Ja - rozmaznané dieta?

Príspevok v téme: Ja - rozmaznané dieta?
sako

zdravim. nikto nechce mat rozmaznane dieta, ale ja mam taky dojem, ze rodicia ma naschval rozmaznavali, lebo sa bali, ze sa raz osamostatnim a ze nic zo mna nebudu mat. ved naco by ma potom mali, keby somna nic v buducnosti nemali. najviac ma rozmaznavala mama. a ja mam teraz 19 rokov a citim sa nesamostatny a bezmocny. JE TO ICH VINA!!!!!!!!!!!!!!!!!! neviem si predstavit, ze raz sa budem musiet osamostatnit. mam z toho strach, citim sa bezmocny voci prekazkam zivota. poradte mi prosim vas. tu nejde o to, aby im to nevyslo, ale ja ked to bude mat prist som to zvladol. dakujem za odpovede a nejake budu. toto som napisal totizto preto, lebo, teraz mam ist na vysoku, na denne studium a budem musiet byvat z cudzimi ludmi na internate... a ja som nikdy nebol oblubeny. dufam, ze ma chapete...

james bond

vies nie si jediny rozmaznavany, akurat niekomu sa to prieci a ide si svojou cestou a iny ako napriklad ty sa rozmaznavat necha, nebud egoista a nehadz to iba na rodicov, minimalne na ten intrak urcite vypadni

ble

jasne, ich vina :-D
sako, nebud TRAPNY este aj na internete...co potom realny zivot? Vzdy budes mimo diania, proste ako kazdy magor.

podobne...

ja som mal podobny problem cca v 15-16...vsade so mnou maminka vsade s nou...postupne som jej zacal davkovat rozne uniky a daleke cesty aby si odvikla od toho ze vsade chodi s nou, resp. som volil vylety a pod. kam sa jej nechcelo...ale ty sa asi bojis skor toho ze nebudes samostatny...neviem ako sa ti da na toto poradit...mas vlastny rozum takze sa aj tak budes riadit podla seba a mozno v podvedomi budes mat to, co ti niekto "poradil"...oblubeny som tiez specialane nebol, ale uz len pocit ze budem prec od domu, v mojom okoli novy ludia -to my pomohlo a urychlilo proces samostatnosi a dost dolezita vec -tym ze ides k novym ludom mas novu sancu naplno sa ukazat ako spravny clovek a partak...