Problémy s trávením a pomoc pri plesni v crevach (kandidoza)

Príspevok v téme: Problémy s trávením a pomoc pri plesni v crevach (kandidoza)
foster

Dobry deň začal by som takto .........mam už dlhodobo problémy s trávením. mam podozrenie na kandidozu teda plesne a kvasinky v crevach......moj problem je taky že. som neustale zduty keď sa najem a uplne bez energie ,malatny,asu tam aj zavrate a v okoli oči sa mi spravili vacky,stolica je hlenovita ako blatoa vylučujem ju po bobkoch.....chcel by som od vas poradiť nejaky prípravok na očistu a nejaký prípravok alebo liek ktorý zaberie ďakujem za odpoveď

sona23456

Ahoj ja som mala parazity a plesne na tenkom aj hrubom čreve. Bola som na vyšetrení prístroj sa volal Imago sensitiv 500. Presne mi ukázal kde mám akého parazita. Veľmi mi tam pomohli. Teraz som zdrava. Vrele odporúčam

RNG

Na rycle zbavenie sa candidy pozri cez Google.sk pod rng candida.
Na o vela pomalsie staci brat len mikrovlakniny, nasadit si kvalitne probiotika a vyhybat sa cukrom a jemnym bielym mukam a vyrobkom z nich.Tak to trva par mesiacov az pol roka, kdezto rychlo sa to da spravit pod 3 tyzdne, s hromadou doplnkov a pri bezsacharidovej diete.

astalavista

Jediná vec, čo ma napadá na pomoc pri nerovnováhe baktérií a kvasiniek, sú probiotiká. Neviem, aké si bral, ale skús sa poradiť s doktorom. Potrebuješ silné, s veľkým množstvom živých kultúr. Alebo potom na trávenie vyslovene psyllium.

foster

emalea mam iba take podozrenie na candidu lebo dlhodobo mam problemi s travenim a tymyto vecami kedže som bral aj antibiotika a počul som že vtedy sa rady rozširuju plesne v črevach ked je telo oslabene.....začal som brat probiotika ale žiadna zmena......,mam pocit že to začina byt akutne kedže sa nič nezmenilo

emalea

Zelka84....a to Ti kde zistili? U alergológa, imunológa alebo na gastre ??Musela si doktora do niečoho nútiť /t.j. asi tak, že : p. doktor mám podozrenie na HIT a urobte mi testy!!!/, lebo vidím aj z iných článkov, že to ľuďom zisťujú niekedy až po niekoľkých rokoch s problémom trávenia, čo mi nejde do hlavy, bože...veď máme rok 2013!!!

Zelka84

Ahojte, problematicke travenie,nafukovanie... ...nestretli ste sa v clankoch s histaminovou
intoleranciou? Ja som dlho nevedela ze preco ma nafukuje, inokedy boli brucho... behala som po vysetreniach a asi az po 3 rokoch mi potvrdila doktorka tuto diagnozu. A v sucasnosti je strasne vela ludi intolerantnych voci histaminu. Velmi dobre na to funguje Daosin, on telu dodava enzymi,
ktore vedia histamin rozlozit, staci ho zobrat pred jedlom. Na nete je toho popisane dost, da sa to nastudovat.

foster

Rng ......a ako dlho to trva pokym sa mi napravi crevná miklofora kebyze začnem brať probiotika čo si mi poradil?.....a ešte otazocka treba dodržať nejakú dietu alebo treba obmedzovať cukry?......a hlavne čo mám. jesť keď mám tieto ťažkosti?

RNG

Nepotrebujes ziadne lieky ale napravit si travenie, tj dodat coho mas nedostatok. V prvom, rade su to kyseliny, ktore ked su v nedostatku , tak sa jedlo v zaludku netravi ale kvasi a hnije.
V druhom rade sa cez taky nekysly zaludok dostanu do criev rozne mikroby a znicia ti crevnu probioticku floru. Takze odporucam brat aj enzymy na travenie hodne mikrovlaknin, kazdodenne aspon 15 gramov a nasadit si kvalitne probiotika, ktore sa najma krmene zmesou mikrovlaknin rozmnozia a kolonizuju creva.
ATB zialbohu tiez sami o sebe znicia probioticku floru, tj daju viacmenej zelenu vsetkym mikrobom, na ktore neucinkuju, tj atb vzdorujucim bakteriam, vsetkym plesniam a candidam a podobne.
Inac na urinarne a crevne infekcie je velmi ucinny Berberine, ktory potlaci najma plesne a candidy, ale neposkodi vacsinu probiotik. Davka je 2 x 1 gram.
Mimochodom, to je ta ucinna latka z brusnic, ktore odporucaju v kvantach jest/pit pri urinarnyc infekciach. Ale tolko Berberinu, ako som tu odporucil nemozes len z jedenia brusnic dostat.

foster

Praveze antibiotiká nerobia prave tomuto ešte dobre.....bral som antibiotiká proti infekcií moč.ústrojenstva a travenia a nezabrallo mi to......