Prejavovanie citov u mužov

Príspevok v téme: Prejavovanie citov u mužov
5Peta5

Ahojte všetci.

Mala som 2 roky vzťah ktorý však nešťastne skončil, tak ako končí vačšina prvých lások. Po čase však prišiel môj súčastný priateľ. Bol zlatý, javil záujem snažil sa. Bol síce hanblivý ale keď si trošku vypil (brigádujem v krčme) tak mi vyznával city jedna radosť. aj cez internet mi posielal samé lichotky dokonca mi zrýmoval básničku. Začali sme spolu chodiť a zo začiatku bolo všetko krásne. Dokonc som mala vyýčitky, že ja nemilujem jeho tak veľmi ako on mňa. Lenže zrazu sa o niakko obrátilo, lichotiek je čoraz menej aj pekných slov či vyznaní. Vraví mi, že on na takéto veci nie je, že či mi nestačí vedomie, že ma miluje, môžem sa naňho spoľahnúť a 100% mu veriť.(čo je samozrejme pravda). nemá moc dobrý vzťah s mamou a tým si vysvetľujem jeho problém s vyjadrovaním citov normálne. Keď si však vypije tak by mi zniesol modré z neba aj povedal. Nepije veľa, aby to nevyzeralo, že je alkoholik. :-)
Niekde som čítala, že ak muž nevie urobiť niakuk situáciu, alebo sa nám niečo nepáči treba sa s ním o tom porozprávať. Povedala som mu to, ež sa mi zdá, že sa už tak nesnaží a tak...povedal mi, že nad nami moc rozmýšľam. Že ma miluje, miloval a bude milovať, že keby ma nemiluje tak za mnou nechodí a už dávno by to ukončil. Lenže áno, on mi to takto povie, viem, že to je pravda ale aj tak mi city neprejavuje viac, nei tak ako ked sme zacali a ako sa vraví takéto veci sa nabalujú a casom je to len horšie. Dá sa takýto partner naučiť na vyznávanie citov alebo na ich vačšie prejavovanie? Máte skúsenosti s takýmito partnermi? Som žena čo sa rada tuli a tak. Nepotrebujem aby mi každý den posielal básničky a rozprával celý den o tom aká som krásna. Len nech je trošku citlivejší.

Ďakujem za všetky odpovede

5peta5

dafaq:
NO na mamu má veľmi ťažké srdce.A nemám pocit, keď mi rozpráva, že by si to ona uvedomovala. ešte nás nepredstavil tak neviem. Jeho sestra povedala, že mi to potom keď bude viac času viac osvetlí...Len kedy :-(

5peta5

dafaq:
a ešte či on v niakej sfére prejavuje svoje city?

On je strašný realista. Skôr rozmýšľa ako koná citovo. A tak samozrejme, že nie je z kamaňa. Keď išla sestra do nemocnice požičal jej hardisk, keď sa vrátila obímol ju, kvoli mne sa jej ospravedlnil ked mali konflikt a to často nerobí...dokáže prejavovať city len s tým má asi trošku problém. Inak si to vysvetliť neviem. A neviem ako mu mám pomôcť aby sa mi otvoril aj normálne viac...

A čo sa týka toho emocionálneho ťahania, je to veľmi vyčerpávajúce, som z toho smutná a nesvoja. Neviem ako dlho to vydržím...bojím sa však, že z toho začnem vyniť seba, či náhodou nechcem od neho veľa. Skúsim sa teda neozývať.

dafaq

5peta5
hmm, to je dost problem teda, ked ma taky nanic vztah s mamou :/
a neni tam moznost, ze sa jeho mama uvedomi a napravi to nejak?
len tak nahlas rozmyslam, ci by mu to nepomohlo potom, v tejto stranke..
a ak je nulova sanca, otazne je, ci mu moze niekto "nahradit" mamu :) i ked, ktovie, ak je tak zamknuty.. tym myslim, svokra a tak :P :))

dafaq

sunnynka

take knihy by mal citat skor on, ako ona :D z toho co citam, ale hej, obcas take motivacne knihy pomozu.. minimalne aspon inspiruju..

