Máme právo na ideálneho partnera?

Príspevok v téme: Máme právo na ideálneho partnera?
Erika N.

Tento život funguje tak, že nemôžme byť s niekym kto je ako "vyrobený pre nás". Asi by sme toľko šťastia neuniesli, alebo neviem... Neviem si to inak vysvetliť. 4 roky som bola s mužom, ktorý sa ku mne správal hrozne, celé 4 roky ma podvádzal, no ja som pred tým zatvárala oči lebo vždy pre mňa bol partner a vzťah na prvom mieste a ľúbila som ho napriek tomu. Keď som sa s nim rozišla, lebo som to predsalen nakoniec neuniesla, pochopila som, že takého muža predsa nechcem. A časom som spoznala iného... Prišlo mi to, ako keby som si toho muža vysnívala a on zrazu dostal reálnu podobu. Prežil si rovnaké veci ako ja. Mal rovnaké plány do budúcnosti ako ja. Mal rovnaké záľuby, prišli mu dôležité rovnaké veci. Bol pravý opak všetkého, čo mi na mojom bývalom vadilo. Niekedy mi hovoril veci, ktoré boli naozaj také, ako keby som ich vymyslela a povedala ja. Proste sen... Zaľúbili sme sa do seba. Nestretávali sme sa s inými mužmi a ženami. Fungovalo to po fyzickej aj psychickej stránke. Naozaj mi to ani neprišlo ako realita, ako nejaký krásny román o láske. ALE potom to prestalo. Ani som si to neuvedomila, že sa odcudzujeme. A teraz o sebe nič nevieme už niekoľko mesiacov. Keby som si to uvedomila skôr, zabránila by som tomu, no strácalo sa to tak nepatrne... Dala som mu vedieť, že mi chýba a chcem to vrátiť späť. Povedal že aj on. No doteraz si na mňa nenašiel čas a neurobil pre to vôbec nič. Jednoducho odložím ružové okuliare - kašle na mňa. Už ho nezaujímam. Je to vôbec možné? Očividne je. Stále myslím na to, že bol dlhý čas so ženou, čo ho podvádzala. Že ju ľúbil, že bola jeho a on jej. Že mu za to stála. Ja by som mu to nikdy nedokázala urobiť. Zniesla by som mu modré z neba a viem, že sme pre seba stvorení a že by bol so mnou šťastný. Vlastne on to vie tiež no i tak to odmieta. Neexistuje nijaký vysvetliteľný dôvod prečo to takto skončilo keď bolo všetko v poriadku a všetko klapalo. Človek si asi proste nezaslúži byť taký šťastný.

dafaq

Agnes999

neviem kam vy zeny chodite na take teorie :) ale aspon si to s tou druhou polovicou prispevku vyvazila :D ale to si potom jedna z mála, co ma vsetkych 5 pohromade..

Erika N.

no tomu sa hovori 'bad streak' ale neviem ako to prelozit :) proste 'zla ciara' alebo nieco take..
ale je diskutabilne, ci ste boli pre seba 'stvoreni' kedze.. on je uplne ina povaha ako ty (?)
Toto asi nedokazem odpovedat relevantne, ale mam taku otazku.
Co ak za 5 rokov stretnes na vlas rovnakeho muza povahovo ako si ty teraz, no ty uz budes poznacena s tymito skusenostami, myslis ze sa "vymenia" role a on bude na "tvojom" mieste potom?
Tymto len sledujem/zaujima ma, ci a do akej miery dokazu negativne udalosti zmenit cloveka k negativnym.
Lebo ak hej, tak je potom spolocnost slusne povedane v prdeli..
Kedze dovera sa uz hadam obnovit ani neda, tak z tej 'negativnej' skupiny nie je mozne sa naplne obnovit do tej 'pozitivnej' a aj keby bolo, tak to dokaze mizive percento ludi, kedze predpokladam ze to nie je take lahke (lenivost modernych ludi).

Vies co je haluz? Ze moderna doba zabija vsetko, co mohlo byt v minulosti pekne, i ked som tam nezil v 1950, stavim krk na to, ze v 2050 to bude take, ze bude sexbook.com a namiesto like bude fuck, zvysok si uz domysliet hadam vie kazdy, kto rozumie tymto 'tak zakladnym' anglickym slovam :)

(v 2050 bude moj krk uz irevantny aj tak :D ale ... )

RNG

V spravnom vstahu obidvaja partneri sa snazi urobit maximum pre toho druheho, aj na ukor vlastnej osoby a svojich zaujmov. Lebo sa im ich snaha nakoniec od partnera vyplati.
To ale v sebeckej a individualistickej spolocnosti je doast zriedkave, lebo tam ludia hladia na osobne zaujmy a partnera vyuzivaju len na to, aby ich sami dosiahli.
Som rad, ze som sa narodil este pred tymto padom , tj nastupom individualizmu a sebectva v sucasnej konzumnej spolocnosti riadenej skoro vylucne financnymi zaujmami a nerespektujucim tisicrocne stare moralne zaklady.
Mozno v buducnosti, ked sa zacne spolocnost prilis rozpadat nastane cas obrody a navrat k starym moralnym hodnotam.
Inac co sa tyka partnerov hodiacicj sa k sebe, v zidovskom nabozenstve dosial ciastocne veria na tzv. Bashert, volne prelozene ako "vzajomne si sudeni"

Erika N.

