Ako ďalej po Bc. Možnosti zamestnať sa

Príspevok v téme: Ako ďalej po Bc. Možnosti zamestnať sa
cica987

Zdravím.

Mám 22 rokov, akurát končím Bc. Študujem "úžasný" predmet: Históriu, s ktorým sa "určite" uplatním všade. A tak sa pýtam, čo teraz? Samozrejme chcem študovať aj ďalej = Mgr., ak by vyšlo chcela by som ísť aj na docenta. Za posledné 3 roky som pracovala ako čašníčka, + 1,5 roka v McDonalde = žiadne skúsenosti v mojom odbore. Cez toto leto by som si chcela nájsť nejakú prácu - resp. brigádu, ktorá bude mimo gastronómie. Avšak nemám predstavu, kde by som sa mohla s mojím zameraním uplatniť. Chcela by som niečo, kde by som nebola vkuse na nohách, pretože aj keď sa hovorí, že krčové žily sú zo sedenia, tak výnimka potvrdzuje pravidlo, pretože ak by ste videli moje nohy... ach :-( Rozmýšľala som nad nejakou prácou v kancelárii, napr. na Ministerstve kultúry, alebo také niečo. Predsa len.. kultúria.. história.. ale neviem si predstaviť čo by som tam robila.. ako to je? ak si hľadáte nejakú prácu v kancelárii alebo v nejakej firme, máte predstavu čo tam budete robiť? alebo je to normálne, že Vám oni všetko vysvetlia a zaučia Vás? Ak pôjdem náhodou na pohovor, a opýtaju sa ma, ako si predstavujem svoju prácu.. čo im mám odpovedať? Mám z toho depky.. prosím Vás o rady.. ako to napr. prebieha pri takých pohovoroch? Keď sa chcete dostať na nejaké miesto v oblasti, v ktorej ste nikdy neprecovali? Za každú odpoveď ďakujem.

dazdovka666

Moja, nemaj depky, co povedat na pohovore... Ak sa budes zaujimat o pracu v kancelarii a v zivotopise priznas, co si studovala, nikam ta nezavolaju! :)

lilyianka

ak chceš ísť pracovať do kancelárie, málokedy by sa stalo, aby zobrali človeka bez praxe ..pretože už by si čo to vedieť mala ... ja som napr. robila adm. prácu, avšak musela som vypomáhať aj účtovníčke a tým pádom ma to museli naučiť ..nebolo to nič ťažké, potom som tam plánovala aj výlety a nakoniec robila aj sklad .. čiže ma naučili úplne všetko .. inak sitácia je teraz taká, že firmy si radšej vyberú človeka s praxou, keďže vieme a vidíme aká je situácia s prácou na SVK a že si môžu vyberať ....
inak moja kamoška má vyštudovaný tiež "skvely" odbor - archeologiu, čo sa jej na slovensku totalne zišlo ..teraz robí v kancli, samozrejme ze to nemá nic spolocne s jej skolou ... jedine sa jej podarilo kopat cez prázdniny nejaké vyskumy ..tot vse

Mimulus

Môžem ti poradiť len jediné - prirodzenosť. Povedz im úprimne presne to čo si napísala sem alebo podobné...
Ale všetko s úsmevom...úprimnosť sa cení a ver alebo nie skôr ťa vezme zamestnávateľ ak nebudeš klamať ako keď im povieš, že vieš všetko a potom...