Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Máme právo na ideálneho partnera?

Príspevok v téme: Máme právo na ideálneho partnera?
Erika N.

Tento život funguje tak, že nemôžme byť s niekym kto je ako "vyrobený pre nás". Asi by sme toľko šťastia neuniesli, alebo neviem... Neviem si to inak vysvetliť. 4 roky som bola s mužom, ktorý sa ku mne správal hrozne, celé 4 roky ma podvádzal, no ja som pred tým zatvárala oči lebo vždy pre mňa bol partner a vzťah na prvom mieste a ľúbila som ho napriek tomu. Keď som sa s nim rozišla, lebo som to predsalen nakoniec neuniesla, pochopila som, že takého muža predsa nechcem. A časom som spoznala iného... Prišlo mi to, ako keby som si toho muža vysnívala a on zrazu dostal reálnu podobu. Prežil si rovnaké veci ako ja. Mal rovnaké plány do budúcnosti ako ja. Mal rovnaké záľuby, prišli mu dôležité rovnaké veci. Bol pravý opak všetkého, čo mi na mojom bývalom vadilo. Niekedy mi hovoril veci, ktoré boli naozaj také, ako keby som ich vymyslela a povedala ja. Proste sen... Zaľúbili sme sa do seba. Nestretávali sme sa s inými mužmi a ženami. Fungovalo to po fyzickej aj psychickej stránke. Naozaj mi to ani neprišlo ako realita, ako nejaký krásny román o láske. ALE potom to prestalo. Ani som si to neuvedomila, že sa odcudzujeme. A teraz o sebe nič nevieme už niekoľko mesiacov. Keby som si to uvedomila skôr, zabránila by som tomu, no strácalo sa to tak nepatrne... Dala som mu vedieť, že mi chýba a chcem to vrátiť späť. Povedal že aj on. No doteraz si na mňa nenašiel čas a neurobil pre to vôbec nič. Jednoducho odložím ružové okuliare - kašle na mňa. Už ho nezaujímam. Je to vôbec možné? Očividne je. Stále myslím na to, že bol dlhý čas so ženou, čo ho podvádzala. Že ju ľúbil, že bola jeho a on jej. Že mu za to stála. Ja by som mu to nikdy nedokázala urobiť. Zniesla by som mu modré z neba a viem, že sme pre seba stvorení a že by bol so mnou šťastný. Vlastne on to vie tiež no i tak to odmieta. Neexistuje nijaký vysvetliteľný dôvod prečo to takto skončilo keď bolo všetko v poriadku a všetko klapalo. Človek si asi proste nezaslúži byť taký šťastný.

kocurisko

Ja som mal pár podobných vzťahov. Bolo nám super a baby boli dokonalé ale po čase ma to aj tak vždy omrzelo a chcel som stále niečo nové. Viem že som veľmi povrchný a dosť som aj ublížil ale to som si uvedomil až časom. Ale hlavne tu najdokonalejšiu som stratil a to budem lutovať dokonca života lebo taká už nikdy nebude (možno). Takže tebe radím buď sa porozprávať a ujasniť si to s ním alebo hladať dalej a možno zažiješ zasa niečo podobné

Agnes999

No mne to tiez pride divne, ze mate vztah a zrazu si len uvedomis, ze o nom nic nevies uz niekolko mesiacov. A zaroven pises, ze vsetko bolo v poriadku a vsetko klapalo. No evidentne nebolo. Nieco si si vysnivala ale skutocnost bude uplne ina. Zidealizovala si si vztah, v ktorom o sebe nic neviete niekolko mesiacov a zidealizovala si si zrejme aj jeho. A kym ty si si na neho o par mesiacov zrazu spomenula, on uz mal mozno niekolkomesacny vztah s inou. Jak mozes tvrdit, ze mas idealny vztah s niekym, o kom mesiace nic nevies! Si nejaka divna.

dajsadokopy

Lenže nič nie je dokonalé, kedže sami nie sme dokonalí. Tým pádom, nič nie je dokonalé. Ak tento fakt pochopíme, naučime sa poznať svet iným, možno novým spôsobom. A tento nový spôsob nám ulahčí žitie na tomto svete. Alebo nás poučí, že si máme vážiť to, čo máme a zbytočnosť hladať dokonalosť tam, kde nie je. Postriekané, dokonale vyzerajúce jablko ešte nezaručuje plnohodnotnú vitamínovú bombu. Červy vedia prečo doň nelezú. Tak isto aj ako bobor je znakom zaručene čistej vody. A tento fakt ľudia vnímajú ako voda špinavá a radšej siahnú po na prvý pohlad priezračnej, no baktériami nabitej vode. Človek musí niečo prežiť, aby pochopil, ako tento život funguje. Držím palce.

dajsadokopy

Emily opat, a čo majú robiť? podkopávať si nohy? biť sa?
pozn. štastne ženatý 42 rokov, dvojnásobný otec.