Pracovna neschopnost

ni-ka

v PSA nemaju zeny tazku pracu, francuzi dodrzuju bezpecnostne normy a smernice...aj manzel v tej belgickej firme ma stale skolenia BOZP:))
a ubytko poskytuju bud na ubytovni pre jednotlivcov alebo normalne byty...dokonca novostavby...
ale vela ludi sa sem normalne prestahovalo za pracou,byvaju bud priamo v meste alebo v okolitych dedinach,poprerabali si domy a ostali tu zit

Lulu2011

nika - Peugeot a Citoren? klikla som si ich, pozeram, ze tam aj zeny makaju, neviem, co by som tak robila v zavode, ja fyzicky absolutne neviem robit, ja len niekde do kancla, ale netusim kolko maju plat, dalej citam, ze maju dostojne pracovne podmienky, to je hlavne, aj to ubytovanie znie fajn, ak je za nejaku symbolicku cenu, aj ked asi rodinne to velmi nebude, ked sa rozhodne cela rodina odist

som pocula aj o Kii, ze za 200-300 eur dobra otrokarcina a to sa isli posrat, ze aky investor sem ide a kolko miest volnych bude, ludia ani najom z toho nezaplatia

ni-ka

mimulus-tak je to pravda...aj ja uz lutujem ze som sa radsej nevyucila napr. za kadernicku:) naco mi je maturita s vyznamenanim?:) mohla som pekne v teplucku strihat hlavy a zarabat na tringeltoch:))

ni-ka

nepodnika,je normalny zamestnanec v jednej belgickej firme,robi procesneho inziniera...
tt je trnava,presne tak:)
posledne roky sem prislo vela ludi z vychodu,robia v PSA a samsungu,maju tu aj ubytko...v PSA zarobia dobre a maju aj super benefity ale v samsungu je to o nicom...sikmooki zdieraci:))

Lulu2011

nika - tak to je pekne, na tisicku sa dostat to uz je nieco a manzel podnika? ci pr eniekoho robi a tolko mu dava? tt je trnavsky kraj ak dobre chapem? :)

ni-ka

tak manzel robil aj vo "véčku" (VW) a tam tiez dobre zarabal...a v tt su celkom slusne platy ale zalezi ako kde,najviac zarabaju obycajni manualni robotnici vo velkych zahranicnych firmach...manzel je automechanik,ma len ucnovku a zaraba cez 1000 ecok...a pracovnu dobu ma normalnu od 6ej do 14ej...
najviac nezamestnanych je tu vysokoskolakov s humanitnymi smermi a ucitelov...