Nechcem už žiť

Príspevok v téme: Nechcem už žiť
annemary

Nevládzem a už ani nechcem ďalej žiť-nevidím v tom žiadny zmysel.
Dlhšiu dobu mávam depresie a nic nepomáha a dochádza to až k samovražedným myšlienkam a sebapoškodzovaniu.
Mala som aj pokus, ale ma zachranili.
Tie myšlienky mávam každý den a niekedy sa stupňujú.
nevidím zmysel svojho života, chodievam aj na psychoterapie ale akosi v nich nevidim význam-alebo neviem co je tou podstatou.
Ze pri tazkych stavoch je potrebna aj hospitalizacia-zatial ju nechcem a viem aj prečo.Poradte čo robit prosíím, bojím sa ze to neustojim a niečo sa stene

Meretseger

kablica: Po prvé mi je úprimne jedno, čo si o mne myslíš, a po druhé, budeš taká dobrá a povieš mi, ako som sa SPUSTILA?

kablica

Meret, do teba som vkladala iste nadeje, ale vidim, ze si sa radsej spustila na uroven ostatnych hraniciarok...skoda ta, zlomila som uz nad tebou palicu.

w.w.

Maoam, nikto tu ziadne navody annemary nedaval a ani nechcel dat, asi si citala medzi riadkami. Mozno sme chore, zufale, bezmocne ale nie jeb..*, aby sme davali inym rady ako sa zabit.

Toska

rada,pre potenc.samovrahov.pozrite sa na seba z nadhľadu a začnite analyzovať čo spustilo vašu depresiu a nasledne nechuť žiť.U mňa pred 20rokmi to bol strach o život dieťaťa.Bola som v koncoch v začarovanom kruhu.Dospelo to až tak ďaleko že som išla na psych.Psych.mi povedala že ma treba dať na uzavrete odd.Nepomohla.Šla som sa vyspovedať a farar mi povedal nech sa naučim spovedať.Nikdy nezabudnem na tu bezradnosť.Cele mlade roky prešli v nevysvetlitelnom smutku a teraz si uvedomujem že nič som nevnimala len samu seba,strach.Zvladla som to bez liekov.Čo je najhlavnejšie,začala som sa mať rada.Ja viem že u každeho je to ine,ale načuvajte a snažte sa porozumieť sami sebe.

Maoam

emalea, ludia sa boja skor bolesti, utrpenia a faz PRED samotnym momentom smrti ako takej, je to prechod inam, ale nikto z nas nema pravo na to, vziat si zivot, ktory nam dal niekto iny a nedali sme si ho my sami

navadzat niekoho na samovrazdu a poskytovat mu navody na to ako to urobit by malo byt trestne

ak sa uz niekto chce zabit sam, tak nech si to riesi so sebou, ale podla mna je tu vela ludi, ktori sa sice nachadzaju v hlbokej depresii a inych problemoch, ale myslienky na samovrazdu su akurat vyjadrenim ich zufalstva, lebo nevedia co dalej a strasne tuzia po moci (ktora moze prist iba zvonka + ich vlastnou motivaciou potom, ked naberu trocha sily a pridu na to PRECO sa chcu zabit)

lenze ak je niekto uz velmi hlboko a cita taketo 'uzasne navody', tak sa fakt moze zabit a to uz neviem, ako si ti navadzaci vezmu na triko, im je to mozno jedno, ale normalnych ludom nie

emalea

Plný súhlas s Maoam! Ľudia, vy kvázi sebevrahovia, nikdy sa nebudem vedieť vcítiť do vašich pocitov /aspoň zatiaľ nie/, ale teraz ma napadla jedna snáď aj filozofická otázka: nebojíte sa smrti??? lebo ja príšerne!!!

Maoam

pekne poprosim prispievatelov, ktori su blizko toho poskytovat inym v tazkych psych. rozpolozeniach NAVODY na prevedenie samovrazdy ci tie spravne koktaily pripravene z roznych liekov, aby sa prefackali a s tymito sialenymi napadmi prestali

uz ked si nevazite vlastny zivot, netahajte do este hlbsich s*aciek aj dalsich, ktori este mozno chcu o ten svoj bojovat, len hladaju pomoc a silu, ako a chcu sa ist liecit

DAKUJEM

P.S. Admin by tieto prispevky mohol tiez poriesit. Vdaka.