ale vobec nechapem o co mu ide, lebo ako keby jednu hodinu bol nadpriemerne inteligentny jedinec na jeho nizky vek, a v druhu hodinu, ako keby stratil dekadu z IQ a zaroven EQ ci cokolvek...

skor ma zaujima otazka, ako moze ona (tj jeden z dvoch) tahat emocialnu stranku vztahu (alebo cely vztah) aj za neho (resp jeden z dvoch taja za dvoch), a ci je to vobec mozne.. alebo ako mu podprahovo posielat myslienky, ked uz na priame ziadosti nereaguje.. to je uz nad moje moznosti / uvahy, to by bolo inak nadlho :D ale kazodpadne drzim palce..

5peta5

dafaq:
Áno, keď ma vypité je komunikatívnejší, otvorenejší a dokáže o sebe a svojich pocitoch viac rozprávať. Viac sa mi otvorí a povie mi veci, ktoré ho trápia aj doma. Mama a tak. Mám z neho pocit, že mu mama neprejavovala dosť lásky, lebo má pocit, že ho nemá rada a aj keď si to nechce priznať vidím na ňom, že ho to trápi. Lebo to vždy spomenie.

dafaq

"Získal si ma svojím záujmom a pozornosťou."

1. prispevok, uzivatel "odpovedam", vsimni si tuto vetu od zakladatelky :P
citujem, "Získal si ma svojím záujmom a pozornosťou.".

PRESNE o tomto som hovoril, na nu evidente plati ta pozornost ci zaujem, ci ako to definovat.. a nie reci typu "daj pokoj, mam ta v hrsti a mozem mat sex kedykolvek, tak jasne ze ta mam rad a milujem ta a cokolvek si dopl sem ____________________."

~~~~~~~~~~~~~~~
~~~~~~~~~~~~~~~

5peta5
hmm, a v inej sfere zivota prejavuje svoje city?
lebo mam taky pocit, ako keby mu alkohol doda odvahu, atd..
ale ak nie je hanblivy, tak tento moj pocit by padol a vybil si zuby,
lebo potom nechapem kde moze byt problem...

alebo nemoze to byt tym ze mal inu zmenu v zivote?
nejaka zmena nalady, resp. raz je hore raz dole, tj lahko sa necha ovladnut naladou aktualnou?
napr nedari sa v profesionalnom zivote a podobne..

"Možno nám odlúčenie naozaj pomôže"

mozno... ale to by si sa musela aj ty prestat ozyvat, nech citi ake to je, ked sa jeden neozyva :)

sunnynka

odporucam precitat knizku 5 jazykov lasky... je tam perfektne popisane vsetko o tom, ako kazdy jedinec hovori tym svojim jazykom lasky a je potrebne sa ho naucit rozoznavat a predchadzat tak nedorozumeniam :)

5peta5

Ahojte všetci.
Takže je tu toho veľa popísaného tak sa budem snažiť poodpisovať na všetko čo som postrehla.

Nemôžem ho poslať k odborníkovi. Sme spolu len 5 mesiacov a obidvaja máme 20 rokov, to by ma hneď poslal do riti lebo on si neprizná chybu. Popíšem vám celý náš vzťah a tento problém bližšie kde vznikol aký môže byť problém a tak.

