Da sa cinnost stitnej zlazy ovplyvnit doplnkami vyzivy alebo liekmi?

olivienka

Majka, tak potenie zo stresu je jedna vec, a to, keď ťa zaleje hektoliter potu, keď len vojdeš niekam do miestnosti, alebo zrýchliš krok, alebo aj nespravíš nič zvláštne, druhá...

olivienka

Slecna A., potenie aj chudosť (resp. že sa ti nedá pribrať, ani keď chceš) sú obidve príznak zvýšenej činnosti

Slecna A.

mna uz niekolko rokov posiela doktorka na vysetrenie stitnej zlazy, ale akosi nikdy nemam cas...V lete sa skutocne extremne potim, vzdy som mokra ako mys. To by mohlo znamenat zvysenu funkciu. Ale na druhej strane som dost chuda a nedari sa mi pribrat nech robim cokolvek, co zas hovori o znizenej...Takze urcite chcem ist na vysetrenie, nech mi konecne povedia co z toho mam ja :D

Majka9753

Viete, ja som si uz o tom poteni co to zistovala, tiez som sa docitala, ze najcastejsou pricinou je stres. Ale ja som mlada baba, budem mat 20 rokov, som vesela, stastna, nic mi nechyba, mam super rodinu a priatelov, v skole sa mi dari.. Viem, ze niekedy to clovek ani nemoze ovplyvnit a vsetko je v hlave. Ale ja uz som naozaj zufala .. :( Takze skusim dat na vade rady a skusim brat vitaminy, ktore ste mi odporucil :) Dakujem vam velmi pekne, snad sa to konecne da do poriadku :)

RNG

Napadlo ma este:
A potenie moze byt ciastocne dosledok zvyseneho pumpovania adrenalinu a kortizolu, aby si tu unavu z nizkej funkcie stitnej zlazy nejak kompenzovala/napravila.

RNG

Majka, hyperhydroza=extremne potenie je zalezitost inych hormonov, nie stitnej zlazy alebo castejsie stresu a neurotransmiterov.
Priberanie a unava su ale priznaky nizkej cinnosti stitnej zlazy, na co treba brat jod a selen.
Nie si sama, niektori lekari endokrinologovia tvrdia, ze az 60% zien v USA ma znizenu cinnost stitnej zlazy a pre to nadvahu a unavy. Zialbohu bezne testy z krvi to ale neukazu ani jednej tretine z nich, takze tito lekari pouzivaju ine testy, najma merania vnutornej telesnej teploty, kde rozdiel od 0.2 stupnov celzia viac je dokaz spomalenej cinnosti stitnej zlazy alebo/a nadoblickovych/adrenalnych

Majka9753

Dakujem velmi pekne za vsetky rady, k endokrinologicke uz som objenana, ale mam termin az v aprili a uz by som chcela moje problemy zahodit do kosa :( a hlavne sa bojim, ze ma posledo kelu, ze mi nic nie je.. Ale myslim si ze nie som uplne v poriadku. A hlavne to potenie v lete je naozaj neuveritelne.. Uz niekolko rokov to trpim ale chcem s tym uz bojovat, nebavi ma stale nosit cierne veci (lebo to na nich nie je vidno) a neustale si utierat tvar od kvapkajuceho potu. RNG dakujem za odborne rady. Myslite ze ked nasadim takuto liecbu ustupia moje problemy s potenim aj vahou?

RNG

Cinnost vsetkychborganov sa da ovplyvnit vyzivou a potravinovymi doplnkami.
Na stitnu zlazu potrebujes najma jod a selen, ktore su zialbohu podla novsich vyskumov a praxe niektorych lekarov v potrave sduchozemcov velmi slabo zastupene. Zopakujem este raz , co treba doplnovat, ako chceme, aby nase telo procovalo lepsie
Jod 2-6 mg
selen 200 az 600 mikrogramov
zinok 30 az 50 mg
Vitamin C 3 az 5 greamov
Vitamin E 200 az 600 IU
Vitamin D-3, 2000 az 5000 IU
mikrovlakniny, 15 plus gramov
obcas nasadit kvalitne probiotika
a cistit si cievy lecitinom a lipazou.Tiez vzhladom na dnesne tiche viralne epidemie je dobre si zvysit viralnu imunitu, ci uz preventivne, alebo proti nasim vlastnym v tele vzdy pritonym virusom, ktore sa sice neda znicit uplne ale da sa ich zatlacit natolko, ze nam menozu skodit.

olivienka

tak s tým priberaním to nie je také jednoznačné, ja som veselo priberala pri zvýšenej činnosti, ale inak má Emily samozrejme pravdu, ak si nebola ešte na endokrino, tak tam choď
a o liečbe šž, keď už budeš mať diagnózu, si pozri, čo hovorí RNG, je to aj tu vo viacerých témach, taktiež to môžeš vygoogliť. ja jeho rady osobne odskúšané nemám, keďže už som bez šž, ale... ;)