Bipolárma porucha

Príspevok v téme: Bipolárma porucha
lily7272

Prosím Vás ak máte niekto s touto chorobou skúsenosť napíšte mi či som dobre pochopila čo to vlastne je. Všade sa uvádza že je to striedanie nálad, kde obdobie mánie musí trvat aspon 2 -3 týzdne aby sa mohlo hovorit o mánii. Mne sa to vsak strieda tak, že ráno depresia prípadne premýšlanie nad zlými vecami a od neskorého poobedia povznesená nálada. Nerozumiem ako je to striedanie nálad myslené. Dá sa to liečiť bez psychiatra? iba psychologom alebo to moze prejst aj bez liečby? Dakujem za cenné rady

RNG

Pri maniakatnej faze mas vysoku privysoku spotrebu roznych neurotransmiterov, za tym nasleduje samozrejme nedostatok a teda utlm, depresia.
Preto je dolezite kontrolovast prilisne aktivity mozgu tlmenim, co mozno dosiahnut napr pohodlne doplnkom L-theaninu, aminokyseliny zo zeleneho caju v davkach 2 x 400 mg. Tej bez chemickych skodlivych liekov a zasahov lekarov.
Odporucam sa aj destresovat co najviac, lebo stres je casto "spustac" tych zachvatov manie, ako by sa vyjadrili lekari. Pozri cez Google.sk pod rng stres ako na to, doplnkami ci mechanicky/cvicenim s kontorlovanym hlbokym branicnym dychanim alebo hoci aj meditacne.

lily7272

Dakujem za príspevky, je to fajn prečítať si niečo od ľudí, ktorí to aspoň trošku poznajú. Cry, poruchu príjmu potravy v akom zmysle? a prosím Ta možes mi trosku viac napísat o tom ako sa lieči Bordeline porucha? Z čoho to vzniká? ja som to nemala prislo to z užívaním liekov na depresiu? ako mám teraz veriť psychiatrovi, ked mi jeho liečby priniesla dalsiu chorobu?

[zruseny22]

LILY, ja mam rovnaky problem. Behom dna sa mi striedaju nalady. Diagnostikovanu mam ale Bordeline poruchu, obcas mi lekari napisu Emocne nestabilna osobnost+ "liecim sa" aj na poruchy prijmu potravy.

Dede2222

Drôt ja mám BAP rýchly cykler. Ide o to, že to nemá nič spoločné s tým, že ráno má inú náladu ako poobede. Pri takom cyklovaní ide zväčša o menej ako uvedené 2-3 týždne depresie alebo hypo/mánie. Je to bap, len to nie je to časové rozpätie. Ale v priebehu dňa to isto nie. Treba skúsiť psychiatra, ak Ti nevyhovuje ten, ktorého máš, skús iného. Ale tá premenlivosť v priebehu dňa, neviem, to mi nesedí. Ja ale nie som lekár..:) A Lily nedá sa to bez psychiatra, žiaľ..:(

drôt

existuje aj forma BAP s rychlym striedanim faz-su to tzv. rychli cykleri. Nemusi vsak vobec ist o BAP, ale aj o emocne nestabilnu poruchu osobnosti ci ine poruchy. Toto moze urcit len odbornik.

nirv

Pri maniodepresii potrebujes lieky od psychiatra. Už tu boli založené nejaké témy ohladne bipolarnej poruchy. Pohľadaj.