nemám nejako veľa zážitkov a tak, o akých témach by som mohol hovoriť?? Proste chcem ten čas aktívne vyplniť, aby mala pocit, že sa o ňu zaujímam, ale nechcem sa zase chvastať, čo som ja za super človeka. Čítal som už nejaké rady iných ľudí, ale zaujíma ma aj váš názor. Kecať o hudbe, záľubách, nič ma viac nenapadá. Ale to sú tak témy na 10 minút a potom zase neni o čom hovoriť. Budeme len čisto von, park, prechádzka, nikde si nejdeme sadnúť. Po pravde, nemám na to ani e, našťastie to odo mňa nežiada.

nirv

Ja mám tiež radšej prechádzku ako vysedavanie. Ak nevieš o čom kecat, kecajte o nej. Snaz sa byť uvoľnený a vtipný ale nie nasilu. Na prechádzke môžete komentovať okolie. Môžete hovoriť o detstve, o škole, o počasí, o hudbe, o hocicom. A vezmi si aspoň desať eur keby ste si po prechádzke chceli ísť sadnúť a napiť sa.

goodluck

nevravim, ze musis minat na babu co prvy raz vidis sto eur, ale to akoze nemas ani 2 eura na kofolu v tvojom veku ? to ak pojdete von druhyraz ju vezmes obzriet si kino ?

lager520

Agnes999 - Ja to chápem, veď ako som písal, takto isto zareagovala raz jedna osoba na mňa, nemala už po ďalší krát záujem o stretutie. Lebo som bol väčšinou ticho a uzavreli sme to tak, že si len sem tam popíšeme cez net. A už sme si nepísali vyše roka. Asi najhoršie je to prvé stretnutie, keď je človek mimo z toho, či sa tej druhej osobe bude páčiť a tak. Ďalšie stretko by muselo byť lepšie, neverím, že by tam prichádzal z rovnakmi obavami. Čím viac si to človek plánuje, tým je to horšie. Nakoniec príde stretko, plány čo by som mal, by sa rozplynuli a ostal by som ako kameň.

Agnes999

Tak o niecom by si kecat urcite mal a nemal to nechavat len na nu. Ja som som kedysi bola s jednym na rande, ktory bol cely cas ticho. Tak aby rec nestala, rozpravala som stale ja a to nie som nejak moc ukecana. Kecala som napr. o svojich zazitkoch z Anglicka a o vsetkom co ma napadlo. A on sa na nic nechytal, o nicom nekecal. Nemala som chut sa s nim zas stretnut a ked mi neskor cez mail navrhoval schodzku, tak som ho ignorovala. Nastvalo ho to a cez mail mi vynadal. No co z toho plynie pre teba, radsej o niecom kecaj, aj keby si nebol nejak extra ukecany to nevadi, ale nenechavaj to cele len na nu. Zatial ste si mailom o niecom pisali predpokladam ze ste si nenapisali len jednu vetu kedy a kde sa stretnete. Tak na to nadviaz. Na prvom rande sa zvacsa keca o sebe, aby ta ten druhy lepsie spoznal, mozes kecat o konickoch, trocha to rozvinut, o skole ak nejaku este navstevujes prip. o zamestnani, o svojich planoch do buducna, co by si rad dokazal a tak.

lager520

Sweater- Asi najlepšie spravím, ak na to stretko nebudem vôbec dopredu myslieť, proste tam prísť normálne, nečakať zázraky.

sweater*

ono sa mi zda ze to vnimas az prilis formalne, snaz sa byt ako si napisal prirodzeny, hovor a pytaj sa nato co ta naozaj zaujima, ak mas plany s tou dievcinou, skus sa od nej podozvedat aj nejake osobnejsie veci, ako len jej konicky... ale zase neryp do toho velmi, ved uvidis ako bude reagovat. bud sam sebou jednoducho, ak sa jej to nebude pacit, aspon ste to zistili hned na zaciatku, nie ze by si sa kvoli nej musel pretvarovat mesiace ci roky vo vztahu :). urcite najdete aj nejake spolocne temy, mozno radi citate, mozno mate nejake rovnake sny do buducna.. a urcite hod aj nejaky kompilment na jej adresu raz ci dva krat za vecer, ale nic okate a prehnane, toto zahraj akoze ta to napadlo zrovna v tej chvili, napr. ci ma nejaky novy uces, ze jej to pristane alebo nejaku taku blbosticku, sak sam uvidis :). good luck

lager520

Áno, spoznali sme sa cez net. Budem sa snažiť čo najviac, a viete, ono je to o to horšie, že som sa už raz takto stretol. Síce píšem že teraz to je prvé rande, ono to vtedy ani nebolo nejako plánované, myslím rande a tak, skorej len tak kamarátsky. Takže to beriem takto. Nemali sme žiadne témy, boli 40 minút z celej hodiny len ticho. Potom sa už nechcela vidieť a z vysoka sa na mňa vykašlala. Tomuto bude vhodné predísť. Takže sme neboli ani kamoši nič. Budem veriť, že aspoň jej ide poriadne jazyk a bude mať o čom kecať, potom sa už nebudem mať problém nejako pripojiť :D

gbstw

zdar, tak to možno bude trochu problém keď nie is veĺmi výrečný, ale:

Ženy obecne rady milujú rozprávať o sebe, takže snaž sa konverzáciu viesť čo najviac na ńu. Pýtaj sa. Ale nie formou: Čo športuješ? lebo na to je jednoduchá odpoveď napr. basketbal. A už je konec.
Ale skor: Aké aktivity oblubuješ, proste nejak to vyformuluj tak aby nedokázala odpovedať jednou vetou/slovom.

Pravdepodobne si na teba pripraví nejake shittesty na pvom rande, takže skús už teraz premýšlať nad odpoveďami. :D

A po tretie hneď sa nevykecaj, že máš toto, že chodíš tu na školu, že tu si pracoval, skor sa zahraj na pána tajomného, formou hádaniek nech zistí kto si ale veľa jej o sebe neprezraď, nech rozpráva ona hlavne. :))

Tak GL chlape ! :)