Keď sme spolu začali chodiť bol úžastný, ja som ho zo začiatku nechcela. Možno som sa bála nového vzťahu, neviem. Získal si ma svojím záujmom a pozornosťou. Keďže chodil na intrák písal mi sms ako sa mám čo robím, stále sme si písali. Aj na fb, ked prišiel na slovensko vravel mi stále aká som krásna, aký bude šťastný muž čo ma získa a tak...jasné, že keď bol triezvy nebolo to také intenzívne ako ked mal trošku vypité ale stále tam bol ten záujem z jeho strany. Keď sme spolu začali chodiť bola som najšťastnejšia žena na svete...úplne som lietala, písal mi, že ma ľúbi, že mu chýba nech už sme spolu, ako čas so mnou letí a tak. Po cca troch mesiacoh ma pozval na ples ako oslavu nás. Celkovo ma veľmi podporoval vo- vodičáku vo všetkom. POčúval a zaujmal sa o moj bývalý vzťah ktorý nedopadol dobre dokonca keď ma kontaktoval bývalý a chcel ma spať neurobil žiadnu žiarlilvostnú scénu iba ma chytil za ruku a povedal mi: ,,Láska spolu to zvládneme všetko!" Podporoval ma ako nikto predtým, veril mi vo všetkých mojich aktivitách a ja som mala silu ako nikdy pred tým. Naozaj som mala pocit, že mám pri sebe konečne silnú osobnosť ktorá ma skutočne miluje ako tvrdí. NO ale s5 k tomu plesu. Tam bol taký prvý menší konflikt medzi nami. V dedine v ktorej bol ples a z ktorej je sú veľká partia, radi si vypijú zabavia sa no ako mladý ludia chalani. na plese sa mi však moc nevenoval, síce som vždy s niekym bola a na to sa aj vyhovoril, že ples je SPOLOČENSKÁ AKCIA a nikdy som nebola sama a on sa chcel baviť aj s chalanmi, pribehol len raz za čas a venoval sa mi málo oproti iným párom. Vyčitla som mu to. No niako to zahladil a keď sme sa k tomu opatovne vrátili povedal, že sa chcel zabaviť aj s chalanmi a tak. Dobre uznala som, že som možno od nehoc chcela veľa ved v podstate som sa mala s kým baviť a nabudúce ked pôjdeme na ples budem sa snažiť aj do zábavy s jeho kamarátmi, nech sa teda bavíme aj spolu.

POtom však skončil školu lebo mu to nevyhovovalo ostal doma a akosi sme začali ísť dolu vodou aj my...Na internete ledva odpisoval, cez týžden sa neozval poriadne, alebo až v tedy keď videl, že ja naozaj nepíšem. Boli sme spolu len cez víkendy a sami len raz za týždeň. BOla som z toho smutná.

stretli sme sa a povedala som mu na rovinu:

Pozri sa mne sa zdá, že v poslednej dobe spolu trávime veľmi málo času. Nezaujímaš sa o to čo robím cez týžden, pritom by sme spolu mohli byť častejšie lebo teraz v škole nemám až tak veľa vecí...bolo tam toho viac ale pekne na rovinu som mu to povedala. Nekričala som neplakala, nerobila scény normálne ako dospelá žena som mu povedala a snažila sa vysvetliť čo potrebujem, čo mi chýba a, že sa mi zdá a mám pocit, že sa menej snaží.

Povedal mi, že on nemá pocit, že by sa menej snažil. že sme boli spolu celý víkend a že cez týžden ma nechcel otravovať lebo vedel ze mam školu a nechce ma v tomto smere obmedzovať.

Vravím dobre, však to beriem ale spýtať si sa mohol. Už neviem čo odpovedal. POvedal mi, že nad nami moc rozmýšlam a že teraz ked nie je na intráku nesedí doma za počítačom ale chodí viac vonku a tak, neodhlasuje sa a preto je stale prihlaseny a ja si myslím, že mi umyslene nepíše. Ze sa mi vždy ozve ked ma vidí a ja nad nami moc rozmýšlam a analyzujem nás. Potom som sa dozvedela, že odchádza do toho zahraničia lebo mu vyšla pracovná ponuka.

