Vojna medzi obéznymi a tými, čo chodia cvičiť

Príspevok v téme: Vojna medzi obéznymi a tými, čo chodia cvičiť
Lumia

Nedávno som mala možnosť prečítať si diskusiu na jednej nemenovanej WEB stránke a nevychádzam z údivu
Rozpútala sa tam vojna medzi "obeznými" a ľuďmi čo sa o seba starajú čiže chodia cvičiť a podobne
Bolo tam spomínané "nesúďme tučných ľudí , možno sa tak cítia fajn " proste , myslíte že je normálne propagovať že obezita / obžerstvo a nič nerobenie je zdravé ? tak ako nieje správne propagovať na kosť vychudnuté modelky , tak je nenormálne vyzdvihovať aké je cool byť tlstá a ukázať to svetu , že je to odvážne a podobne ... a keď tam človek napísal že treba sa pohybovať a jesť zdravšie tak mu tam dali akože mínuska že nie :) toto je chorá spoločnosť , napíšte mi názor o tom , čo je ok a čo nie je byť vyžratá sviňa in?

Dadula56

Ja si to tiez vsimam. Kruta pravda povacsine je, ze su to ludia, ktori su hlboko nestastni, maju depresie. Nie je normalne, aby sa niekto vyzral na 120 a viac kil, to sa zdravemu a spokojnemu cloveku nestane, pretoze kazdy ma v sebe istu mieru kedy dost uz od narodenia. A obezita vznike iba ak clovek tuto mieru casto prekracuje, az nakoniec nema ziadnu, nevie kedy dost. A nikto nema rad, ked mu niekto pripomina, ze zlyhal. Tak radsej predstieraju, ze byt obezny je v poriadku a ze su spokojni.
Mimochodom, nazyvat ich vyzrate svine je v oblasti slusnej spolocenskej komunikacie o stupen horsie ako si obhajovat obezitu.

james bond

ono to vacsinou tak byva, ti co za to zo zdravotnych dovodov nemozu ze su obezni sa snazia napriek tomu, ale poznam aj ludi, ktori vedia len plakat ako si nevedia najst partnera a maju tazsi zivot a nasledne zblajznu hamburger s kolou, pritom je to len o tom ci clovek chce alebo nie, ako pri fajceni napriklad

ni-ka

lumia-a preco ta to tak serie?preco sa do tych ludi staras?a akym pravom ich titulujes "vyzrata svina"??
dievca zlate este nevies jaka budes ty a ver mi ze su pripady ze sa mozes aj na hlavu postavit a nezhodis ani deko...
nezastavam si obeznych ludi,sama sa snazim zit zdravo a sportovat ale neznassam ludi ako ty,ktori za kazdu cenu musia riesit inych...uboha slovenska mentalita

nirv

Kašli na to, neries. Ak chce byť niekto tučný, ty mu to z hlavy nevytlcies. Su to slabí ľudia. Casto si jedlom kompenzujú nedostatok niečoho. Alebo ich rodičia naučili nesprávne jesť a keďže ich rodina je celá tucna, príde im to normálne. A ty divna. Ich problém, neries.

philips

Medzi obéznymi sú aj taký, ktorý za to nemôžu. Tí sa snažia cvičiť, jesť zdravo atď. Tí sa tam určite nehádali. A potom tu je zvyšok, tj. tí, ktorí by aj chceli niečo robiť len sa im nechce, boja sa reakcie okolia atď... A hovoria, že je to cool, aj keď to tak necítia...

Toď môj názor.