Ako ďalej?

Príspevok v téme: Ako ďalej?
Naana

Ak by ste mi niekto vedeli dať radu,veľmi pekne ďakujem. Mám problém a vlečie sa so mnou celý život. Neviem ako to povedať, ale neviem veriť ľuďom, alebo si skôr k nim neviem nájsť cestu. Zatiaľ som sa tým netrápila, ale čím som staršia tým mi to robí väčšie problémy. Myslím si že za toto všetko môže moje detstvo, doma sme mali veľké rodinné problémy ktoré nemali najšťastnejší koniec...odvtedy som uzavretá do seba- ťažko si hľadám kamarátov, nikdy nikomu nehovorím nič o sebe...popritom nemám problém byť s ľuďmi, ale hneď ako sa niekto snaží nadviazať akýkoľvek vzťah tak koniec...často s toho dostávam aj bezdôvodný strach...nebola som u psychológa, pretože ten by mi dal len lieky a viem že veľký podiel má na tom skrátka moja povaha. Problém riešim pretože strácam môjho najlepšieho priateľa, ktorý sa mi snaží už dlhú dobu naznačiť že mu nestačí len priateľstvo.Poznáme sa vlastne od narodenia, nikdy som nemala lepšieho priateľa ako je on, je pre mňa veľmi dôležitý ale beriem ho len niečo ako svojho brata a vôbec sa necítim na žiadny vzťah vôbec s nikým ale zas na druhej strane viem že len ťažko si nájdem osobu ktorá mi je bližšia. Neviem si predstaviť že ho stratím a ak aj poviem nie tak predsa len už to nebude tak ako predtým...a práve preto si všímam môj problém v poslednom čase viac a viac a neviem ako ďalej.

unknown89

ak mu povies ano ... tak to nebude nikdy ako predtym ... vsetko tym pokazis ... urcite v zivote najdes niekoho s kym si budes rozumiet este lepsie ...