Unavenost a trasenie svalov

Príspevok v téme: Unavenost a trasenie svalov
bambucaatko

Uz 6 rokov športujem .. Zacali mi treningy kazdy den /hram hadzanu/ .. V skole budem som v predposlednom rocniku tak sa mi ucivo kopi a ucim a dlho do noci.Poslednom case rano nemozem vstat z postele lebo sa uplne cela klepem som unavena nemam energiu .. malo pijem a ked nieco zjem je mi na vracanie .. Poradte jak si dat do kopy zdravie

RNG

Nedostatok energie ma casto za sebou zle travenie. Travenie je vec kyselin enzymov, mikrovlaknin a probiotickej flory v crevach
Potvrdzuje to aj tvoj problem s jedlom a vracanim. Obvykle , ked je nedostatok kyselin v zaludku jedlo sa tam len kvasi a hnije, lebo niet kyselin na znicenie mikrobov, co to sposobuju.
Spanok msa neda nicim nahradit a nedostatko hlbokej spankovej formy vedie k nervovemu zruteniu, k comu mas zrejme dost blizko. Viac na temu spanok a stres, pozri cez google.sk pod rng, stres a spanok.

michael

jenoducho is vyčerpaná,- alebo prestaneš hrať hadzanú každý den alebo prestaneš sa učiť. Riskuješ že i poškodíš zdravie ktoré nevyliečíš za zvyšok svojho života. odporučam hadzanu obmedziť, viadej spať, akvalitnejšiu stravu v pravidelnom čase to je veľmi dôležité