Problemy so stolicou

kikiki123987

Ak si zena skus analny sex s priatelom, potom sa mozno aj poseries a ak si chlap, no skus to iste uvidime :D lebo ak niekomu uz nepomaha ani ranna kava a cigareta ci ine veci tak aspon toto :)

philips

Jefitto, vyriešiť jeden problém tým, že sa prekryje väčším? :D

Namiesto pohybu môžeš skúšať brušnú masáž.

"Môže ju vykonávať iná osoba jemnými krúživými pohybmi a rytmickým stláčaním brušnej steny, alebo si ju môže človek vykonať sám gúľaním pritlačenej tenisovej loptičky po bruchu v ľahu. Iný druh automasáže: Zhlboka nadýchneme a úplne, úsilne vydýchneme, potom zadržíme dych a 10 až 15-krát rýchlym vťahovaním a vypučaním brucha masírujeme črevá. Cvik opakujeme 4-5 ráz pred stolicou."

Zdroj: www.strava.sk

Jefitto

Neviem koľko maš rokov... ak maš viac ako 18, skus si na rano dať cigaretku. Fakt hneď jak otvoriš oči, zapal, podym a uvidiš, jak sa ti bude dať srať

mackani

Hej hej, len s tým budú také opletačky. Chodiť po vyšetreniach sem a tam. Ja mám dosť iných problémov s mandlami. Pôjdem na výber krčných mandlí a ešte toto kebyže sa do toho pridá... No čokolády sa neviem vzdať :( , kakao a banány to ani veľmi nejedávam. Pohyb síce veľmi nemám, vláknina hej, hlavne jem veľa jogurtov s vlákninou a živými kultúrami a pitný režim tiež to nieje bohviečo.

philips

Mala by si podstúpiť gastrologické vyšetrenie na zistenie príčiny. Dlhodobá zápcha sranda nie je.

Menšie rady, čo som dostal ja:
- žiadna čokoláda, kakao, banány
- pohyb - hlavne na brušné svalstvo
- vláknina
- pitný režim

mackani

Ahoj Philips, ja neužívam Dulcolax vkuse , len vtedy, keď už naozaj sa potrebujem vyprázdniť . Dovtedy nič, ja viem je to strašné, ale keď sa to nedá. No ja som práveže užívala rôzne tablety, sirupy, ale nič. Takže som nútená byť len na preháňadlách. Ale ďakujem za radu :)

philips

Mackami, ako dlho užívať ten Dulcolax? Laxatíva by mali byť použité iba v najnevyhnutnejšom prípade. Choď do lekárne a kúp si Laktulózu/Laktózu. Tá je mierne preháňadlo, ktoré sa môže užívať dlhodobo a nehrozí ti pri tom poškodenie čriev.