Keď už nevládzem ďalej

Príspevok v téme: Keď už nevládzem ďalej
eliza7

Ocitla som sa v situácii, keď už nevládzem ďalej. Je za tým množstvo problémov, ktoré nejdú vyriešiť stále sa komplikujú a nikto mi ani v tom nevie pomôcť. Stratila som už všetku energiu, radosť zo života a neviem sa z toho dostať. Znova sa naštartovať a posunúť sa ďalej. Cítim sa už ako človek čo nemá nárok na pokojný život. Naozaj nevládzem a neviem kde hľadať pomoc.

Neo Ned

tom2232: Nehnevaj sa na mňa, ale TY máš ešte život pred sebou, s kopcom možností, radostí, naberania skúseností...
NEHÁDZAŤ FLINTU DO ŽITA!, pre tých, čo chodia na strednú ešte slovo NIKDY! Sám neskôr pochopíš, že prečo, ak dáš sám sebe šancu a nebudeš sa podceňovať...

Neodvážim sa hovoriť, či to je pravda, ale na podobnú onú, že nič nemá zmysel, raz niekto povedal, že chýba serotonín a ten zadržiavajú, ľudovo povedané AD od psychiatra.

Hospitalizácie, to je na posúdenia lekára dotyčného. Neviem, či sa to dá aj vybaviť, aj akože oddýchnuť si, taký reset a následný reštart...

annemary

vie mi niekto poradit? Uz dlhsiu dobu mam depresie a vedu az k samovražedným myšlienkam, bol aj pokus ale neuspešný a tak nastalo sebapoškodzovanie.
Momentálne mám teraz strašne silné myšlienky a neviem ako ich ovladať.
v takomto pripade ze byvaju aj hospitalizacie-prosim poradte niekto niečo

tom2232

U mna sa prejavuju suicidne sklony som mlady no na smrt myslim uz niekolko rokov. Zo zaciatku som plakal ked som sa trapil nad svojim nevyriesitelnym problemom no teraz uz nie. Ako by som to zacal brat ako sucast mojho zivota, ze kazde rano ked vstavam myslim na to ze dnes sa mozno stane, ze umriem. Myslim aj na blizkych preto som sa este nedokazal zabit chcel by som odist z tohto sveta no nie mojim pricinenim, aby nemali vycitky ci mi nejak mohli pomoct (nemozu).
Po materialnej stranke mi nechyba nic mam vsetko co som vzdy chcel ked sa obzriem do zadu veci na ktore som myslel ako maly chlapec su tu. Az na lasku, ktora je ta najdolezitejsia vec v zivote. Nemam lasku v akej kolvek podobe ani zo strany rodiny ani zo strany zeny. Nedokazem ju najst nie preto ze by som to nevedel, bol babrak, alebo nieco ine. Nedokazem ju mat kvoli fyzickym problemom.
Vzdy som hladel do buducnosti, ze to bude lepsie a chcel by som tak hladiet aj teraz, ale uz mam dost rozumu na to aby som objektivne mohol povedat ze to tak bohuzial nebude. Pritom som dobry aj v skole, len teraz som maturoval a ucil som sa na jednotky, dvojky. No moja dalsia snaha je nedolezita, nema vyznam sa v zivote dalej snazit viem to a citim to.

Lulu2011

nezmeni a ani to rozhadzovanie penazi danovnikov, co prevadzkuju nasi "politici" darmo moze clovek makat, potom sa to len rozkradne, ako firmy atd. hlavna vec, ze oni maju vystarano a po tomto prvoplanovom zmyslani tu nastahuju firmy, ktorým daju danove ulavy, oni im nieco do vrecka a ludom na zamestnanie ostanu len otrokarske spolocnosti Kia, Tesco, Lidl atd. cista Cina tu o chvilu bude, sami nic nemame, nevyrabame, ako dlho to vydrzi, neviem

Lulu2011

Maom - hej rodinkarstvo fici, gro ponuk na profesii, je, lebo zo zakona musia firmy robit konkurz, ale vybrati uchadzaci su uz davno a nielen to, na dobru poziciu vezmu flakaca, len preto, ze je v rodine, a niekto kto pracu surne potrebuje, ma na to aj vedomosti a talent musi upratovat zachody

Maoam

Lulu, tak SVK je specifikum samo o sebe, ja by som tam nevedela zit. Odisla som najmä kvoli mentalite a pomerom (rodinkarstvo atd) a osobnym zalezitostiam.

Ale ver tomu, ze idealne to nie je nikde. A tie obete 'inde' su pre domacich, ktori krajinu nidky neopustili casto nepredstavitelne.

Ddana

Eliza a ako dlho to trvá? Ak viac ako dva týždne, je potrebné navštíviť psychiatra. Kde hľadať pomoc? Je veľmi jednoduché vygoogliť si psychológa, alebo psychiatra v najbližšom okolí, skontaktovať sa - a teda objednať sa.