Klasik, myslím že si jeden z mála (mužov aj žien) čo vedia úprimne ľúbiť. Prečo sú vzťahy nanič? Odpoveď na túto otázku hľadám aj ja. Vždy som bola voči každému chápavá a vždy ma každý len zranil vo vzťahu. Prečo je toľko nevery, rozchovod, rozvodov? Myslím, že za to môže spoločnosť. Už každý myslí len na krátkodobejší pôžitok a na seba, než aby sa dokázal obetovať pre druhého. Predsalen je asi lahšie žiť život jedného než život dvoch.

Agnes, tak ak by taký bol, bolo by dobre že to takto skončilo. Ja nechcem vzťah kde sa musím na niečo hrať alebo zakrývať svoje city aby som sa môjmu partnerovi "nezunovala" :) Podla mňa to robia najmä nevyzretí chlapi čo nemajú dostatok iných starostí než sa za niekým naháňať ale to je asi vec názoru... No podstatné je že on taký práveže nie je. On práve naopak je typ chlapa ktorý chce VÁŽNY vzťah, akože doslova. Preto nechápem prečo od toho utiekol.

Abbey, ako tak čítam tvoje riadky, nechápem z toho... Príde mi to totálne rovnaké ako môj prípad. Nejde o toho istého chlapa? :)) Ale nie, je to smutné, že si toto musia zažívať viaceré ženy. Myslím že v tomto prípade sa nič iné múdrejšie robiť nedá ako ísť ďalej, ja taktiež nedokážem byť "len kamarátka" aj keď to odomňa tiež chcel. No je ťažké ísť ďalej, keď viem, že síce asi stretnem niekoho kto ma bude ľúbiť a bude fajn, ale nebude to už on, nebude taký aký on, nebude môj "vysnívaný" ...

A tvoje posledné riadky mi píšeš z duše. Je to hrozný pocit, že boli s niekym, kto si ich nevážil, však? Že s tou ženou boli a nám šancu nedajú, aj keď by sme im vedeli dokázať čo je to pravá láska bez nevery... Ja som pre každý môj vzťah vždy žila, vždy bol pre mňa na prvom mieste no nijaký muž to nevedel oceniť. A keď sa objavil muž, ktorý presne to hľadá, nedá mi šancu...

Agnes999

Zrejme az tak idealny nebol ked to s tebou ukoncil, hoci ste mali idealny vztah. Mozno si mu davala az prilis, mozno si nanho bola az moc dobra. Chlapi su lovci. Potrebuju svoju korist, za ktorou mozu utekat a chytat ju. Ked sa im korist hodi sama pod nohy so slovami "zozer si ma", nebavi ich to. V dialke zbadaju bezat dalsiu srnku a sumajde za nou. Samozrejme nie vsetci muzi su taki, existuje aj kopa muzov, co si vazia vztah a zenu a navzajom si prejavuju lasku desatrocia, niektori az do smrti. Mozno toho tvojho byvaleho rajcuje zena, ktora mu stale uteka, za ktorou sa musi stale nahanat a odhanat od nej mraky obdivovatelov s ktorymi si ona rada flirtuje. S tebou mal kopu lasky, pohodu a... nudu.

Abbey78

Erika - Mne povedal , že možeme zostať kamaráti , že sme si to vysvetlili a podobne . Lenže som povedala ,že chcem jednoducho viac an budem teraz hrať ,že je všetko v poriadku . Teraz sa nestretávame , ale občas si napíšeme cez internet , mám pocit ,že mu chýbam ,ale radšej to blokujem ,pretože on sa tak rozhodol ... Áno , akoby sa zľakol , jeden aj druhý . Daj mu čas , možno zmení svoj postoj , v mojom prípade tomu prestávam veriť a radšej idem ďalej s tým ,že mi prestane časom chýbať.
Len nepochopím , že naozaj mohol mať niekoho ,kto by ho miloval , dal mu všetko čo by mohol atď .. a on sa rozhodne ,že nechce jednoducho riskovať ...

james bond

nie je to taky velky problem, len je vo vela pripadoch to co pise nirv, ludia sa nabazia niecoho a chcu vyskusat ine, nerozmyslaju moc nad tym ci to ine im poskytne viacej aj po dlhsom case

klasik12321

"Vztahy sú celkovo nanič" skuste sa zamysliet nad tym, preco je to tak a napiste to tu. Chlapi nadavaju na zeny, zeny na chlapov - pride mi to cele ako sebecke, ze jeden druhemu nevie ustupit, prisposobit sa, byt tolerantny, dopriat tomu druhemu, vazit si ho. Kde a kedy sa to cele pokazilo? Preco sa to po prvotnej zamilovanosti zacne cele rucat? Ide to dobou alebo spolocenskymi zmenami? Ja to nechapem, som vyse 20 rokov zenaty, manzelku strasne milujem a zniesol by som jej modre z neba, preto nechapem, preco je az taky velky problem mat idealny vztah?

Erika N.

Abbey78 - Presne tak to bolo aj u nás. Tiež mám pocit, že sa toho zľakol. Len tomu nerozumiem... Mohol mať ženu, s ktorou by bol šťastný no odmietol ju, lebo sa bojí vzťahu. Skôr či neskôr si však nejaký nájde a v tejto dobe je dosť možné že zasa len s nejakou takou, čo ho sklame... Chcela som ho od toho ušetriť. Stále chcem. No nikoho sa nedá do ničoho nútiť...