Parkinson - Vaše rady a skúsenosti s touto chorobou

Príspevok v téme: Parkinson - Vaše rady a skúsenosti s touto chorobou
momika

Dobrý deň, chcela by som Vás poprosiť, aby ste sa so mnou podelili o vaše rady a skúsenosti v boji s touto chorobou. Len prednedávnom som zistila, že touto chorobou trpí aj moja mamina, ktorá je ešte veľmi mladá, má len 40 rokov. Už dlho sa jej triasla ruka, ale ona mi tvrdila, že to nič nie je vraj s tým bola u lekára. No minulý týždeň som jej našla asi troje lieky na Parkinsona. Veľmi sa o ňu bojím a ona o tom nechce vôbec hovoriť. Je to teraz zložité lebo ja chodím na VŠ do BA a doma som len občas. Neviem, čo mám robiť, či mám prerušiť štúdium a radšej jej doma pomáhať a starať sa o ňu, pretože sa zdá, že sa jej to zhoršuje. Nikdy som neverila, že táto choroba postihuje aj ľudí v takom relatívne mladom veku. Neviem, čo mám do budúcna čakať... Ak máte nejaké tipy, čo môže pomôcť, sem s nimi. Nech je to čokolvek, privítam všetky vaše rady..

RNG

B-12 2000 mikrogramov az 5000 mikrogramov aspon 2 tyzdne, nech sa vybuduje v tele hl;adina. Potom podla potreby.
D-3 5000 IU denne
Ubiquinol 200 mg denne(to je najucinnejsia forma CO-Q 10)
L-dopy 250 az 500 mg denne.
Kolko to je mg v mucune a jej vytazkoch je podla ich obsahu L-DOPY, a to je v kazdom vyrobku ine.
Now Foods napr v svojej 800 mg kapsuli pod nazvom Mucuna Dopa ma 120 mg L-dopy, teda treba z toho brat 2 x 2 kapsule na davku zhruba 500 mg L-dopy.
Oreganovy olej nevplyva na parkinsoma, ale lecitin moze, tiez zdroje DHA a EPA, tj odoporucam najma Krill olej, 2 gramy, s plnou davkou astaxanthinu aspon 1.5 mg, pripadne aj ine antioxidanty, vcitane roznych karotenoidov, anto a proantokyanidov(grape seed extract, billberry extract) a ine ako vinpocetine, huperzine A, gingkolidy atd.

knedlicek

RNG - Ja by som sa chcela opýtať, aké odporúčate dávkovanie pri vit.B12 (podjazykovom), takisto aj pri Koenzýme Q10 a Mucune (L-dopa) ? Je žiaduce popri tom brať aj oreganový olej? Dakujem vopred veľmi pekne za odpoved
:-)

RNG

Samozrejme sa da zo Swansonvitamins objednavat aj s dorucenim na Slovensko,. ale ich postovne je pomerne vysoke, lebo pouzivaju nie prave najlacnesi ale poisteny sposob zasielok. Takze sa od nich oplati objednavat len vacsie zasielky kde sa to vyplati, lebo sa potom postovne rozdeli na viac predmetov.

momika

Da sa z tej stranky objednat tovar normalne aj na Slovensko? Vitamin B12 pod jazyk znacky Swanson som nasla aj na slovenskej stránke, tak jej ho idem hned objednat, bohuzial tu protiparazitovu kuru som tam zatial nenasla. Aha, takze aj napriek tomu, že mala testy negativne može to byt tá pricina? Co by ste odporucili proti tej borelioze a chlamydiam?

RNG

Inac bezne testy na boreliozu a chlamidie su velmi nepresne, nezachytia ani polovicu ludi nakazenych. Takze ked je niekto negativny, to este neznamena, ze ich nema.

RNG

Pozri na Swansonvitamins.com pod menom 20 day parasite kit, tam ho mas presne [popisany, s rozvrhom davkovania na kazdy den(meni sa zo dna na den)

momika

Dakujem za odpoved...b12 jej predpisala aj doktorka,ale vo forme injekcii,no co si ich aj dala vypichat to netusim..a mozem sa opytat co vsetko obsahuje ta paraziticka kura? Na boreliozu uz bola testovana ale negativne. Este raz vdaka,skusim co sa bude dat :)

RNG

Mnophokrat je trasenie ruk a ine priznaky Parkinsona sposobene len nedostatkom vitaminu B-12. Takze v prvom rade by som bral B-12 co forme sublingualnej , tj tabletky pod jazyk. Keby to nepomohlo, tak prejdem cez paraziticku kuru, lebo pri Parkinsone nasli podozrivo vela roznych parazitov. A samozrejme si zvysim viralnu imunity a dam sa testovat na Boreliozu a chlamidie, lebo aj tieto su pricasto spojene n s Parkinsonom a Alzheimerom, SM a inymi tzv."autoimunnymi" chorobami.