Psychiatrické liečebne

Príspevok v téme: Psychiatrické liečebne
aloevera

Ahojte,
viete mi niekto povedať, ako funguje umiestnenie človeka do liečebne? Viem, že treba mať odporúčanie od psychiatra, je to tak že on sám vyberie miesto alebo si môže človek sám povedať kam chce ísť? Máte nejaké skúsenosti kam by bolo ísť lepšie pri depresii? Čítala som tu nejaké sťažnosti (skôr kliadby) na Pezinok.. A má tam človek možnosť si oddýchnuť pri dennom režime, alebo pra´vo povedať že nechce ničeo robiť, zúčastniť sa? Bývajú pacienti nepríjemní, šikanujúci a podobne?
Ďakujem

RNG

Ked ma clovek nejaku chorobu, je kontraproduktivne ist na miesto, kde su ludia zhromazdeni s podobnymi a inymi chorobami.

Bambina

Ak je Vam zle, vyhladajte nemocnicu. Dobru nemocnicu- v bratislave ružinov alebo antolsku, su tam dobri lekari. Velmi zlu skusenost mam s pezinkom, tam nechodte. A ak je cloveku zle, nieje hanba vyhladat pomoc

Majo27

Som tu novi,ako to je tie liečebne s akimi problemami sa tam chodi?a kto to plati,cestu?ubitivanie všetko?nakolko sa tam chodi?na kolko stem?a s navštevami to je ako?

annemary

a ako to je v nemocnici na psychiatrickom oddelení? Mna tam chcu poslať ale vsetci mi vravia ze to nieje nic prijemne tak co tam potom s nami stvaraju? Ak tam mám ísť tak aby mi pomohli a nieze mi bude este horsie.
Mam ist do ustrednej vojenskej nemocnice v rk

lentilka6

Ja som bola vo Veľkom Záluží na otvorenom oddelení a vôbec mi to nepripadalo, že je to tam natlačené. Ja osobne som mala priestoru dosť a aj veľkosť hygienických zariadení je dostačujúca. Sú tam normálne sprchy a WC. A keď som bola ja na liečení s depkou, dopoludňa boli sedenia, po obede hodinka odpočinok a potom sme boli vonku v parku, kde sme športovali atď.

luciano

Otvorené oddelenie sa nachádza v takom drevennom baraku. Na prízemí sú muži, na poschodí ženy. Izby majú 4 lôžka, je to tam dosť natlačené, skrine sú na chodbe. Hygienické zariadenia sú malé a podľa mňa kapacitne nedostatočné. Budíček je o šiestej, potom je rozcvička a raňajky o ôsmej. Večierka je o desiatej. Tri krát za deň je autogénny tréning, kedy sa povinne leží a počúva amplión, z ktorého vychádzajú akési nezmyselné pokyny. Nepríjemne ma prekvapili rajóny, kde pacienti upratujú, umývajú zem a pod. Ináč tam je hrozná nuda. Väčšinu dňa človek presedí, alebo preleží a veľa fajčí. Ja som odtiaľ ušiel na reverz už na druhý deň.