Pekne sme sa rozlúčili, a na druhý den mi vravel, že mu bolo so mnou neskutočne dobre lebo som mu konečne nič nevyčítala(pritom toho vôbec nebolo veľa, iba som mu povedala ako sa cítim), ale samozrejme bola som rada, že sa so mnou dobre cíti. Na den zien pred odchodom som dostala ružu a pri odchode mi povedal: nezabúdaj, vždy som ta miloval, milujem ta a budem ťa milovať. Nerozmýšlaj nad nami moc, lebo potom rozmýšlas nad hlupostami a to nam nerobí dobre. Nie som na niake velké prejavovanie citov ani na romantiku ale milujem ťa a chcem aby si to vedela. Ver, že ak prekonáme toto odlúzenie bude to skvelý základ pre náš vzťah. A bude to dobré!

Ako ano je to super, krásne všetko...len teraz je preč a zase s tými emociami sme na bode mrazu. Sám od seba mi ani nenapísal, že mu chýbam aj ked viem, že je to pravda. Ale daloby mi omnoho viac sily keby mi to napíše. Nie, on mi napíše, že mu nechýba absolutne nič. A ja že nič? za ničím a nikým ti nie je smutno? a on iba za tebou(ale to je zase iba také vynútené).

Ja sa snažím. Povedala som si okej...nevie prejavovať city ja budem, možno ked to uvidí u mna zvykne si na ten pocit, aj ak je to unho nové lebo doma to nevidel. Napíšem mu peknú sms, vždy ho vybozkávam ked je tu snažím sa veľmi, na vianoce dostal vysnívaný darček a bol šťastný ako malý chlapec, ked sme spoolu zaspávali snažila som sa pritúliť starať sa onho a tak...nech si zvyká. To ale asi len pomalými kročikmi a asi na to treba ja viac času.

Viem, že je dobrý chlapec. Len neviem či robím dobre a čo by som mala zlepšiť a či sa to vôbec dá zlepšiť či to praveže nepôjde len dole vodou. Možno nám odlúčenie naozaj pomôže...som z toho taká nesvoja. On si všetko akosi vykladá sam podla seba, ked som mu napísala naozaj veľmi peknú sms povedal mi , že je to aktívne. No a ked si pozriem jeho účet tak špehujem. Ale to nevadí mi povedal. Ale už len to slovo špehujem je také...no však uznajte.

Možno tiež všetko veľmi riešim a nad všetkým moc rozmýšľam, ale naozaj mi na nom záleží.

innerworld

Zo skusenosti viem,ze to neprejavovanie citov bude coraz castejsie,i ked to tak teraz mozno nevyzera a neskonci to dobre. Bud si na to zvyknes (co mi pravdepodobne nepride,kedze pises,ze si zakladas na vyjadrovani citov) alebo sfrustrovana napokon odides. Neradim Ti to velmi natahovat.

dafaq

odpovedam

ano, je pravdepodobne, ze on jej "hovori" inak ze ju lubi, LENZE, ona mu JASNE dava najavo, ako si predstavuje, aby to vyajdroval a on serie na to :)
takze o com to je ?

to je ako keby, tvoj muz solil polievku a daval tam chilli ako blazon a psychopat a povedal ti "toto je moj sposob" ..

:)

lenivec je preto, ze sa nesnazi bojovat "naladit sa na rovnaku vlnovu dlzku", ked uz tam nie je hned zo zaciatku.

ci je to take tazke a nemozne?

co ak by mu partnerka povedala, ze "ok muz moj, milujem ta ale sexom ti to nebudem dokazovat, budem ti to dokazovat tak ze ...." (pozerat tv spolu? pit pivo spolu? vyprat tvoje ponozky?)

cize je hluchoslepy lenivec :D a mal by mu to niekto povedat do oci (ale asi nie ona, myslim zakladatelku)..

ci vztah je o tom, ze kaslem na to, urobit inkeomu radost (nepresolit polievku), ale tvrdohlavo stoj co stoj ju solit a solit a solit? nie je to o tom nahodou, aby robil radsot svojej zene? tak ako to jej chuti? preco ju chce menit? :D ale malo by to platit aj naopak, cize mozno aj sama zakladatelka robi chybu, ktovie.. to sa neda povedat z tak malo riadkov :)

5Peta5 a co robis ty pre neho? cim mu prejavujes svoju lasku k nemu ?